Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
135 TL
Bilet Al
140 TL
Bilet Al
140 TL
Bilet Al
140 TL
Bilet Al
145 TL
Bilet Al
150 TL
Bilet Al

İstanbul Trabzon Otobüs Bileti

İstanbul Trabzon Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 91,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1083 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 17sa 28dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Trabzon arası giden otobüs firmaları ortalama 15 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Ali Osman Ulusoy firmasıdır.

İstanbul Trabzon otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Trabzon otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. İstanbul Trabzon otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

İstanbul Trabzon Otobüs Biletleri

İstanbul Trabzon otobüs bileti mi aradınız?  İstanbul Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü küçük illerden biri olan Trabzon, akarsu vadileriyle derin biçimde yarılmış dağlık ve engebeli alanlardan oluşur. İl toprakları Doğu Karadeniz Sıradağlarına bağlı kıyı dağlarının yüksek kesimlerinden Karadeniz kıyısına kadar uzanır. Kıyının hemen ardında yer yer duvarı andıran biçimde yükselen bu dağlar kıyıya paralel olarak uzanır. Güneye doğru gidildikçe daha da yükselen bu sıradağlar il sınırları dışında Çoruh ve Harşit yarma vadilerine doğru dik yamaçlarla alçalır. Trabzon ilinin güney kesimini doğu-batı doğrultusunda uzanan Haldizen, Soğanlı, Trabzon ve Zigana dağları engebelendirir. Yer yer 3.000 m’yi aşan bu dağların yüksek kesimleri doğal sınır oluşturur, ilin en yüksek noktaları Haldizen Dağları’nın Rize ve Bayburt il sınırının kesiştiği yerde 3.376 m’ye erişen Demirkaya Tepesi ile Trabzon Dağları’ndan Çakırgöl Dağı’nda 3.082 m’ye ulaşan Deveboynu Tepesi’dir. Engebeli alanlardan oluşan bu topraklarda geniş düzlüğe rastlanmaz. Kıyı şeridinde akarsuların Karadeniz’e ulaştığı kesimlerde dar kıyı düzlükleri yer alır. Dağların yüksek kesimlerinde de sayfiye açısından önem taşıyan yayla düzlükleri vardır.

İI topraklarından kaynaklanan suların tümü Karadeniz’e dökülür. Bu suları toplayan akarsulardan başlıcaları Solaklı Çayı, Karadere, Değirmendere, Foldere ile Baltacı, Yanbolu, Hamsiköy ve Kale dereleridir. Fazla yağış, gevşek ve kaygan arazi yapısı ve akarsuların derin biçimde yardığı bazı dik yamaçlarda bitki örtüsünün cılız olması zaman zaman can ve mal kaybına yol açan sel ve heyelanlara yol açar. Sera Gölü’nün ortaya çıkmasına yol açan heyelan, 1988’de Maçka ilçesinin Çatak köyünde 64 kişinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan heyelan, 19-20 Haziran 1990’da Giresun ve Trabzon illerinde 20 kişinin kaybolup 59 kişinin yaşamını yitirdiği heyelan ve seller bu doğa olaylarının en önemli örneklerindendir. Trabzon ilindeki başlıca göller; Çakırgöl Dağı’ndaki buzyalağı gölü ile Sera Gölü ve Uzungöl adlı heyelan gölleridir.

 

Karadeniz kıyısı fazla girintili çıkıntılı değildir. Kumsallara da rastlanan bu kıyıdaki başlıca çıkıntı Akçaabat ile Vakfıkebir arasında Fener Burnu adıyla da bilinen Yoroz (Yeros) Burnu’dur. Kuzeybatı rüzgarlarına (karayel) kapalı Akçaabat koyu doğal liman özelliği taşır.

Gezmekle bitirilemeyecek nadir şehirlerden İstanbul, her köşesi bir gizemle dolu gerçek bir keşif kenti. İstanbul'un karmaşasından ve gizemlerinden Doğu Karadeniz'in hırçın dalgalarının dövdüğü sarp yamaçları üzerindeki Trabzon'a otobüsle gidebilirsiniz. Trabzon'da balıkçılık hakkında yeni şeyler öğrenebilir, kart postal gibi fotoğraflar çekebilir, dik yamaçlarda doğa yürüyüşü yapabilir, yaylalarda kemençe sesleriyle uyanabilirsiniz. İstanbul'dan Trabzon'a hareket eden otobüs firmalarının sefer saatlerini, iki şehir arasındaki otobüs yolculuğunun süresini, yol boyunca alacağını otobüs hizmetinin detaylarını öğrenmek için NeredenNereye.com size yeter. Sistem üzerinden belirttiğiniz tarihlerde İstanbul- Trabzon arasında otobüs seferleri olan firmaların otobüs bileti fiyatlarına da ulaşabilirsiniz.

İstanbul Trabzon otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Trabzon otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ali Osman Ulusoy 135 TL
Mavi Karadeniz Turizm 140 TL
Sahil Seyahat 140 TL
Kanberoğlu 140 TL
Lüks Karadeniz 145 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.