İstanbul Tokat Otobüs Bileti

İstanbul Tokat Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 785 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 1dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Tokat arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Tokat Seyahat firmasıdır.

İstanbul Tokat bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Tokat bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Tokat otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Tokat Otobüs Biletleri

İstanbul Tokat otobüs bileti mi aradınız?  İstanbul Tokat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Tokat yöresi, akarsu vadileriyle parçalanmış engebeli alanlardan oluşur. Yüzölçümü 9.869 km2 olan Tokat kuzeyde Amasya, Samsun ve Ordu; doğuda Sivas; güneybatıda Yozgat illeriyle çevrilidir.

Kuzey Anadolu Dağları’na bağlı kıyı dağlarının güneydoğu-kuzeybatı, iç sıralarında kabaca doğu-batı doğrultusunda uzandığı bir kesimde yer alır. Yüksekliği hiçbir yerde 2.500 m’yi aşmayan bu toprakların kuzey kesimini Canik Dağları (Kocaçalı Tepesi’nde 1.808 m), doğu kesimini Köse Dağları, Güneş Dağı (2.181 m) ve Asmalıdağ, güney kesimini doruğu il sınırları dışında kalan Deveci Dağları ile Çamlıbel Dağı, batı kesimini Buzluk ve Sakarat dağları, iç kesimini de Yaylacık Dağı (1.735 m) engebelendirir. İlin en yüksek noktası güneydoğu kesimde Asmalıdağ’ın 2.416 m’ye erişen doruğudur.

İl topraklarından kaynaklanan bütün sular Karadeniz’e ulaşır. Bu suların büyük bölümünü toplayan Kelkit Irmağı ile Yeşilırmak Erbaa Ovası’nın kuzeybatı kesiminde birleşir. Başlangıç kesiminde Tozanlı Çayı adıyla anılan Yeşilırmak’a katılan başlıca kollar Çekerek ve Karakuş çaylarıdır. Sakarat Dağı’nın

Doğu uzantısı ve Köse Dağları, Kelkit Irmağı ile Yeşilırmak’ın il sınırlan içinde kalan bölümlerinin su toplama alanlarını birbirinden ayırır.

İl sınırları içindeki başlıca göller Göllüköy Gölü ve Zinav Gölü olarak da anılan Çukurgöl ile Almus, Ataköy ve Boztepe baraj gölleridir. Hasan Uğurlu Baraj Gölü’nün bir bölümü il sınırları içindedir.

Çoruh-Kelkit Vadi Oluğu’nun batı kesimini oluşturan Kelkit Irmağı vadisi tabanının genişlediği kesimlerde yer alan ve birer çöküntü alanı olan Niksar ve Erbaa ovaları, Taşova’nın güneydoğu bölümü, Yeşilırmak Vadisi’nde Tokat-Turhal arasında uzanan Kazova ile güney kesimdeki Artova ilin başlıca düzlükleridir. Bunlardan Artova tahıl, Kazova ince kabuklu üzüm, Taşova da tütün üretimiyle tanınır. Kuzey Anadolu Fayı’nın geçtiği il toprakları depremsellik açısından etkin bir alandır. 1942’de meydana gelen Niksar-Erbaa depremi Tokat yöresinde büyük can kaybı ve yıkıma yol açtı.

Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi arasındaki bir geçiş alanında yer alan ilde genellikle karasal bir iklim etkili olur. Kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar sıcak geçer. Kuzey kesimdeki çukur alanlarda daha yumuşak bir iklim görülür. İl merkezinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -23,4 °C (20 Ocak 1972), en yüksek hava sıcaklığı 40 °C (18 Temmuz 1962), yıllık ortalama sıcaklık da 12,4 °C’dir. En çok ilkbaharda yağış düşen Tokat kentinde yıllık ortalama yağış miktarı 449,5 mm’dir.

İstanbul Tokat otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Tokat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Tokat otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
TorosNet Turizm 100 TL
Tokat Kale Seyahat 108 TL
Tokat Yıldızı 120 TL
Tokat İmparator Turizm 120 TL
Tokat Seyahat 120 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
  Tokat Hakkında
Nüfus:
358,155
Yüzölçümü:
10.072,62 km²
Plaka:
60
Telefon kodu:
(356)
Otogar:
Tokat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.