İstanbul Sivas Otobüs Bileti

İstanbul Sivas Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 893 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 17dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Sivas arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Öz Sivas Seyahat firmasıdır.

İstanbul Sivas bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Sivas bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Sivas otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Sivas Otobüs Biletleri

Orta Anadolu şehirlerinden biri de Sivas’tır. Burası Türk anıtı yönünden oldukça zengindir. Özellikle Selçuklu eserleri değerlidir. Tarihi eskidir. Eski devirlerde bir ticaret merkezi idi. Bu bölgeye Romalılar, sonra da Bizanslılar hakim oldular. Jüstinyen şehrin surlarını tamir ettirdi. Sonrasında İranlılar aldılar, sonra da Arap istilasına uğradı. Bir ara da Ermeniler kısa süreli bir krallık kurdular. 1071’de Selçukluların eline geçti. 1081’de Danişmend Beyliği’nin başkenti oldu. On dördüncü yüzyılda Kadı Burhaneddin idaresine geçti. On beşinci yüzyılda Yıldırım Beyazıd şehri aldı. Milli Mücadele’de Sivas Kongresi 4 Eylül 1919’da burada yapıldı.

Şifaiye, Selçuklu Sultanlarından İzzeddin Keykanus I tarafından 1217 tarihinde hastahane olarak yaptırıldı. İçinde Keykanus’un Türbesi vardır. İçi mozaiklerle süslüdür. Yanında cami, hamam ve medrese vardır. Anadolu’nun eski hastahanelerindendir. 1220 tarihli vakfiyede bilgi verilmektedir. Bu hastahaneye Ferruh bin Abduyyah müdür olarak tayin olmuştur. Bu kişi de Çankırı Darüşşifası’nı yaptırmıştır.

Gök Medrese, şehrin tanınmış bir anıtıdır. Bu binayı 1271 tarihinde Vezir Sakip Ata yaptırmıştır. Binanın ön yüzü geometrik oymalarla, hayvan başları ile süslenmiştir. Kapının iki yanında çinilerle süslü iki minaresi vardır. Kapısı eşi olmayan bir şaheserdir. Üzerindeki işlemeler, hiç bir eserde yoktur. Binlerce öğrenci bu medresede yetişmiştir. İçinde bir mescidi vardır. Çinilerle süslüdür. Ortada bir havuzu bulunmaktadır.

Şehrin yorucu kalabalığından uzaklaşmanıza da vesile olabilecek olan seyahatinize otobüs yolculuğuyla başlayabilirsiniz. Kendine özgü mutfağı ile ve organik sebzeler, et ve süt ürünlerinden gelen lezzetiyle Sivas mutfağı gurmelerin takdirini alıyor. Yapacağınız otobüs yolculuğunun sonunda sakin bir şehrin dinlendiren etkisiyle yenilenmiş gibi hissedeceksiniz. Bilet satın alırken tüm otobüs firmalarının web sayfalarında saatlerce gezinmek yerine NeredenNereye.com'dan destek alabilirsiniz. Belirttiğiniz tarihlerde seferleri olan otobüs firmalarının bir listesine ulaşarak hizmet ve otobüs bileti fiyatı karşılaştırması yapıp otobüs biletinizi online olarak kolay ve hızlı bir biçimde satın almanın keyfini yaşayın.

İstanbul Sivas otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Sivas otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Sivas otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Erzincan 100 TL
Öz Sivas Seyahat 120 TL
Yeni Sivas Turizm 120 TL
Divriği Nazar 120 TL
Metro Turizm 125 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
  Sivas Hakkında
Nüfus:
439,564
Yüzölçümü:
28.567,34 km²
Plaka:
58
Telefon kodu:
(346)
Otogar:
Sivas Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.