Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
120 TL
Bilet Al
120 TL
Bilet Al

İstanbul Niğde Otobüs Bileti

İstanbul Niğde Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 120,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 795 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 46dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Niğde arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma İnan Turizm firmasıdır.

İstanbul Niğde bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Niğde bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Niğde otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Niğde Otobüs Biletleri

İstanbul Niğde otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Niğde otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 7.831 km2 olan Niğde ili kuzeyde Nevşehir, doğuda Kayseri, güneydoğuda Adana, güneyde Mersin, batıda Konya, kuzeybatıda da Aksaray illeriyle çevrilidir.

İlin kuzeydoğu, orta ve güneybatı kesimleri orta yükseklikteki dalgalı düzlüklerden kuzey, doğu, güney ve batı kesimleri ise dağlık alanlardan oluşur. Kuzeybatı kesimini Melendiz Dağı (2.963 m) ve Keçibuyduran Dağı (2.752 m), güney ve doğu kesimini de Orta Toroslar’dan Bolkar Dağları ile Aladağlar engebelendirir. Bolkar Dağları güneyde, Aladağlar ise doğuda doğal sınır oluşturur. Bolkarlar’ın en yüksek noktası olan Medetsiz Tepesi (3.524 m) Mersin il sınırındadır. İlin en yüksek noktası Aladağlar sırasında 3:756 m’ye ulaşan Demirkazık Tepesi’dir. Öteki önemli yükseltiler batı kesimde Aksaray il sınırında 3.268 m’ye erişen Hasan Dağı ve Çamardı’nın batısındaki Pozantı Dağı’dır (2.703 m). Dağlarda hayvancılık açısından önem taşıyan yaylalar vardır. Başlıca alçak düzlükler ise Develi Ovası’nın güneybatı uzantısı olan Misli Ovası ile Ereğli Ovası’nın kuzeydoğu uzantısı niteliğindeki Bor Ovası’dır.

İlin orta ve kuzey kesiminden kaynaklanan birçok küçük dere kapalı havzalarda kaybolur. Bunlardan başlıcası il sınırları dışında Tuz Gölü kenarındaki Karatepe Sazlığı’nda sona eren Melendiz Suyu’dur. Misli ve Bor ovalarına doğru akan bazı küçük akarsular da vardır. Bunlardan başlıcası kuzeydoğu-güneydoğu doğrultusunda akarak Bor Ovası’nda kaybolan Karasu’dur. Doğu ve güney kesimlerden çıkan sular, Çakıt (Ecemiş) ve Körkün çaylarının katıldığı Seyhan Irmağı aracılığıyla Akdeniz’e ulaşır.

 

Bolkarlar ve Aladağlar’ın yüksek kesimlerinde bazı küçük buzyalağı göllerine rastlanır. Yapay göller ise Akkaya, Altınhisar, Gebere, Gümüşler ve Murtaza baraj gölleridir.

İstanbul aşığı Pier Loti'nin de dediği gibi "Başka bir yaşam sunar İstanbul." İstanbul'dan ve onun güzelliklerinden keşfettikçe şaşıracağınız başka bir güzel şehre, Niğde'ye otobüsle gitmek seyahat tutkunları için bir başka keyiftir. Niğde, bağları, meyve bahçeleri, doğal güzellikleri, hem doğulu hem Akdenizli havasıyla bir başka güzelidir. İstanbul'dan Niğde'ye yapacağınız otobüs yolculuğunuz için en uygun fiyatlı otobüs biletini NeredenNereye.com'dan hızlıca satın alabilirsiniz. NeredenNereye.com'un size sunacağı online otobüs bileti satın alma platformu sayesinde İstanbul'dan Niğde'ye giden tüm otobüs firmalarının hizmet ayrıntıları ve fiyatlarını tek adımda görüntüleyebilir ve hızlıca sizin için uygun olan otobüs biletini satın alabilirsiniz. NeredenNereye.com, İstanbul- Niğde otobüs seyahatinizde keyifli bir yolculuk diler.

İstanbul Niğde otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Niğde otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Niğde otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
İnan Turizm 120 TL
Niğde Aydoğanlar 120 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
  Niğde Hakkında
Nüfus:
182,097
Yüzölçümü:
7.365,29 km²
Plaka:
51
Telefon kodu:
(388)
Otogar:
Niğde Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.