Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Konya Otobüs Bileti

İstanbul Konya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 115,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 665 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 43dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 11 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Konya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Konya seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Konya Otobüs Biletleri

İstanbul Konya otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Konya Gezilecek Yerler

Eflatunpınar Anıtı, Beyşehir Gölü’nün doğu kıyısında ilçeye 22 km uzaklıktaki 14 büyük taş bloktan oluşan Hitit anıtıdır. Anıttaki kadın ve erkek figürlerinin yanında aslana benzer hayvanlar yer alır. Erkek figürünün dağ tanrısını, kadın figürünün ise güneş tanrıçasını simgelediği sanılmaktadır. Anıt, üslubuna bakılarak MÖ 13. yy'a, Tudhaliya lV dönemine tarihlenir.

Fasıllar Anıtı, Beyşehir-Konya karayolu yakınında, Fasıllar Köyü’nün doğusundaki Hitit anıtıdır. 7.5 m yüksekliğinde granit bloktan oluşan anıt, tamamlanamamıştır. Anıtta iki aslan arasında uzun giysili, ellerini göğsünde birleştirmiş tanrı olduğu düşünülen bir erkek figürü vardır.

Kızılören Hanı, Beyşehir-Konya yolu üzerindeki handır. 1206'da Emir Kutluğ tarafından Gıyasettin I Keyhüsrev adına yaptırıldı. Kervansaray tipindedir.

Kandemir Mescidi, Kızılören Hanı'nın yakınındaki yapıdır. Dikdörtgen planlıdır. Kısa kıble duvarında mihrap yer alır.

Kız Kulesi, Beyşehir Gölü'ndeki bir ada üzerinde yer alır. Korunaklı yapıyı kaplayan mavi Selçuklu çinileri dökülmüş durumdadır.

İstanbul'dan Konya'ya Yolculuk

İstanbul’dan Türkiye’nin inanç turizmi adına en önemli şehirlerinden olan Konya’ya otobüsle seyahat etmek, yapacağınız mistik gezi için de ruhunuzu ve bedeninizi hazırlayacağınız keyifli bir süre demek. Mevlana Türbesi’ni, Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni gezmeden, Türkiye’nin tek çöl toprağı Karapınar Çölü’nü fotoğraflamadan, düğün yemeğinden ve etli ekmekten yemeden Konya’dan dönmeyin! Neredennereye.com’dan alacağınız uygun fiyatlı İstanbul- Konya otobüs biletleri ile Türkiye’nin en seçkin otobüs firmaları olan Metro Turizm, Kontur, Ulusoy Turizm’den birini tercih edip keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz. WC, internet, TV ve Lig TV yayını, koltuk arkası ekran özelliği gibi çeşitli donanımlar yolculuğunuza konfor ve mutluluk katacak.

Rota Hakkında Sık Sorulan Sorular

İstanbul - Konya Arası Otobüs ile Kaç Saat?

İstanbul - Konya arası otobüs yolculuğu ortalama 10 saat 43 dakika sürmektedir.

İstanbul - Konya Arası Kaç Km?

İstanbul - Konya arası karayolu ile 665 km'dir.

İstanbul - Konya Otobüs Bileti Fiyatı Ne kadar?

İstanbul - Konya arasında günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul - Konya otobüs bileti fiyatı en ucuz 110₺'dir.


  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.