Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Konya İstanbul Otobüs Bileti

Konya İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 665 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 28dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Konya İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 11 sefer düzenlenmektedir.

Konya İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Konya İstanbul güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Konya İstanbul seyahatinize başlamadan önce, Konya ve İstanbul hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Konya ve İstanbul şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Konya İstanbul Otobüs Biletleri

Konya İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Konya İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Tekfur Sarayı, Edirnekapı ile Eğrikapı arasında İstanbul surlarının bitişiğinde yer alır. Bizans'ın son dönemine ait Blakhernai Sarayı'ndan bugüne kalan tek yapıdır. Manuel I Komnenos (1143- 1180) tarafından yaptırılan Tekfur Sarayı 3 katlı bir yapıdır. Zemin katı sütunlu bir giriş holü biçiminde düzenlenmiştir. 2. katın aydınlanması avluya bakan büyük kemerli bir pencereyle sağlanır. Sarayın 3. katının imparator dairesi olduğu sanılmaktadır. Bu katın pencerelerinin kemerlerine renkli süslemeler yapılmıştır. Yapının kente bakan yüzü kesme taştan ve bezemesizken, avluya bakan yüzü taş ve tuğlaların çeşitli biçimlerde kullanılması ile yapılmış desenlerle süslüdür. Binanın güney cephesinde çıkma halinde bir şapel vardır.

Mısır Çarşısı, Eminönü Meydanı'ndaki Yeni Cami'nin arkasında yer alır. 1660'larda Yeni (Valide) Camii Külliyesi’nin bir parçası olarak camii ve külliyeye gelir sağlamak amacıyla yapıldı. Külliye arastalarının en büyüklerinden biri olan çarşı, L planlıdır. Kesme taş ve tuğladan yapılmış olan binanın Eminönü’ne bakan ön yüzü iki katlıdır. Yan mekânlar kubbe ve tonozlarla örtülüdür. Çarşının 4 ana giriş kapısı vardır. 1944'te yapılan restorasyon çalışmasında dış görünüm korundu, ancak çarşı içindeki dükkânlar modernize edildi.

Mısır Çarşısı'nın geleneksel işlevi baharat ticaretiydi. Bugün çarşıda hala birçok baharatçı dükkanı vardır. Bununla birlikte özellikle son yıllarda elektrikli mutfak eşyası, züccaciye, oyuncak, çeyiz ve sünnet eşyası satan pek çok dükkan açıldı. Çarşının tipik unsurlarından biri de hasırcı ve sepetçilerdir.

 

Mısır Çarşısı’nın arkası, Yeni Cami'ye dayanan avlusu İstanbul'un başlıca çiçek, bitki ve tohum pazarıdır. Burada başta kafes kuşları ve akvaryum balıkları olmak üzere çeşitli evcil hayvanlar satılır. Avlunun karşı tarafında Valide Hatice Turhan Sultan Türbesi yer alır. Burada Yeni Cami'nin kurucusu Hatice Turhan Sultan'ın yanı sıra, aralarında oğlu Mehmet IV’in de bulunduğu 6 sultan gömülüdür.

  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.