İstanbul Karaman Otobüs Bileti

İstanbul Karaman Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 140,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 772 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 12sa 19dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Karaman arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Karaman bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Karaman bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Karaman otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Karaman Otobüs Biletleri

İstanbul Karaman otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Karaman otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ermenek, Batı Toroslar'la Orta Toroslar'ın birleştiği engebeli bölgede yer alan Karamana bağlı ilçe merkezi yerleşmedir. Güneyinden akan Ermenek Çayı'nın oluşturduğu dar ve dik vadi, Akdeniz iklimini içerilere taşıyan bir koridor işlevini görür. Geçit vermez engebeli arazi nedeniyle kente ulaşım, son derecede güçtür. Yerleşmenin ekonomisi, tarım ve hayvancılığa dayanır. Savunmaya elverişli yerleşmenin çok eski bir tarihi vardır. Antik çağlarda, Marassa ya da Marasapolis adım alan kentin, Thracheia Cilicae’nin (Taşlık Kilikia) önde gelen yerleşmelerinden biri olduğu bilinmektedir. MÖ 8. yy’da Frigya ile Asur arasında bir sınır kentiydi. Daha sonra Pers, Makedonya ve Seleukos egemenliğine girdi. MÖ 2. yy’da Roma yönetimine katılan kent, yöreyi ele geçiren Romalı komutan Germanicus’un adından kaynaklanan Germanikopolis adını aldı. 9. yy’da Abbasilerln, 13. yy’da da Anadolu Selçukluları’nın eline geçti. Bu dönemde yöreye yerleşen Türkmenler, daha sonra Karamanoğulları Beyliği'ni kurdular. 1466’da Osmanlı topraklarına katılan kent, bir ara Karaman Eyaleti’ne bağlı İçel Sancağı’nın merkezi durumuna geldi.

Ulu Camii, Gülpazar Mahallesi’ndeki camiidir. 1302'de Kerimüttin Karaman Bey oğlu Mehmet Bey tarafından yaptırıldı. 24 ağaç direk üzerine ahşap tavanlı camiye, sonradan son cemaat yeriyle ayak ve kemerler eklendi. Dikdörtgen planlı üç netli yapı, kilim motifli çinilerle bezeli alçı mihrabıyla dikkati çeker. Ceviz ağacından kapı kanatları, yazıtlar, geometrik ve bitkisel motiflerle işlidir. 

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
  Karaman Hakkında
Nüfus:
168,686
Yüzölçümü:
8.868,90 km²
Plaka:
70
Telefon kodu:
(338)
Otogar:
Karaman Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.