Yolcu Sayısı
1

İstanbul Karaman Otobüs Bileti

İstanbul Karaman Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
Kontur
800 TLBilet Al
Özkaymak Turizm
800 TLBilet Al
Metro Turizm
1050 TLBilet Al

İstanbul Karaman Arası

 • En Ucuz Sefer800,00 ₺
 • İstanbul → Karaman Arası Kaç Km772 km
 • İstanbul → Karaman Arası Kaç Saat12sa 36dk
 • Günlük Sefer Sayısı2
 • En Çok Sefer Yapan FirmaÖzkaymak Turizm
 • Sefer Yapan Firma Sayısı3

İstanbul Karaman Online Otobüs Bileti
İstanbul Karaman otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden İstanbul Karaman güzergahı için arama yapın, İstanbul - Karaman arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

İstanbul ve Karaman Şehirlerinde Ulaşım
İstanbul ve Karaman şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. İstanbul Karaman seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Karaman hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

İstanbul → Karaman Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul - Karaman arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
İstanbul - Karaman otobüs bileti fiyatı en ucuz 800,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Kontur tarafından satılmaktadır.

İstanbul - Karaman arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
İstanbul - Karaman arasında günlük ortalama 3 firma 2 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Kontur, Özkaymak Turizm, Metro Turizm.

İstanbul - Karaman arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
İstanbul - Karaman arası otobüs yolculuğu ortalama 12sa 36dk sürmektedir.

İstanbul - Karaman arası uzaklık kaç km?
İstanbul - Karaman arası karayolu ile 772 km'dir.

İstanbul Karaman Otobüs Biletleri

İstanbul Karaman otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Karaman otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ermenek, Batı Toroslar'la Orta Toroslar'ın birleştiği engebeli bölgede yer alan Karamana bağlı ilçe merkezi yerleşmedir. Güneyinden akan Ermenek Çayı'nın oluşturduğu dar ve dik vadi, Akdeniz iklimini içerilere taşıyan bir koridor işlevini görür. Geçit vermez engebeli arazi nedeniyle kente ulaşım, son derecede güçtür. Yerleşmenin ekonomisi, tarım ve hayvancılığa dayanır. Savunmaya elverişli yerleşmenin çok eski bir tarihi vardır. Antik çağlarda, Marassa ya da Marasapolis adım alan kentin, Thracheia Cilicae’nin (Taşlık Kilikia) önde gelen yerleşmelerinden biri olduğu bilinmektedir. MÖ 8. yy’da Frigya ile Asur arasında bir sınır kentiydi. Daha sonra Pers, Makedonya ve Seleukos egemenliğine girdi. MÖ 2. yy’da Roma yönetimine katılan kent, yöreyi ele geçiren Romalı komutan Germanicus’un adından kaynaklanan Germanikopolis adını aldı. 9. yy’da Abbasilerln, 13. yy’da da Anadolu Selçukluları’nın eline geçti. Bu dönemde yöreye yerleşen Türkmenler, daha sonra Karamanoğulları Beyliği'ni kurdular. 1466’da Osmanlı topraklarına katılan kent, bir ara Karaman Eyaleti’ne bağlı İçel Sancağı’nın merkezi durumuna geldi.

Ulu Camii, Gülpazar Mahallesi’ndeki camiidir. 1302'de Kerimüttin Karaman Bey oğlu Mehmet Bey tarafından yaptırıldı. 24 ağaç direk üzerine ahşap tavanlı camiye, sonradan son cemaat yeriyle ayak ve kemerler eklendi. Dikdörtgen planlı üç netli yapı, kilim motifli çinilerle bezeli alçı mihrabıyla dikkati çeker. Ceviz ağacından kapı kanatları, yazıtlar, geometrik ve bitkisel motiflerle işlidir. 

İstanbul → Karaman En Uygun Otobüs Biletleri

İstanbul Karaman otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Karaman otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Karaman otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
Kontur800 TL
Özkaymak Turizm800 TL
Metro Turizm1050 TL

İstanbul Hakkında

 • Nüfus14.160.467
 • Yüzölçümü5.315 km2
 • Plaka34
 • Telefon koduAvrupa Yakası (212)
  Anadolu Yakası (216)
 • Otogarİstanbul Otogarı

Karaman Hakkında

 • Nüfus168.686
 • Yüzölçümü8.869 km2
 • Plaka70
 • Telefon kodu(338)
 • OtogarKaraman Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
İstanbul → Karaman


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

İstanbul Karaman Otobüs Firmaları


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr