Adıyaman Karaman Otobüs Bileti

Adıyaman Karaman Arası

En Ucuz Sefer
-
Adıyaman - Karaman Arası Kaç Km
623 km
Adıyaman - Karaman Arası Kaç Saat
1s
Günlük Sefer Sayısı
0
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Adıyaman Karaman Online Otobüs Bileti
Adıyaman Karaman otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Adıyaman Karaman güzergahı için arama yapın, Adıyaman - Karaman arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Adıyaman ve Karaman Şehirlerinde Ulaşım
Adıyaman ve Karaman şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Adıyaman Karaman seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Karaman hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Adıyaman - Karaman Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Adıyaman - Karaman arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Adıyaman - Karaman otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Adıyaman - Karaman arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Adıyaman - Karaman arasında günlük ortalama 0 firma 0 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Adıyaman - Karaman arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Adıyaman - Karaman arası otobüs yolculuğu ortalama 1s sürmektedir.

Adıyaman - Karaman arası uzaklık kaç km?

Adıyaman - Karaman arası karayolu ile 623 km'dir.

Adıyaman Karaman Otobüs Biletleri

 Adıyaman Karaman otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Karaman otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Karaman yöresindeki höyüklerden bazısında elde edilen buluntular ilk yerleşmelerin Kalkolitik Çağ’da kurulduğunu gösterir. Bazı yerleri Likaonya ve Kilikya bölgelerinin sınırlan içinde yer aldığından ilin tarihsel gelişiminde farklılıklarla karşılaşılır. Hititler döneminde yöredeki Karadağ kutsal sayılırdı. Karadağ çevresindeki başlıca yerleşme bugünkü Madenşehri köyünün yerinde kurulmuş olduğu sanılan Barata kentidir. MÖ 8. yüzyılda yörenin büyük bölümü Frigya Krallığı’nın yönetimindeyken Ermenek ile çevresini de içine alan Kilikya bölgesi Asurların denetimindeydi. MÖ 4. yüzyılda Perslerin egemenliğine girdiğinde Likaonyalıların bir bölümü yurtlarım bırakarak Kilikya’ya göç etti. Kapadokya Krallığı’nın yönetiminden sonra Roma’ya bağlanan yöre Bizans döneminde Arapların saldırısına uğradı. Ermenek kesimi bir Ermeni yöneticinin elinde bulunan yörenin öteki yerleri önce Danişmendlilerin, daha sonra da tümüyle Anadolu Selçuklularının egemenliğine girdi. Haçlıların saldırısından sonra bir süre Ermenilerin elinde kaldı ve 13. yüzyıl başlarında Anadolu Selçuklularının eline geçti. Karamanlılar tarafından yönetilirken bir süre Memlûklere bağlandı; 1466’da Osmanlı topraklarına katıldı. OsmanlI döneminde uzun bir süre Karaman Eyaleti’nin sınırları içinde yer alan yörenin yönetsel konumu 19. yüzyılda değişti. Bu yüzyıl sonlarında Ermenek Adana vilayetine, öbür yerler ise Konya vilayetine bağlıydı. Karaman Belediyesi 1877’de kuruldu. 20. yüzyıl başlarında bağımsız İçel sancağının sınırları içinde yer alan Ermenek 1917’de Konya’ya bağlandı. Eskiden Konya ilinin bir ilçesi olan Karaman 1989’da çıkarılan yasa uyarınca Ayrancı (1987’de ilçe oldu), Ermenek ve Kâzımkarabekir (aynı yıl ilçe oldu) ilçeleriyle bir araya getirilerek Karaman kenti merkez olmak üzere il yapıldı. 1990’da Baş- yayla ve Sarıveliler’in de ilçe yapılmasıyla ilçe sayısı altıya çıktı.

  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Karaman Hakkında
Nüfus:
168,686
Yüzölçümü:
8.868,90 km²
Plaka:
70
Telefon kodu:
(338)
Otogar:
Karaman Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.