Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Afyonkarahisar Karaman Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Karaman Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 40,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 330 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Afyonkarahisar Karaman arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Afyonkarahisar Karaman otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Afyonkarahisar Karaman güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Afyonkarahisar Karaman seyahatinize başlamadan önce, Afyonkarahisar ve Karaman hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Afyonkarahisar ve Karaman şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Afyonkarahisar Karaman Otobüs Biletleri

 Afyon Karaman otobüs bileti mi aradınız? Afyon Karaman otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Aktekke, Karaman kentinde; Mevlânâ Celaleddin Rumi'nin annesi Mümine Hatun için Karamanlı Alaeddin Ali Bey tarafından 1370/71'de yaptırılmış; Valide Sultan Camisi, Mader-i Mevlânâ Türbe ve Camisi, Mevlevi Tekkesi adlarıyla da anılıyor.

Alaeddin Bey Kümbeti, Karaman kentinde; 1398 de öldürülen Karamanlı Alaeddin Ali Bey için yaptırılan kümbetin kuzeyindeki caminin kentin alınışından sonra Osmanlılar tarafından yıktırıldığı biliniyor.

Binbirkilise, Karaman kentinin kuzeyindeki Karadağ’ın yüksek kesimlerinde geniş bir alana yayılmış ören yeri; buraya sığman Hıristiyanların inşa ettikleri çok sayıda bazilika, kilise, manastır, barınak ve mezardan oluşuyor.

Ermenek Kalesi, Ermenek kentinin kuzeyinde; yapım tarihi bilinmeyen kale Osmanlı dönemi sonlarında zindan olarak kullanılmış; Firan Kalesi olarak da anılıyor.

Ermenek Ulucamisi, Ermenek kentinde; ahşap direkli caminin 1302'de yaptırıldığı ve 1710'da onarımdan geçirildiği biliniyor.

Gökçe Çamlığı orman içi dinlenme yeri, Karaman kentinin yaklaşık 15 km güneyinde ve Mut karayolunun kenannda; piknik, kır gazinosu.

Hatuniye Medresesi, Karaman kentinde; I. Murad'ın kızı ve Karamanlı Alaeddin Ali Bey'in karısı olan Nefise Sultan tarafından 1381/82'de yaptırılan bina. Nefise Sultan Medresesi adıyla da biliniyor.

İbrahim Bey İmaret Medresesi, Karaman kentinde; Karamanlı İbrahim Bey tarafından 1432/33'te yaptırıldığı biliniyor.

Karaman Kalesi, Karaman kentinde; dış ve orta bölümlerinden bazı kalıntılar görülür, Ehmedek de denen içkale bölümü sağlam; Karamanlılar ve Osmanlılar tarafından onanlan kalenin 12. yüzyılda Anadolu Selçukluları tarafından yaptırıldığı sanılıyor.

Tolmedrese, Ermenek kentinde; harap durumdaki medresenin 1339 da Karamanlı Burhaneddin Musa Bey tarafından yaptırıldığı biliniyor.

  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
  Karaman Hakkında
Nüfus:
168,686
Yüzölçümü:
8.868,90 km²
Plaka:
70
Telefon kodu:
(338)
Otogar:
Karaman Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.