İstanbul Hatay Otobüs Bileti

İstanbul Hatay Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1131 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 16sa 13dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 7 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Hatay arası giden otobüs firmaları ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Has Turizm A.Ş. firmasıdır.

İstanbul Hatay bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Hatay bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Hatay otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Hatay Otobüs Biletleri

İstanbul Hatay otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Hatay otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Antakya Hatay ilinin merkez ilçesidir. İstanbul’dan Hatay’a ucuz otobüs bileti ile düzenlenen tüm seferler genelde bu ilçede bulunan otogarda son bulur. Buradan firmaların özel servislerini kullanarak şehrin diğer bölgelerine de ulaşabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda minibüsler ve otobüslerden de yararlanabilirsiniz. Rahat yolculuklar için tasarlanan otobüslerle mola süreleri de eklendiğinde 15 saat civarında süren bir yolculuk gerçekleştirirsiniz. Yolculuğunuz esnasında keyifli vakit geçirmek için araç içlerinde sunulan ücretsiz wi-fi bağlantısı sayesinde internette gezinebilir; ayrıca pek çok otobüs firmasında bulunan koltuk arkalıklarındaki ekranlar sayesinde de televizyon yayınlarını veya seçeceğiniz filmleri izleyebilirsiniz. İstanbul’dan Hatay’a biletinizi satın aldığınızda Antakya’ya indirimli otobüs bileti ile ulaşabilirsiniz. 
Mezopotamya ve Anadolu arasında bir geçiş olan ve Akdeniz’e açılan önemli limanlara sahip şehir; tarih boyunca bir cazibe merkezi olarak görülmüştür. Farklı etnik kökenlerden gelen ve farklı dinlere sahip toplulukların yaşam sürdüğü Hatay bu nedenle çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Semavi dinler için önemli ve kutsal görülen yapılara ev sahipliği yapan şehir; dinlerin ve medeniyetlerin buluşma noktası olarak adlandırılır. Zengin bir kültüre sahip olan Hatay’a ulaştığınızda görmeniz gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz. Anadolu’da yapılan ilk camii Hatay’da bulunmaktadır. Camii adını avlusunda türbesi bulunan Habib-i Neccar’dan alır. Hristiyanlığa inanan ilk kişilerden biri olan ve şehit edilen ilk kişi olarak bilinen Neccar ile birlikte camii de; Hz. İsa’nın havarileri olan Yunus ve Yahya’nın da türbeleri bulunur. Camii Roma dönemin pagan tapınağı olarak kullanılan yapının üzerine Osmanlılar tarafından inşa edilmiştir.
Otobüs bileti sorgulama ve tüm diğer bilet işlemlerini sitemizde yapabildiğiniz gibi; mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak tüm akıllı cihazlarınıza indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Saint Pierre Kilisesi; dünyadaki ilk Katolik kilisesi olarak bilinmektedir. Kayalara oyularak inşa edilmiş olan bu kilise ilk Hristiyanların gizlice toplandıkları bir ibadethaneydi. Günümüzde müze olarak ziyarete açık olan kilisede valilik izni ile cemaatlerin ayin gerçekleştirmesine olanak tanınıyor.
Hatay’da ne yenir? Her şehirde özellikle kebapçılarda karşınıza çıkan künefe; aslında Hatay’a özgü bir tatlıdır. Tel kadayıf ile hazırlanan tatlının özelliği içine konulan tuzsuz peynirdir. Özel tepsisinde iki tarafı da nar gibi kızarana kadar pişirilen tatlı üzerine dökülen şerbet ile lezzetlendirilir. Pirzolalı yaprak sarması, küflü çökelek, tuzlama tavuk ve ağızlı kadayıf da şehirde tatmanız gereken lezzetler arasında.

İstanbul Hatay otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Hatay otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Hatay otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Hatay Güney Turizm 100 TL
Jet Turizm 101 TL
Hatay Nur Turizm 104 TL
Has Turizm A.Ş. 108 TL
Hatay Sas Turizm 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
  Hatay Hakkında
Nüfus:
1,503,066
Yüzölçümü:
5.831,36 km²
Plaka:
31
Telefon kodu:
(326)
Otogar:
Hatay Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.