İstanbul Diyarbakır Otobüs Bileti

İstanbul Diyarbakır Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 115,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1364 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 18sa 14dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 13 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Diyarbakır arası giden otobüs firmaları ortalama 18 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Can Diyarbakır Turizm firmasıdır.

İstanbul Diyarbakır otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Diyarbakır güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Diyarbakır seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Diyarbakır hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Diyarbakır şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Diyarbakır Otobüs Biletleri

İstanbul Diyarbakır otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Diyarbakır otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ergani, Diyarbakır'ın kuzeybatısında ve Zülküfül Dağı'nın güney eteklerinde kurulu ilçe merkezi yerleşmedir. Kentin ekonomisi, tarım ve hayvancılığa dayanır. Antik dönemde Arsinia adını taşıyan kent, Diyarbakır’ın kaderine bağlı olarak el değiştirdikten sonra, 1515’te Osmanlı topraklarına katıldı. Ergani'deki Osmaniye Kalesi’nin ilk yapım tarihi bilinememektedir. 1402-1403’te Akkoyunlu Kara Yülük Osman Bey döneminde onarılan kale bugün yıkık durumdadır. Kaynaklarda kagir, kubbeli, büyük bir yapı olduğundan söz edilen, Zülküfül Dağı'nın doğusunda bir tepe üzerindeki Meryemana Kilisesi de, harabe durumdadır.

Çayönü, Diyarbakır il alanının kuzeybatısında kalan ilçe merkezi kenttir. Yerleşmede tarihi Amidi (Amini) Kalesi’nin sadece adı ve yeri bilinmektedir. Kaleden günümüze herhangi bir kalıntı ulaşmış değildir.

Hilar Mağaraları, Çayönü Tepesinin hemen karşısındaki kayalıklarda yer alır. İlk kez Harput’ta öğretmenlik yapan Eilsworth Huntington tarafından bulundu. Definecilerin ilgisini çektiğinden sık sık kaçak kazılara sahne oldu. Ortaya çıkan kabartmaların yitip gitmemesi için kurtarma kazısı yapıldı. Kazı sonucunda dış yüzlerinde kabartmalar ve yazıtlar bulunan, üç ayrı mezar odası ortaya çıkarıldı. Yine kayalıktaki girintide, bir çocuğa ait küp mezar bulundu. Hilar Mağaraları’nın ilk Hıristiyanlık döneminde mezarlık olarak kullanıldığı sanılmaktadır. Bu alanın yakınında bulunan ve Büyük Mağara ya da Direkli Mağara adıyla anılan mağarada tabanı bulmak amacıyla sondajlar yapıldı. Tavan, kayaya oyulmuş dokuz direkle desteklenmiştir. Kayalara oyulmuş hayvan bağlama yerlerinden, buranın bir zamanlar kervansaray olarak kullanıldığı sanılmaktadır. 

İstanbul Diyarbakır otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Diyarbakır otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Diyarbakır otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lider Siirt Turizm 115 TL
Has Diyarbakır 119 TL
Siirt Has Turizm 120 TL
Diyarbakır Barış Turizm 130 TL
Star Diyarbakır 130 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Ataşehir Otogarı
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.