Diyarbakır İstanbul Otobüs Bileti

Diyarbakır İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 115,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1364 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 18sa 16dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 13 firma sefer düzenlemektedir. Diyarbakır İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 15 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Can Diyarbakır Turizm firmasıdır.

Diyarbakır İstanbul bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Diyarbakır İstanbul bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Diyarbakır İstanbul otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Diyarbakır İstanbul Otobüs Biletleri

Diyarbakır İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Diyarbakır İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Barbaros Türbesi, Beşiktaş Meydanı'ndaki Barbaros Anıtı'nın karşısındadır. 1541'de Mimar Sinan'a yaptırıldı. Sekiz köşeli, önü revaklı, kubbeli yalın bir yapıdır. İçi renkli bezemeli, üstteki alçı pençeler ise vitraylıdır. Bahçesinde 25 gömüt vardır.

Güzelce Ali Paşa Türbesi, Beşiktaş'taki Yahya Efendi Türbesi'nin yanındadır. Yazıtından, 1620'de yapıldığı anlaşılmaktadır. Kagir, dört köşeli, kubbeli bir yapıdır. Türbede altı mermer işlemeli sanduka vardır.

NeredenNereye.com sitesinden Diyarbakır İstanbul otobüs bileti fiyatları ve Diyarbakır’dan İstanbul’a giden otobüs firmaları seferlerini görebilir, biletinizi alabilirsiniz!

Galata Kulesi, Tünelbaşı ile Karaköy (Galata) arasında yer alır. Bulunduğu semt Kuledibi olarak adlandırılır. Galata Kulesi, 1348’de Cenevizliler tarafından Galata surlarının baş kulesi olarak yapıldı. 14. yy'da yerleşimin batıya genişlemesiyle yeni yapılan surların hemen içinde kalan kule, 1448'de surlarla birlikte yükseltildi. İstanbul'un fethiyle Osmanlılar'a geçen kule, 1509 depreminde büyük hasar gördü ve 13. m'den yukarısı yeniden inşa edildi. 16. yy'da Kasımpaşa Tersaneleri’nde çalışan savaş tutsaklarının zindanı olan yapı, Murat IV döneminde (1623-1640) kollarına kendi yaptığı kanatları takarak Doğancılar'a kadar uçmayı başaran Hezarfen Ahmet Çelebi'nin uçuşunun başlangıç noktasıdır. 1794 yangınının ardından onarılan ve 1.5 m kadar dışarıya taşan, dört yönde de birer cumbası olan bir kat yapılan kule, yangın gözetleme yeri olarak kullanılmaya başlandı. Daha sonraları da çeşitli yangınlar ve onarımlar geçiren ve görünüşü büyük ölçüde değişen kulenin 17. yy başındaki biçimine sadık kalınarak gerçekleştirilen son onarım çalışması 1967'de tamamlandı.

Taksim Cumhuriyet Anıtı, Taksim Meydanı'nda yer alır. Atatürk'ü ve komutanlarını Kocatepe’de betimleyen anıt İtalyan heykeltıraş P. Canonica tarafından 1925-1928 yılları arasında İtalya'da tamamlandıktan sonra, İstanbul’a getirilerek bugünkü yerine oturtuldu ve 8 Ağustos 1928'de açıldı. Renkli porfirden yapılmış 11 m yüksekliğindeki anıtın kaidesi ve alan düzenlemesi çalışmaları Mimar Monceri’ye aittir.

En ucuz fiyatlarla Diyarbakır İstanbul otobüs biletleri satın alabilir, fiyat karşılaştırması yaparak dilediğiniz firmaları seçebilirsiniz!

Galata Mevlevihanesi, Divan Edebiyatı Müzesi, Galata’da Tünel Meydanı’ndaki karakol bitişiğindedir. Eski İstanbul’un en büyük Mevlevi tekkesidir. 1492 yılında İskender Paşa tarafından kurulmuştu. 1766 yılında yanmış ve yeniden kurulmuştur. 1794 yılında III. Selim, 1834 yılında II. Mahmut tarafından onarılmıştır. Çeşme, sebil ve kütüphane Nişancı Mehmet Sait Halet (1761-1822) tarafından 1818 yılında yaptırılmıştır. Mevlevihane binası 27 Aralık 1975 tarihinde Kültür Bakanı Rıfkı Danışman’ın söylevi ile “Divan Eebiyatı Müzesi” olarak açılmıştır. 

Kapısı üzerinde hicri 1276 (miladi 1860) tarihli yazıtı bulunan Mevlevihane binası ise Divan Edebiyatı Müzesi olarak kullanılmaktadır. Sağda şerbethane, ortada semahane, solda bacılar kafesi, üst katta solda ecnebi misafirler hücresi, önde kudümzadebaşı ve neyzenbaşı hücresi, sağda Konya postnişini hücresi ve III. Selim’in odası bulunmaktadır. Bu odalarda yazı levhaları, Sema kıyafetleri, rahleler, seccadeler, II. Mahmut türbesinden getirilmiş şamdanlar, tarikatlara ait takkeler, buhurdanlar, Kuranlar, mesneviler, rebablar, kudümler, nefirler, neyler, zikir teşbihleri, V. Mehmet’in oğlu Şehzade Ziyaettin’e ait kanun ile her yüzyılda yetişmiş divan şairlerinin eserlerinden örnekler yer almıştır.

Diyarbakır İstanbul otobüs firmaları arasında en çok kullanılan firmalar; Özlem Diyarbakır, Star Diyarbakır, Öz Diyarbakır Turizm, Yeni Diyarbakır Seyahat, Has Diyarbakır Turizm’dir. Hemen Diyarbakır İstanbul bilet sorgulamanızı yapın, Türkiye’nin ucuz bilet satış sitesi NeredenNereye’den biletinizi alın!

Diyarbakır İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Diyarbakır İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Diyarbakır İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lider Siirt Turizm 112 TL
Siirt Has Turizm 120 TL
Lüks Batman Seyahat 125 TL
Star Batman 125 TL
Has Diyarbakır 125 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.