İstanbul Ağrı Otobüs Bileti

İstanbul Ağrı Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 120,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1408 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 5dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Ağrı arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Vangölü Turizm firmasıdır.

İstanbul Ağrı bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Ağrı bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Ağrı otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Ağrı Otobüs Biletleri

En ucuz otobüs bileti ile İstanbul’dan Ağrı’ya yolculuk etmek için biletinizi her zaman sitemiz üzerinden kolayca satın alabilirsiniz. Rahat koltuklara sahip otobüslerde; dijital platformlar sayesinde yolculuk esnasında televizyon izleyebilir, ücretsiz wi-fi ile mobil cihazlarınızla internete bağlanarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bolu, Çorum, Tokat, Erzincan ve Erzurum üzerinden geçen güzergah boyunca farklı tesislerde verilen molalarda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İstanbul’dan yola çıkılan seyahat ortalama 17 saat sürmektedir. Şehirde otogara vardıktan sonra, otogardan kalkan servisler veya taksileri kullanarak şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.
Ağrı Dağı eteklerinde kurulmuş olan şehir; ülkenin en doğu noktasında yer almaktadır. Kış aylarında Türkiye’deki en soğuk noktalardan biri olan Ağrı’da yaz ayları ise ortalama sıcaklıklarda geçer. Tatil ve gezmek amacıyla yola çıkıyorsanız İstanbul’dan Ağrı’ya en uygun otobüs bileti ile seyahat edebileceğiniz en ideal dönem bahar ve yaz aylarıdır. Eğer kış aylarında Ağrı’da bulunacaksanız yola tedbirli çıkmanızda fayda var. Kış şartları şehirde yaşayanları oldukça zorlamaktadır. Ağrı hava durumu ile ilgili güncel bilgilere de sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
Orta Asya ve Anadolu arasında bir geçiş noktasında bulunan Ağrı; bu özelliği nedeniyle tarih boyunca önemli bir şehir olmuştur. Üzerinde birçok farklı devlet ve medeniyetin izlerini taşıyan Ağrı’da bulunurken; bu medeniyetlerden kalma birçok yapıyı ve tarihi eseri görebilirsiniz. Şehirde ziyaret edebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz. Osmanlı’nın Lale Devrini yaşadığı zamanlarda inşa edilen bir yapı İshak Paşa Sarayı.  Yapımının 100 yıl sürdüğü söylenen saray; içerdiği bölümler ve büyüklük olarak İstanbul Topkapı Sarayı’ndan sonra ikinci sırada yer almaktadır. Yapım özelliklerinden Urartular döneminde inşa edildiği anlaşılan Doğubeyazıt Kalesi; Doğubeyazıt ilçe merkezinden 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Kayalıklar üzerinde inşa edilen kale ve çevresi Antik kent niteliği ile çokça ziyaretçi çekmektedir. Osmanlı mirası bir başka eser ise Beyazıt Eski Camii’dir. Kare planlı olarak yapılan cami tek minareye sahiptir ve kesme taştan inşa edilmiştir.
İndirimli otobüs biletleri ve kampanyalara ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Firmaların en avantajlı fiyatlarını listelemek ve kolayca bilet satın almak için aynı zamanda mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz.
Nuh Tufanı sonrası karaya oturduğu söylenen Nuh’un Gemisi’nin Ağrı Dağı’nda bulunduğuna inanılır. Bir gemi silüeti şeklinde görülen kalıntılar her sene yerli ve yabancı binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkedeki önemli inanç turizmi noktalarından biri olarak görülen yer dağın güney tarafında yer almaktadır. Ağrı Dağı özellikle dağcılık ve tırmanış sporlarıyla ilgilenenler için en sevilen rotalardan. Türkiye’de bulunan en yüksek dağ olan Ağrı Dağı zirvesi hiçbir mevsimde erimeyen karlarla kaplıdır. Dağa tırmanış yapabilmek için ilçe kaymakamlığından izin alınması gerekmektedir.

İstanbul Ağrı otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Ağrı otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Ağrı otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ağrı Kösedağı Turizm 120 TL
Vangölü Turizm 130 TL
Patnos İtimat Turizm 150 TL
Lider Doğu Anadolu Trz 160 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.