Yolcu Sayısı
1

Ezine otobüs bileti

Ezine Otobüs Bileti

En popüler Ezine otobüs rotaları

Ezine otobüs bileti fiyatları, Ezine otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Ezine otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EdremitEzine210 TL24
AltınolukEzine150 TL18
İzmirEzine480 TL17
TekirdağEzine575 TL16
HaremEzine65 TL13

Ezine otogarı

  • Ezine(286) 618 16 67

Ezine otobüs biletleri

Çanakkale o kadar güzel ilçeleri bünyesinde barındıran ender illerimizin başında gelmektedir. Özellikle daha önceki yazı dizimizde incelediğimiz ilçelere bir yenisini de bugün ekliyoruz. Bugün sizler için Ezine ilçesi hakkında merak edilen yerlerin tanıtımını yapacağız.

İlçenin Çanakkale il merkezine biraz uzaklıkta bulunan bu ilçenin en dikkat çeken ve en çok ziyaret alan yeri Neandria Antik Kenti olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ülkemizde bulunan Fransız arkeologlar tarafından yapılan kazılar sonucunda önemli eserlerin ortaya çıktığı bir kenttir. Kentin içinde bulunan alanlarda son zamanlarda kazı çalışmaları oldukça yavaşladı. Bunun en büyük nedeni ise artık kentin en önemli kalıntılarının altında bulunan bu hazinelere hasar vermemek için yavaşlama başladı. Özellikle yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin artmasından sonra bir kısım bölge çalışmalarda nedeniyle ziyarete kapalı tutulmaktadır.
Tarihi gezintiden sonra sizlere doğal bir güzellik öneriyoruz. Mavra adası Ezine ilçesinde bulunan önemli bir koyumuzdur. Doğal güzelliği sayesine özellikle yabancı turistlerin çok fazla ilgisini çeken bu ilçemize geldiğiniz zaman bu güzelliği görmenizi tavsiye ediyoruz.
Son olarak sizlere önereceğimiz bir başka doğal güzellik ise Kestanbol Kaplıcası olarak karşımıza çıkmaktadır. Ezine ilçesinin bu kadar doğal güzelliğinin bulunmasından dolayı buraya gelenlerin hastalık konusunda şifa bulmaya geldikleri açıklandı. Çanakkale’ye geldiğiniz zaman Ezine ilçesine mutlaka uğramanızı ve bu güzellikleri hayatta bir görmenizi öneriyoruz. Ezine otobüs bileti neredennereye.com'da.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr