Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Elmadağ Otobüs Bileti

Elmadağ Otobüs Bileti

Elmadağ Otobüs Biletleri

 Elmadağ, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Ankara’nın ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe de Ankara ile birlikte gelişimini göstermiştir. Bağlı bulunduğu il yanı zamanda ülkenin başkenti olma özelliğini de taşımaktadır. 

İlçenin tarihine bakıldığında oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu görülmektedir. Yapılan kazı çalışmaları sonucunda Ankara’nın en eski yerleşim merkezlerinden biri olduğu ortaya çıkmıştır. Geçmişi boyunca farklı medeniyetleri ağırladığı görülmüştür. Bunların içerisinde oldukça önemli kökenleri olan Anadolu medeniyetleri dikkat çekmektedir. İlçe bu yüzden farklı kültürlerden kalma eserleri ile dikkat çekmektedir. 
İlçe İç Anadolu bölgesinin sınırlarının içerisinde bulunarak aynı zamanda onun coğrafi özelliklerini de taşımaktadır. Buna bağlı olarak iklimsel yapılanma olarak karasal iklimin etkilerini göstermektedir. Bu nedenden dolayı sınırları içerisinde yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir ve tarımsal üretimi de bunun üzerine şekillenmiştir. 
Elmadağ ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, fırında tava, yarımca, cevizli pekmez sucuğu, höşmerim, kuru, Beypazarı baklavası, haside, şibit tatlısı yer almaktadır.
Elmadağ ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Zincirli Cami, Ankara Oyuncak Müzesi, Ankara PTT Müzesi, Oruç Gazi Sultan Türbesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Haritacılık Müzesi, Ulus Gençlik Parkı, Camlı Köşk yer almaktadır. Başkentin bu nadide ilçesini daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Elmadağ otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Elmadağ - 5 Günlük Hava Tahmini
16 Oca Cumartesi
kapalı
-2 °C
kapalı
17 Oca Pazar
rain and snow
-1,7 °C
rain and snow
18 Oca Pazartesi
hafif kar yağışlı
-5,4 °C
hafif kar yağışlı
19 Oca Salı
açık
-7,3 °C
açık
20 Oca Çarşamba
açık
-6,2 °C
açık