Edirne Ağrı Otobüs Bileti

Edirne Ağrı Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 1636 km'dir.

Edirne Ağrı otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Edirne Ağrı otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Edirne Ağrı otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Edirne Ağrı Otobüs Biletleri

Edirne, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bununla birlikte tarihi incelendiğinde de oldukça köklü bir geçmişe sahip olan şehirlerden bir tanesidir. Özellikle bir dönem Osmanlı’ya ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden aynı döneme ait tarihi ve kültürel yapılardan sınırları içerisinde çokça görmek mümkündür. 
 
Selimiye Camii, Edirne sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu eseri değerli kılan ise döneme ait İslam eserlerinin mimari olarak tüm yansımalarını taşıyor olmasıdır. Dönemin en ünlü mimarı olan Mimar Sinan tarafından yapılmıştır ve rivayetlere Mimar Sinan Cami’den ustalık eserim diyerek bahsetmiştir. 
 
Edirne ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Lozan Anıtı ve Müzesi, Muradiye Camii, Ali Paşa Çarşısı, Edirne Sağlık Müzesi, Selimiye Camii, Gökçetepe Tabiat Parkı, Üç Şerefeli Camii, Edirne Müzesi, Sarayiçi Balkan Şehitliği, Saroz Körfezi yer almaktadır. 
 
Edirne iklimsel olarak iki farklı iklimi bünyesinde barındırmaktadır. Bunlardan biri karasal iklim diğeri ise Akdeniz iklimidir. 
 
Ağrı, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Ülkenin yükseltisi en fazla olan kısımlarından bir tanesidir. Bağlı bulunduğu coğrafi bölge ve yükseltisi nedeni ile il sınırları içerisinde karasal iklimin sert bir türevi görülmektedir. Buna bağlı olarak sıcak ve kurak, kışları sert ev kar yağışlı olarak geçmektedir. İkliminden dolayı kırsal kesimlerinden tarımdan ziyade hayvancılık gelişmiştir. 
 
Edirne üzerinden zaman kaybetmeden Ağrı’ya gitmek için birçok aktarmalı otobüs seferini kullanabilirsiniz. Bu seferlerin biletlerini www.neredennereye.com üzerinden kolayca satın alabilirsiniz. 
  Edirne Hakkında
Nüfus:
279,508
Yüzölçümü:
6.097,91 km²
Plaka:
22
Telefon kodu:
(284)
Otogar:
Edirne Otogarı
  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.