Diyarbakır Mersin Otobüs Bileti

Diyarbakır Mersin Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 595 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 10 firma sefer düzenlemektedir. Diyarbakır Mersin arası giden otobüs firmaları ortalama 15 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Öz Diyarbakır firmasıdır.

Diyarbakır Mersin bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Diyarbakır Mersin bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Diyarbakır Mersin otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Diyarbakır Mersin Otobüs Biletleri

Diyarbakır, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Aynı zamanda ülkenin en kalabalık on ikinci şehridir. Diyarbakır, tarihi açıdan fazlası ile zengin bir şehirdir. İl merkezinin yaklaşık olarak dokuz bin yıllık bir geçmişinin olduğu düşünülmektedir. Bunun nedeni eski Mezopotamya medeniyetlerini kesiştiği bir noktada yer almasıdır. Şehir bu açıdan tarihi ve kültürel miras bakımından bir hayli zengindir. Aynı zamanda şehirdeki etnik çeşitliliğin renkli bir şekle bürünmesi üzerine de etkili olmuştur. İl sınırları içerisinde çok uzun yıllar boyunca Araplar, Türkler, Süryaniler bir arada yaşamışlardır. İklimsel olarak Akdeniz ikliminin kurak bir şeklini sergiler. Yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Tarımsal üretimi de bu şekilde gerçekleşmiştir. 

Diyarbakır ziyaretçilerinin mutlaka görmesi gereken noktalar arasında, Ziya Gökalp Müzesi, Hevsel Bahçeleri, Diyarbakır Surları, Deliler Hanı, Asur Kalesi, Melik Ahmet Paşa Camii, Sipahiler Çarşısı, Sülüklü Han, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Mesudiye Medresesi yer almaktadır.

Mersin, Türkiye’nin illerinden biri olup, güney bölgesinde yer almaktadır. Buna bağlı olarak Akdeniz ikliminin yapısal özelliklerini sergileyen il, yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçirmektedir. Ülkenin en kalabalık on beşinci şehri olma özelliğini taşımaktadır. Türkiye’nin en büyük doğal limanı olan Mersin Liman’ı bu ilde yer almaktadır. Bu durum ticaret üzerinden etkin rol oynamasında etkili olmaktadır.

Mersin İstanbul otobüs bileti alımlarınızı da NeredenNereye üzerinden yapabilirsiniz. Diyarbakır üzerinden zaman kaybetmeden Mersin’e gitmek için Star Diyarbakır, Öz Diyarbakır, Vangölü Turizm, Best Van Turizm, Star Batman Turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresinden satın alabilirsiniz. 

Diyarbakır Mersin otobüs bileti mi aradınız? Diyarbakır Mersin otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Diyarbakır Mersin otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lider Siirt Turizm 60 TL
Lüks Batman Seyahat 70 TL
Star Batman 70 TL
Vangölü Turizm 70 TL
Yeni Diyarbakır 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
  Mersin Hakkında
Nüfus:
1,705,774
Yüzölçümü:
15.512,25 km²
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Mersin Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.