Balıkesir Kastamonu Otobüs Bileti

Balıkesir Kastamonu Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 668 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 35dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Balıkesir Kastamonu arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Balıkesir Kastamonu otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Balıkesir Kastamonu güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Balıkesir Kastamonu seyahatinize başlamadan önce, Balıkesir ve Kastamonu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Balıkesir ve Kastamonu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Balıkesir Kastamonu Otobüs Biletleri

 Balıkesir Kastomunu otobüs bileti mi aradınız? Balıkesir Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çatalzeytin, yüzölçümü 318 km2 olan Çatalzeytin ilçesi doğuda Sinop ili, güneyde Taşköprü, güneybatıda Devrekâni, batıda Bozkurt, kuzeybatıda Abana ilçeleri, kuzeyde de Karadeniz’le çevrilidir.

İlçe toprakları Karadeniz’e koşut olarak uzanan dar bir kıyı şeridi ile bunun güneyindeki dağlık kesimden oluşur. Kıyının ardında yükselen Küre Dağları’nın dar ve derin vadilerle parçalanmış, zor geçit veren bir yapısı vardır. Bu dağların yüksekliği 2.000 m’yi aşan tek doruğu olan Yaralıgöz Dağı’nın Türbekaya Tepesi (2.019 m) güneydeki Taşköprü ilçe sınırındadır. Öbür önemli yükselti Tomruk Dağı’dır (1.028). Başlıca akarsu Küre Dağları’ndan doğan Çatalzeytin Deresi’dir.

Kaynakları yetersiz olan ilçe nüfus yitirmektedir. Başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Ekime elverişli toprakları az olan ilçede mısır, buğday ve yem bitkileri yetiştirilir, hayvancılık yapılır. Başlıca hayvansal ürün süt ve kaşarpeyniridir. Halkın bir bölümü balıkçılık ve ormancılıkla uğraşır.

Çatalzeytin 1954’te ilçe yapıldı, ilçe merkezinin belediyesi de aynı yıl kuruldu. Kasaba ilçenin kuzeydoğu kesiminde, Çatalzeytin Deresi ağzında yer alır. Karadeniz Sahil Yolu kasabadan geçer. Kasaba il merkezi Kastamonu’ya 101 km uzaklıktadır. Hanönü Hanönü ilçesi kuzey, doğu ve güneyde Sinop ili, güneybatı ve batıda da Taşköprü ilçesiyle çevrilidir.

Eskiden Taşköprü’ye bağlı bir bucak olan Gökçeağaç 1990’da çıkarılan bir yasayla adı Hanönü biçiminde değiştirilerek ilçe yapıldı. Hanönü Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1988’dir.

İhsangazi ilçesi doğuda Merkez ilçe, güneyde Çankırı ili ve Araç ilçesi, batıda gene Araç ilçesi, kuzeyde de Daday ilçesi ve gene Merkez ilçeyle çevrilidir. Eskiden Merkez ilçeye bağlı bir bucak olan İhsangazi 1987’de çıkarılan bir yasayla ilçe yapıldı. İhsangazi Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1968’dir. 

  Balıkesir Hakkında
Nüfus:
1,162,761
Yüzölçümü:
14.472,73 km²
Plaka:
10
Telefon kodu:
(266)
Otogar:
Balıkesir Otogarı
  Kastamonu Hakkında
Nüfus:
207,045
Yüzölçümü:
13.157,98 km²
Plaka:
37
Telefon kodu:
(366)
Otogar:
Kastamonu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.