Antalya Konya Otobüs Bileti

Antalya Konya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 45,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 323 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 9dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 15 firma sefer düzenlemektedir. Antalya Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 23 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Kontur Turizm firmasıdır.

Antalya Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Antalya Konya otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Antalya Konya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Antalya Konya Otobüs Biletleri

Antalya Konya otobüs bileti mi aradınız? Antalya Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Selçuklu devrinin en büyük şahsiyetlerinden biri Mevlana Celalettin Rumi’dir. Büyük bir mutasavvuf ve şairdir. Babası Belhi Bahaeddin Veled’dir. Babasıyla Konya'ya gelip yerleşmiş, meşhur mesnevisini yazmış, mevlevilik tarikatını kurmuştur. 17 Aralık 1273’te Konya’da ölüp dergahı yanındaki türbesine gömülmüştür.

Mevlana Türbesi’ne bir kapıdan girilir. Ortasında bir şadırvan olan bir avlu gelmektedir. Türbenin kapısından içeriye girilince solda sandukaları olan, Altı Horasan Erenleri yatmaktadır. Biraz ileride Mevlana ile babasının gayet süslü sandukaları vardır. Perdelik denilen gümüş kafes vardır. Kafesin altında iki basamaklı bir gümüş merdiven bulunmaktadır. Bu basamak öpülür. Üzerinde Kubbe-i Hadra denilen yeşil sivri ve dilimli kubbe vardır. Bu kısımda 63 kabir vardır. Üzerinde dört kubbe bulunmaktadır.

Mevlana’nın sandukası, Behram oğlu Abdülvahid tarafından cevizden yapılmıştır. Sandukanın üzerinde sırmalı bir örtü vardır. Yanında babası Bahaeddin Veled’in sandukası olup oğluna hürmeten yükselmiş denilmektedir. Yine burada Selahaddin Zerkubi, Hüsameddin Çelebi, Mevlana’nın eşleri, torunları ve Şeyh sandukaları vardır. Türbenin çinileri şaheserdir. Yan tarafta Samahane vardır. Burada sema edilirdi. Bu kısmı Kanuni Süleyman yaptırmıştır. Burası müzedir ve içi şaheser eşyalarla doludur. Mevlana Türbesi’ni pek çok turistler gezmektedir.

Antalya Konya arasında en ucuz otobüs bileti ile seyahat etmek için öncelikle sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Birbirlerine sınır komşusu olan bu iki il arasında kara yolu ile seyahat etmek için farklı güzergahlar bulunmakta. D695 otobanından ulaşımın sağlandığı 304 km’lik yol bu güzergahlardan en sık kullanılanı ve en kısa olanı. Yaklaşık 6 saat süren yol boyunca araçlarda sunulan kişisel ekranlarda film izleyebilir, ücretsiz wifi bağlantısı ile internette gezinebilirsiniz. Konya otogarı şehir merkezinden 15 km uzakta yer almaktadır. Buradan merkeze ve diğer ilçelere toplu taşıma araçları ile ulaşabileceğiniz gibi; firmaların özel servizlerinden yararlanarak da gidebilirsiniz. Şehir içi ulaşımda tramvay da etkin olarak kullanılmaktadır.
En uygun otobüs bileti ile kolayca ulaşım sağlanan Konya’da bulunduğunuz sürede şehirde gezebileceğiniz birçok yer bulunmakta. Konya’da görebileceğiniz yerleri şöyle sıralamak mümkün. Mevlana Müzesi; şehrin simgesi ve en çok ziyaretçi çeken müzesi. Çatalhöyük; Dünya’da bilinen en eski yerleşim yerlerinden biri. İnsanlık tarihinde ilk evlerin yapıldığı yer olarak bilinen bölge Çumra ilçesinde yer almaktadır. Ülkedeki en büyük ikinci göl olan Tuz Gölü de il sınırları içinde bulunmaktadır. Ayrıca Meke ve Beyşehir gölleri de Konya’da karşınıza çıkan doğal güzelliklerden.
Otobüs bileti sorgulama ve sitemizde yapabildiğiniz tüm işlemleri mobil uygulamamız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken AppStore ve Google PlayStore’da bulunan uygulamayı ücretsiz olarak akıllı cihazınıza indirmek ve hemen kullanmaya başlamak. Böylece dilediğiniz yerde bilet arayabilir ve satın almanızı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.
Sitemizde sadece bilet işlemlerinizi gerçekleştirmezsiniz. Firmalar hakkında detaylı bilgilere, yolcu puanlama ve yorumlarına, seyahat edeceğiniz şehrin güncel hava durumu bilgisine ve seyahat firmalarının kampanyaları hakkında haberlere de ulaşabilirsiniz. Sitemizin sosyal medya hesaplarını takip ederek firmaların tüm indirimlerinden önce haberdar olabilirsiniz.

Antalya Konya otobüs bileti mi aradınız? Antalya Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Antalya Konya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Sıla Özlem Seyahat 45 TL
Star Batman 50 TL
Isparta Petrol 50 TL
Has Diyarbakır 50 TL
MALATYA BEYDAGI 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.