Konya Antalya Otobüs Bileti

Konya Antalya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 323 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 59dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 17 firma sefer düzenlemektedir. Konya Antalya arası giden otobüs firmaları ortalama 18 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Kontur Turizm firmasıdır.

Konya Antalya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Konya Antalya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Konya Antalya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Konya Antalya Otobüs Biletleri

Konya Antalya otobüs bileti mi aradınız? Konya Antalya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Selçuk Medresesi, Yivli Minare yapılırken karşısına yapılmıştır. Kısmen restore edilmiştir. Dört eyvanlı ve ortası avlu idi. Bir de mevlihane vardır. Buradaki değerli bir eser de Zincir Kıran Mehmet Bey Türbesi’dir. On Üçüncü yüzyılda yapılmıştır, Türbe sivri bir kümbettir. Dış duvarların dilimlerinde çok güzel, taşa oyulmuş motifler bulunmaktadır. Zincir Kıran, Antalya’yı işgal eden Kıbrıs korsanlarını yenip Antalya’yı kurtaran bir kahramandır. Burada bir de imarethane vardır.

Tekeli Oğlu Camii, Antalya’nın güzel bir camiidir. 1796 tarihinde yapılmıştır. Kare planlı ve üç kubbeli bir son cemaat yeri vardır. Yanlarda ikişer kubbesi vardır. İçi nakışlı ve renkli camlardan oluşur. Bir minarelidir. Çinileri güzeldir. Kütüphanesi vardır.

Karatay Medresesi, Selçuklulara ait güzel bir yapıdır. 1250 yılında Selçuklu vezirlerinden Karatay tarafından yaptırılmıştır. Şirin kapısı mermerden ve oldukça güzeldir. Kapının üstü istilaktitlerle süslüdür. Mahrebi çok güzeldir. Cami olarak kullanılmıştır.

Bali Bey Camii, Antalya’nın eski eserlerinden biridir. On altıncı yüzyılda yapılmıştır. Kare planlı ve tek kubbelidir.

Karataş Türbesi ve Mescidi Selçuklulardan kalmıştır. On üçüncü yüzyılda yapılmıştır. Bu civarda bir de Akiler’e ait bir eser bulunmaktadır.

Murad Paşa Camii, şehrin garajlar tarafında oldukça büyük bir camiidir. Kuyucu Murat Paşa 1570 tarihinde yaptırmıştır. Minaresi iki şerefelidir.

Selçuklular, başkentleri olan Konya’yı Akdeniz kıyılarına bağlayan yollar üzerine birçok kervansaray ve han yapmışlardır. Yolcular her sekiz saatte bir kervansaraya varmaktadırlar. Hayvanlarına ve kendilerine bir barınak bulabilirlerdi. Üç gün parasız yerler, içerler, yatarlar, hayvanlarına da yem bulurlardı. Bunlar sosyal müesseselerdi. Bu binalar oldukça sağlam ve mimari tarzları güzeldir.

Konya’dan biraz güneye doğru keyifli bir Akdeniz yolculuğuna çıkmak üzere Antalya’ya otobüs bileti satın alabilirisiniz. Antalya, dik yamaçlarından pırıl pırıl denizin ışıldadığı, Torosların eteklerindeki çam ormanlarıyla Akdeniz’in buluştuğu doğal bir panorama sunar. Şehir, Side, Aspendos, Lara gibi antik kentler arkeoloji meraklılarının akınına uğramaktadır. Konya’dan Antalya’ya belirtiğiniz tarihlerde seferleri olan otobüs firmalarının tüm hizmet detaylarıyla birlikte listesine NeredenNereye.com’dan ulaşabilirsiniz. Konya’dan Antalya’ya en ucuz otobüs biletini satın almak için sistemin size sunduğu otobüs firmalarının fiyat tekliflerini kıyaslayabilirsiniz. Konya- Antalya arasında yapacağınız seyahatinizde iyi yolculuklar dileriz.

Konya Antalya otobüs bileti mi aradınız? Konya Antalya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Konya Antalya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Yeni Diyarbakır 50 TL
Isparta Petrol 51 TL
Vangölü Turizm 55 TL
Esadaş 55 TL
Öz Elazığlılar 56 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.