Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
90 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al
92 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al

Antalya İstanbul Otobüs Bileti

Antalya İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 724 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 23dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Antalya İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 17 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Güney Akdeniz firmasıdır.

Antalya İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Antalya İstanbul güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Antalya İstanbul seyahatinize başlamadan önce, Antalya ve İstanbul hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Antalya ve İstanbul şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Antalya İstanbul Otobüs Biletleri

Antalya İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Antalya İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çuhacı Han, Nuruosmaniye Camii yakınındadır. 18. yy'da Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırıldı. Özgün olarak günümüze ulaştı. Düzgün dikdörtgen planlı, taş ve tuğla duvarlı, tek avlulu bir yapıdır. Yüzlerdeki çıkma ve konsollar yapıya zengin bir görünüm kazandırır.

Hasan Paşa Hanı, Beyazıt-Aksaray yolu üstündedir. 1740'ta Mimar Mustafa Çelebi yaptı. İstanbul'un az sayıdaki konuk hanlarından biridir. İki katlı, tek avlulu bir yapıdır.

Kalcılar Hanı, Kapalıçarşı yakınındadır. Mimari özellikleriyle 18. yy'a tarihlenmektedir. İki katlı, tek avlulu bir ticaret hanıdır. Yalnızca bir bölümü üç katlıdır.

Küçük Yeni Han, Eminönü’nde Kapalıçarşı'ya çıkan Çakmakçılar Yokuşu'nda yer alır. Kim tarafından yapıldığı ve yapım tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte 1770'lerde yapıldığı sanılmaktadır. Tek avlulu, üç katlı yapıya, büyük bir kapıyla girilir. Katlarda revakları taşıyan tuğla payeler ve han duvarına bitişik küçük cami, hana ilginç bir görünüm kazandırır.

NeredenNereye.com üzerinden Antalya İstanbul otobüs seferleri sorgulama işleminizi yapın ve hemen Antalya İstanbul otobüs bileti alımınızı yapın!

Şimkeşhane, Beyazıt'ta cadde üstündedir. Yazıtından 1463'te yaptırıldığı anlaşılmaktadır. Osmanlı sivil mimarisinin seçkin örnekleri arasındadır. Üç katlı, tek avlulu hanlar planındaki yapı, İstanbul'un alınmasından sonra yapılan ilk darphane oldu. Fatih burada ilk sikkeyi bastırdı. 3.Ahmet’in annesi Emetullah Hatun yapıyı onartarak, bir sebil ve mescit ekletti. Günümüzde, il Halk Kütüphanesi olarak hizmet vermektedir.

Valide Han, Beyazıt'ta Kapalıçarşı'ya çıkan Çakmakçılar Yokuşu'nda yer alır. Büyük Valide Hanı olarak da adlandırılan yapı, Sultan Murat IV'ın annesi Valide Kösem Sultan tarafından 1651'de yaptırıldı. İki katlı, üç avlulu yapıya, büyük kemerli bir kapıyla girilir. Bugün hala kullanılmakta olan han, birçok düzensiz eklemeye rağmen özgünlüğünü koruyabildi. İran Hanı olarak da bilinen yapının yanında bir de cami vardır.

Taşhan, Laleli’dedir. Laleli Camisi vakıflarında sipahilerin barındırılması için, Mustafa III tarafından yaptırıldı. Sipahiler Hanı, Çukurçeşme Hanı, Katırcıoğlu Hanı adlarıyla da anılır. Kimi bölümleri yıkık durumdadır, iki katlı, üç avlulu bir yapıdır. Askeri nitelikli ve önyüzü tümüyle taş örgü düzeninde tek handır.

Arkeoloji Müzesi, Gülhane Parkı ile Topkapı Sarayı arasındadır. İlk defa 1846 yılında Tophane Müşiri Damat Ahmet Fethi Paşa (1801-1857) tarafından silah ambarı olan Aya İrini Kilisesinde Mecmua Esliha (Askeri Müze) ile Mecmua Asarı Atika (Arkeoloji Müzesi) adlarında iki müze kurulmuştur. 1868 yılında İstanbul’a gelen Fransız Albert Dumont müzedeki eşyanın bir katalogunu hazırlamıştır. 1869 yılında Müze-i Hümayun adını almıştır. Aynı yıl Galatasaray Lisesi öğretmenlerinden İngiliz Goold müzenin müdürü olmuştur. 1871 yılında müze müdürlüğünün kaldırılmasıyla Avusturyalı Trentzio onursal olarak müdürlük etmiştir. 1872 yılında müdürlük yeniden kurulunca Dr. Dethier müdürlüğe getirilmiştir. Müzenin eşyası 1873-1891 yılları arasında Çinili Köşkte saklanmıştır. Dr. Dethier’in ölümü üzerine 1881-1910 yılları arasında Sadrazam Ethem Paşa’nın oğlu Osman Hamdi Bey (1842-1910) müze müdürlüğünü yapmıştır. Müze, Mimar Valaury ile R.D’Aronco (1857-1932) tarafından 1891 yılında yapılan klasik üsluptaki bugünkü binada Osman Hamdi Bey tarafından Asarı Antika Müzesi adı altında tekrar kurulmuştu. 1902-1908 yılları arasında binanın sağ ve sol çıkıntıları yapılarak müze genişletilmiştir. 1910-1931 yılları arasında da müze müdürlüğünü Osman Hamdi Beyin kardeşi Halil Ethem Eldem (1861-1938) yapmıştır. 20 salonda çeşitli Yunan, Roma ve Bizans uygarlıklarına ait lahit, mezar taşı, yazıt, büst, heykel ve mozaik gibi arkeolojik eserler gösterilmektedir.  

Çinili Köşk’ün iki tarafında bulunan bahçesinde birçok heykel, Tavuslu çeşme (1635) vs. bulunmaktadır. Fatih Müzesi (Çinili Köşk) ve 1917 yılında Arkeoloji Müzesine bağlı olarak açılan Eski Şark Eserleri Müzesi Arkeoloji Müzesi ile karşı karşıya ve aynı bahçede bulunmaktadır.

Antalya İstanbul otobüs bileti almadan önce Antalya’dan İstanbul’a giden otobüs firmaları bilgilerini öğrenmek isteyebilirsiniz; Metro Turizm, Isparta Petrol Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Antalya Toros Turizm, Ulusoy Turizm, İsmail Ayaz Turizm, başlıca Antalya İstanbul otobüs bileti satan ve sefer düzenleyen firmalar olarak verilebilir. Bu firmalardan sadece Antalya İstanbul değil, Ankara İstanbul otobüs bileti de satın alabilirsiniz!

Askeri Müze, Harbiye’de eski Harp Okulu binasının arkasındaki jimnastik salonunda Sergi Sarayı’na bakan yüzündedir. 800 yıllık Türk Kara Kuvvetleri tarihini sinesinde barındırmakta olan askeri müzemiz kronolojik bir sırada bulunan kıymetli eserleri ile görülmeye değer müzelerimizdendir. İstanbul’un Türkler tarafından fethinden III. Ahmet çağına kadar kullanılmış her türlü silah Ayasofya Camisi’nin arkasındaki Aya İrini Kilisesi’nde depo edilerek biriktirilmişti. Selim zamanında depoyu yeniçeriler yağma etmişlerdi. Depo halinden müze haline ancak 1846 yılında Tophane müşiri Damat Ahmet Fethi Paşa (1801-1857) tarafından getirilmiştir. Aya İrini kilisesindeki silah ambarı Mecmua Esliha Atika (Askeri Müze) adı ile müze olarak açılmıştır. Müze yüz yıl kadar kilisede kalmıştır. II. Dünya Savaşı’nın başlamasıyla güvenliği sağlamak için 1940 yılında Niğde’ye taşınmıştır. Savaştan sonra 1949 yılında İstanbul’a getirilerek Maçka Silahhanesine konulmuştu. Silahhane Teknik Üniversite’ye verilince müze bugünkü yerine 1955 yılında taşınmıştır. Ancak onarım ve yeni düzenleme nedeniyle 1959 yılında yeniden Askeri Müze olarak açılmıştır. Hemen bir Antalya İstanbul otobüs bileti alarak bu Askeri müzeyi sizlerde görebilirsiniz.

Cedit Havatin Türbesi, Eminönü’ndeki Yeni Cami arkasındadır. Turhan Sultan ve Havatin türbelerinin bitişiğindeki park tarafındaki ufak türbedir. Turhan Sultan türbesine sonradan eklenmiştir. V. Murat’ın sandukası da bulunduğundan V. Murat türbesi adı ile de tanınır. Adı Yeni Hatunlar Türbesi anlamına gelmektedir. Dört köşeli ve kubbeli bir binadır. İçerisinde 21 sanduka yer almıştır. Turhan Sultan sandukası tarafında yüksekçe yerde 33. Osmanlı Sultanı V. Murat (1840- 1904) sandukası ile Havatin türbesi tarafında V. Murat’ın annesi son Valide Sultan Şevkifeza Kadın’a ait sanduka bulunmaktadır. Bahçesindeki ufak mezarlıkta I. Abdülhamit’in annesi Rabia Sultan ve II. Mustafa’nın annesi Mihrişah Kadın’ın mermerden yapılmış mezarları bulunmaktadır.

Eski Şark Eserleri Müzesi, Arkeoloji Müzesi ile Çinili Köşk’ün yanındadır. Bu bina 1883 yılında Sanayi Nefise Mektebi(Güzel Sanatlar Okulu) olarak yapılmıştır. Okulun 1917 yılında Cağaloğlu’na taşınması ile burada Arkeoloji Müzesi’nin bir şubesi olarak eski Şark Eserleri Müzesi adıyla açılmıştır. Eski Ön Asya uygarlıklarına ait birçok arkeolojik eser burada toplanmıştır. Müze 1965-1974 yılları arasında binanın onarımı ve restorasyonu nedeniyle kapalı kalmıştır. 23 Nisan 1974 tarihinde yeniden açılmıştır.

Eski Mezopotamya, Yunan öncesi Anadolu, eski Mısır ve İslamiyet öncesi Arabistan kültürlerine ait 15.000 kadar arkeolojik eser (M.Ö.  4000 - M.S. 400) müzenin beş büyük salonunda yer almıştır. Binanın giriş merdiveninin iki yanında M.Ö.  IX. yüzyıla Elit Zincirli’de bulunmuş iki aslan heykeli (Arami) bulunmaktadır.

Ucuz Bilet Satış Sitesi: NeredenNereye.com – Antalya İstanbul Otobüs Bileti

 
Antalya İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Antalya İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Antalya İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Antalya Toros 90 TL
Alanyalılar Turizm 90 TL
Isparta Petrol 92 TL
Güney Akdeniz 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Ataşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.