Ağrı Malatya Otobüs Bileti

Ağrı Malatya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 603 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Ağrı Malatya arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Ağrı Malatya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ağrı Malatya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ağrı Malatya seyahatinize başlamadan önce, Ağrı ve Malatya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ağrı ve Malatya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ağrı Malatya Otobüs Biletleri

 Ağrı Malatya otobüs bileti mi aradınız? Ağrı Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Akçadağ Yüzölçümü 1.193 km2 olan Akçadağ ilçesi doğuda Merkez ilçe ve Yeşilyurt ilçesi, güneyde Doğanşehir ilçesi, batıda Kahramanmaraş ili ve Darende ilçesi, kuzeyde de Hekimhan ve Yazıhan ilçeleriyle çevrilidir. Dağlık bir yörede yer alan ilçe topraklarını Nurhak Dağı’nın kuzeydoğu uzantıları engebelendirir. Malatya Ovası’nın bir bölümü olan Erhaç Düzü ilçenin doğu kesimine sokulur. Başlıca akarsular Tohma Suyu ile kollarından Sultansuyu’dur. Medik Baraj Gölü ve Karakaya Baraj Gölü’nün küçük bir bölümü ilçe sınırları içinde kalır. 

İlçe ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır. Başlıca ürünler buğday, fasulye ve nohuttur. Bunun yanı sıra meyvecilik de yapılır. İlçenin ovalık ve sulak kesimlerinde kayısı bahçeleri vardır. İlçeye bağlı Levent ve Kürecik bucaklarında ünlü “Hocamız” armudu yetiştirilir. Türkiye’nin en büyük harası olan Sultansuyu Tarım İşletmesi Akçadağ ilçesindedir. Osmanlı döneminde kurulan ve Cumhuriyet döneminde modernleştirilen hara, atçılık çalışmaları ve yetiştirdiği safkan Arap atlarıyla yurtdışında da ün kazanmıştır. İlçede önemli bir sanayi tesisi yoktur.

Akçadağ’ın bugün bulunduğu yerde eskiden Arka adlı bir yerleşme vardı. Bu yerleşme yerinin adı daha sonra Arga’ya dönüştü. 1850’ye değin bugünkü Levent bucağında bulunan kaza merkezi aynı yıl Arga’ya taşındı; Arga adı bir süre sonra Akçadağ olarak değiştirildi. Şemseddin Sami Akçadağ’ı, “Mamuretü’l-Aziz vilayetinin Malatya sancağına bağlı bir kaza merkezi” olarak tanımlar. Bu kaza merkezinin belediyesi 1910’da kuruldu. Nurhak Dağı eteklerinde yer alan kentten Malatya’yı Elbistan’a bağlayan karayolu geçer. Akçadağ Meslek Yüksekokulu İnönü Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.