Ağrı Kırklareli Otobüs Bileti

Ağrı Kırklareli Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 955 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 12sa 44dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Ağrı Kırklareli arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergahta en son 4 saat önce bilet satıldı.

Ağrı Kırklareli bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ağrı Kırklareli bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ağrı Kırklareli otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ağrı Kırklareli Otobüs Biletleri

 Ağrı Kırklareli otobüs bileti mi aradınız? Ağrı Kırklareli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Babaeski Yüzölçümü 652 km2 olan Babaeski ilçesi, kuzeyde Merkez ilçe, kuzeydoğuda Pınarhisar, doğuda Lüleburgaz ilçeleri, güneyde Tekirdağ ili, güneybatıda Pehlivanköy ilçesi, batıda da Edirne iliyle çevrilidir.

İlçe topraklarının tümü Ergene Havzası’nda yer alır. Havzanın orta kesiminde yer alan ilçe topraklarının yüksekliği hiçbir yerde 200 m’yi bulmaz. Ergene Irmağı ilçenin güney kesiminde doğu-batı doğrultusunda akar. İlçe sınırlan içinde ırmağa katılan başlıca kol Babaeski Deresi olarak da adlandınlan Şeytan Deresi’dir.

Babaeski’deki önemli ekonomik etkinlik tarım ve tanma dayalı sanayidir. İlçenin gelişmesinde tarıma elverişli, verimli ve kolay sulanabilir topraklann bolluğu yanında Türkiye’nin ilk şeker fabrikası olan Alpullu Şeker Fabrikası’nın 26 Kasım 1926’da üretime geçmesinin de önemli bir payı vardır. Aynca hem İstanbul’u Edirne’ye bağlayan, hem de Türkiye ile Avrupa arasındaki en önemli ulaşım kanalı olan D-100 ve E-80 (0-3 Otoyolu) karayollarının ilçe topraklarından geçmesi de yörenin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Al- I pullu Şeker Fabrikası’nm bu kadar erken bir dönemde kurulması ilçede şekerpancarı üretimi ile sığır besiciliğinin gelişmesini sağladı. Gerek bitkisel, gerek hayvansal üretimin teknik düzeyi hayü yüksektir. Bitkisel üretim çeşitlenmiştir; ticari ürünler ağırlık taşır. Başta şekerpancarı olmak üzere buğday, ayçiçeği, çeşitli sebzeler ve meyveler yetiştirilir. Besi sığırcılığının yarımda koyunculuk ve arıcılık da önem taşır. Mandıralarda elde edilen peynirlerin saklanması için soğuk hava depolan kurulan ilçede yem fabrikası da vardır. Yapımı 19. yüzyılın ikinci yansında tamamlanan Edir- \ ne-İstanbul Demiryolu, Ergene Irmağı’nı izleyerek ilçenin güney kesiminden geçer.

Alpullu’da şeker fabrikası yakınlanndaki bir höyükte yapılan kazılarda İlk Tunç Çağı’na ait bir yerleşmenin izlerine rastlandı. MO 1200’lerde Traklann yurdu olan bu topraklardaki başlıca yerleşme merkezi Burtizo’ydu. Roma döneminde önemli yollardan biri buradan geçiyordu ve kent bu tarihlerde önemli bir merkez durumundaydı. Bizans imparatoru I. Anastasios’un (hd 491-518) yaptırdığı ve Marmara’dan Karadeniz’e kadar uzanan Büyük Limes Suru, daha sonraları Bulgarophy- gon adıyla anılan kentin yanından geçmekteydi. I. İustinianos (hd 527-565) tarafından onartılmasına karşm, sürekli saldırılarla harap oldu ve günümüze ulaşmadı. Yöre, 1359’da j Şehzade Murad (sonradan I. Murad) tarafından Osmanlı topraklarına katıldı. Halkının önemli bir bölümü Rumlar ile Bulgarlardan oluşan yöre 19. yüzyıl sonlarında Edirne vila- i yetinin Kırkkilise sancağına bağlı Baba-yı Atik kazasının sınırlan içindeydi. Kaza merkezinin belediyesi 1854’te kuruldu. Kurtuluş Savaşı sırasında Babaeski 23 Temmuz

1920’den 9 Kasım 1922’ye değin Yunan işgali altında kaldı. Ergene Irmağı’na katılan Babaeski Deresi kenarında kurulmuş olan kentten D-100 Karayolu geçer. Kentin kuzeyinden geçen otoyola 9 km’lik bir yolla ulaşılır. Kırklareli’ni Edime-İstanbul Demiryolu’na bağlayan şube hattı da kentten geçmektedir.

İlçedeki başlıca tarihsel yapılar Eski Cami (1467), Cedid Ah Paşa Camisi ve IV. Murad döneminde Mimar Kasım Ağa’ya yaptırılan Babaeski Köprüsü’dür (1633). 16. yüzyılda Alpullu’da Mimar Sinan’ın yaptığı SokoÛu Mehmed Paşa Köprüsü yörede Alpullu (Sinanlı) Köprüsü olarak anılır. Babaeski Meslek Yüksekokulu Trakva Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
  Kırklareli Hakkında
Nüfus:
232,309
Yüzölçümü:
6.299,78 km²
Plaka:
39
Telefon kodu:
(288)
Otogar:
Kırklareli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.