Yolcu Sayısı
1

Ağrı Kırklareli Otobüs Bileti

Ağrı Kırklareli Arası

 • En Ucuz Sefer0,00 ₺
 • Ağrı → Kırklareli Arası Kaç Km
 • Ağrı → Kırklareli Arası Kaç Saat
 • Günlük Sefer Sayısı0
 • En Çok Sefer Yapan Firma
 • Sefer Yapan Firma Sayısı0

Ağrı Kırklareli Online Otobüs Bileti
Ağrı Kırklareli otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Ağrı Kırklareli güzergahı için arama yapın, Ağrı - Kırklareli arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Ağrı ve Kırklareli Şehirlerinde Ulaşım
Ağrı ve Kırklareli şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Ağrı Kırklareli seyahatinize başlamadan önce, Ağrı ve Kırklareli hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Ağrı → Kırklareli Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ağrı - Kırklareli arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Ağrı - Kırklareli otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Ağrı - Kırklareli arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Ağrı - Kırklareli arasında günlük ortalama 0 firma sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Ağrı - Kırklareli arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Ağrı - Kırklareli arası otobüs yolculuğu ortalama 0dk sürmektedir.

Ağrı - Kırklareli arası uzaklık kaç km?
Ağrı - Kırklareli arası karayolu ile 0 km'dir.

Ağrı Kırklareli Otobüs Biletleri

 Ağrı Kırklareli otobüs bileti mi aradınız? Ağrı Kırklareli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Babaeski Yüzölçümü 652 km2 olan Babaeski ilçesi, kuzeyde Merkez ilçe, kuzeydoğuda Pınarhisar, doğuda Lüleburgaz ilçeleri, güneyde Tekirdağ ili, güneybatıda Pehlivanköy ilçesi, batıda da Edirne iliyle çevrilidir.

İlçe topraklarının tümü Ergene Havzası’nda yer alır. Havzanın orta kesiminde yer alan ilçe topraklarının yüksekliği hiçbir yerde 200 m’yi bulmaz. Ergene Irmağı ilçenin güney kesiminde doğu-batı doğrultusunda akar. İlçe sınırlan içinde ırmağa katılan başlıca kol Babaeski Deresi olarak da adlandınlan Şeytan Deresi’dir.

Babaeski’deki önemli ekonomik etkinlik tarım ve tanma dayalı sanayidir. İlçenin gelişmesinde tarıma elverişli, verimli ve kolay sulanabilir topraklann bolluğu yanında Türkiye’nin ilk şeker fabrikası olan Alpullu Şeker Fabrikası’nın 26 Kasım 1926’da üretime geçmesinin de önemli bir payı vardır. Aynca hem İstanbul’u Edirne’ye bağlayan, hem de Türkiye ile Avrupa arasındaki en önemli ulaşım kanalı olan D-100 ve E-80 (0-3 Otoyolu) karayollarının ilçe topraklarından geçmesi de yörenin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Al- I pullu Şeker Fabrikası’nm bu kadar erken bir dönemde kurulması ilçede şekerpancarı üretimi ile sığır besiciliğinin gelişmesini sağladı. Gerek bitkisel, gerek hayvansal üretimin teknik düzeyi hayü yüksektir. Bitkisel üretim çeşitlenmiştir; ticari ürünler ağırlık taşır. Başta şekerpancarı olmak üzere buğday, ayçiçeği, çeşitli sebzeler ve meyveler yetiştirilir. Besi sığırcılığının yarımda koyunculuk ve arıcılık da önem taşır. Mandıralarda elde edilen peynirlerin saklanması için soğuk hava depolan kurulan ilçede yem fabrikası da vardır. Yapımı 19. yüzyılın ikinci yansında tamamlanan Edir- \ ne-İstanbul Demiryolu, Ergene Irmağı’nı izleyerek ilçenin güney kesiminden geçer.

Alpullu’da şeker fabrikası yakınlanndaki bir höyükte yapılan kazılarda İlk Tunç Çağı’na ait bir yerleşmenin izlerine rastlandı. MO 1200’lerde Traklann yurdu olan bu topraklardaki başlıca yerleşme merkezi Burtizo’ydu. Roma döneminde önemli yollardan biri buradan geçiyordu ve kent bu tarihlerde önemli bir merkez durumundaydı. Bizans imparatoru I. Anastasios’un (hd 491-518) yaptırdığı ve Marmara’dan Karadeniz’e kadar uzanan Büyük Limes Suru, daha sonraları Bulgarophy- gon adıyla anılan kentin yanından geçmekteydi. I. İustinianos (hd 527-565) tarafından onartılmasına karşm, sürekli saldırılarla harap oldu ve günümüze ulaşmadı. Yöre, 1359’da j Şehzade Murad (sonradan I. Murad) tarafından Osmanlı topraklarına katıldı. Halkının önemli bir bölümü Rumlar ile Bulgarlardan oluşan yöre 19. yüzyıl sonlarında Edirne vila- i yetinin Kırkkilise sancağına bağlı Baba-yı Atik kazasının sınırlan içindeydi. Kaza merkezinin belediyesi 1854’te kuruldu. Kurtuluş Savaşı sırasında Babaeski 23 Temmuz

1920’den 9 Kasım 1922’ye değin Yunan işgali altında kaldı. Ergene Irmağı’na katılan Babaeski Deresi kenarında kurulmuş olan kentten D-100 Karayolu geçer. Kentin kuzeyinden geçen otoyola 9 km’lik bir yolla ulaşılır. Kırklareli’ni Edime-İstanbul Demiryolu’na bağlayan şube hattı da kentten geçmektedir.

İlçedeki başlıca tarihsel yapılar Eski Cami (1467), Cedid Ah Paşa Camisi ve IV. Murad döneminde Mimar Kasım Ağa’ya yaptırılan Babaeski Köprüsü’dür (1633). 16. yüzyılda Alpullu’da Mimar Sinan’ın yaptığı SokoÛu Mehmed Paşa Köprüsü yörede Alpullu (Sinanlı) Köprüsü olarak anılır. Babaeski Meslek Yüksekokulu Trakva Üniversitesi’ne bağlıdır.

Ağrı Hakkında

 • Nüfus294.705
 • Yüzölçümü11.499 km2
 • Plaka04
 • Telefon kodu(472)
 • OtogarAğrı Otogarı

Kırklareli Hakkında

 • Nüfus232.309
 • Yüzölçümü6.300 km2
 • Plaka39
 • Telefon kodu(288)
 • OtogarKırklareli Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Ağrı → Kırklareli


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr