Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
170 TL
Bilet Al

Afyonkarahisar Malatya Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Malatya Arası

En Ucuz Sefer
170,00 TL
Afyonkarahisar - Malatya Arası Kaç Km
884 km
Afyonkarahisar - Malatya Arası Kaç Saat
12sa 8dk
Günlük Sefer Sayısı
9
En Çok Sefer Yapan Firma
Beydağı Turizm
Sefer Yapan Firma Sayısı
1

Afyonkarahisar Malatya Online Otobüs Bileti
Afyonkarahisar Malatya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Afyonkarahisar Malatya güzergahı için arama yapın, Afyonkarahisar - Malatya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

** Koronavirüs tedbirleri kapsamında otobüs bileti satın alırken HES koduna ihtiyacınız olacağını hatırlatmak isteriz.

Afyonkarahisar ve Malatya Şehirlerinde Ulaşım
Afyonkarahisar ve Malatya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Afyonkarahisar Malatya seyahatinize başlamadan önce, Afyonkarahisar ve Malatya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Afyonkarahisar - Malatya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Afyonkarahisar - Malatya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Afyonkarahisar - Malatya otobüs bileti fiyatı en ucuz 170,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Beydağı Turizm tarafından satılmaktadır.

Afyonkarahisar - Malatya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Afyonkarahisar - Malatya arasında günlük ortalama 1 firma 9 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Beydağı Turizm.

Afyonkarahisar - Malatya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Afyonkarahisar - Malatya arası otobüs yolculuğu ortalama 12sa 8dk sürmektedir.

Afyonkarahisar - Malatya arası uzaklık kaç km?

Afyonkarahisar - Malatya arası karayolu ile 884 km'dir.

Afyonkarahisar Malatya Otobüs Biletleri

 Afyon Malatya otobüs bileti mi aradınız? Afyon Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kentin ilk yeri Kalkolitik Çağ’da kurulan Arslantepe’de bulunuyordu. Kentin yeri tarih boyunca üç kez değişti. Geç Hitit Prenslikleri döneminde Milidia, Helenistik dönemde Melitene adıyla anılan kent Kalkolitik Çağ’da kurulduğu yerden 4 km daha kuzeye, günümüzde Battalgazi kentinin bulunduğu yere MS 1. yüzyılda taşındı. Arapların Malatiye dediği kentin adı zamanla Malatya biçiminde söylenmeye başladı. 1839’da Kavalalı Mehmed Ali Paşa’nın kuvvetleriyle çarpışmaya hazırlanan OsmanlI ordusu burada konakladı. Bu sırada askerlerin evlere yerleştirilmesi üzerine halk kentin sayfiyesi olan Aspuzu’ya göç etti. Askerler ayrıldıktan sonra yıkıntı haline gelmiş olan eski evlerine dönmeyen halk Aspuzu’da bugünkü Malatya kentinin temellerini attı. Bağlar ve bahçelerle kaplı Aspuzu sayfiyesi gelişirken, 9 km kadar kuzeydeki eski sancak merkezi önemini yitirerek Eski Malatya adıyla anılmaya başladı.

1931’de Fevzipaşa’dan gelen hattın 1937’de Çetinkaya’dan gelen hatla buluşması sonucunda önemli bir demiryolu kavşağı konumu kazanan kent 1930’larda Sü- merbank ve Tekel tesislerinin, 1950’den sonra da başta şeker fabrikası olmak üzere bazı başka sanayi işletmelerinin kurulmasının ardından hızlı bir gelişme gösterdi. 1950’de 48.621 olan nüfusu 1960’ta 83.692’ye, 1970’te 128.841’e, 1980’de 179.074’e, 1990’da 270.412’ye ulaştı, 2000’de de 380 bini aştı. Hızlı kentleşme süreciyle birlikte Merkez ilçeye bağlı bir bucak merkezi olan Eski Malatya’nm da nüfusu arttı ve bu yerleşme 1987’de Battalgazi adıyla ilçe merkezi yapıldı.

Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini birbirine bağlayan önemli kara ve demir yollarının kesişerek geçtiği bir alanda yer alan Malatya Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük kentidir. Malatya Elazığ’a 101 km, Diyarbakır’a 252 km, Gaziantep’e 247 km, Kayse- ri’ye 341 km, Samsun’a 587 km, Ankara’ya 660 km, İstanbul’a 1.113 km ve Çanakkale’ye 1.303 km uzaklıktadır. Aynı zamanda önemli bir askeri merkez olan kent Malatya Havaalanı aracılığıyla ulusal havayolu ulaşım ağına bağlanır. 1975’te kurulan İnönü Universitesi’nin rektörlüğüyle birçok birimi kenttedir. 

Malatya kenti yakınındaki başlıca tarihsel yapılar Battalgazi ilçe merkezi ile Yazıhan ilçesine bağlı bazı köylerde yer almaktadır.

Derme Deresi kıyısındaki Malatya Kalesi MS 1. yüzyıldan kalmadır. Bundan başka Battalgazi’deki başlıca tarihsel yapılar Malatya Ulucamisi, halk arasında Vaiz Ocağı ya da Vaiz Baba Camisi olarak da bilinen Melik Sunullah Camisi (1394), Akminare Camisi (1573), Karahan Camisi (1589), Şahabiye-i Kübra Medresesi (14. yy), Silahtar Mustafa Paşa Hanı ve Selçuklu yapısı olduğu sanılan Kanlı Kümbet’tir. Abdülselam Camisi (1566-67) Yazıhan ilçesinin Fethiye köyünde, 15. yüzyıl sonunda ya da 16. yüzyıl başında yapıldığı sanılan ve Tohma Suyu’nun iki yakasını bağlayan 220 m uzunluğunda ve 4 m genişliğindeki Kırkgöz Köprüsü de aynı ilçenin Sinanlı köyündedir. 

Afyonkarahisar Malatya otobüs bileti mi aradınız? Afyonkarahisar Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Afyonkarahisar Malatya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Beydağı Turizm 170 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.