Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
19 TL
Bilet Al
20 TL
Bilet Al
20 TL
Bilet Al
20 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
999 TL
Bilet Al

Adana Osmaniye Otobüs Bileti

Adana Osmaniye Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 19,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 87 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 1dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 7 firma sefer düzenlemektedir. Adana Osmaniye arası giden otobüs firmaları ortalama 24 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Medine Turizm firmasıdır.

Adana Osmaniye otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Osmaniye güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Osmaniye seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Osmaniye hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Osmaniye şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Osmaniye Otobüs Biletleri

 Adana Osmaniye otobüs bileti mi aradınız? Adana Osmaniye otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 180 km2 olan Bahçe ilçesi kuzeydoğuda Kahramanmaraş, doğuda Gaziantep illeri, güneyde Hasanbeyli ilçesi, güneybatıda Merkez ilçe, batı ve kuzeyde de Düziçi ilçesiyle çevrilidir.

İlçe topraklarının büyük bölümü dağlıktır. Amanos Dağları’nın Gavur Dağı adıyla anılan bu kesimi daha çok makilerle kaplıdır. Bu dağlardan doğan Huma Çayı ilçe sınırları dışında Ceyhan Irmağı’na katılır.

Temel ekonomik etkinlik tarımdır. Ekime elverişli yaklaşık 52 bin dekar tarım alanının yalnızca 9 bin dekarlık bölümü sulanabilmektedir. En çok tahıl, ayçiçeği ve yerfıstığı yetiştirilir. Az miktarda sebze ve meyve üretimi de yapılır. 1998’de ilçede yaklaşık 8 bin kıl keçisi, 2.400 koyun ve 2 bin sığır vardı. İlçedeki başlıca sanayi tesisleri bir deterjan fabrikası ile boraks üreten bir tesistir. Gavur Dağı Geçidi’ni aşarak Adana’yı Gaziantep’e bağlayan D-400 Karayolu ilçe topraklarından geçer. Tamamlanma aşamasındaki 0-52 Otoyolu bu bağlantının daha çabuk yapılmasını sağlayacaktır.

MÖ 2000 yılında Bahçe kentinin yerinde Karkamış ile Çukurova arasındaki önemli ticaret yolunun geçtiği dağ geçidini denetim altında tutmak amacıyla yapılmış bir kale vardı. Buradaki yerleşme, yol üzerinde karakol görevi yapması nedeniyle Pers ve Roma dönemlerinde gelişti. Bizans egemenliği MS 7. yüzyıl ortalarına değin sürdü. 8. ve 9. yüzyıllarda Arapların egemenliği altında kalan yöre, 1352’de Ramazanoğulları’nın eline geçti. Bahçe, I. Selim’in (Yavuz) Mısır seferi sırasında Osmanlı topraklarına katıldı. 1866’da Fırka-i İslahiye’nin bölgedeki düzenlemeleri sırasında Bulanıkbahçe adıyla Halep vilayetinin Maraş sancağına bağlı bir kaza haline getirildi. 1878’de bugünkü adıyla Adana vilayetinin Cebelibereket sancağına bağlandı. Kaza merkezinin belediyesi 1904’te kuruldu. Cumhuriyet dönemi başında da yönetsel konumunu koruyan Bahçe ilçesi 1933’te Cebelibereket ilinin kaldırılmasıyla Adana iline bağlandı. Bahçe, 1996’da yeniden kurulan Osmaniye ilinin sınırlan içine alındı. Eskiden Bahçe’ye bağlı olan Hasanbeyli aynı tarihte ilçe yapılınca bugünkü sınırlarına kavuştu.

Amanoslar’ın batı yamaçlarında yer alan kentten Adana ile Fevzipaşa arasındaki demiryolu hattı ile Gaziantep’ten gelen D-400 Karayolu geçer. Bahçe Meslek Yüksekokulu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne bağlıdır.

 

Adana Osmaniye otobüs bileti mi aradınız? Adana Osmaniye otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Osmaniye otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ben Turizm 19 TL
Öz Diyarbakır 20 TL
Medine Turizm 20 TL
Medine Turizm 20 TL
Star Batman 80 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Osmaniye Hakkında
Nüfus:
374,867
Yüzölçümü:
3.195,99 km²
Plaka:
80
Telefon kodu:
(328)
Otogar:
Osmaniye Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.