Adana Osmaniye Otobüs Bileti

Adana Osmaniye Arası

En Ucuz Sefer
65,00 TL
Adana - Osmaniye Arası Kaç Km
87 km
Adana - Osmaniye Arası Kaç Saat
1sa 1dk
Günlük Sefer Sayısı
24
En Çok Sefer Yapan Firma
As Adana Seyahat
Sefer Yapan Firma Sayısı
14

Adana Osmaniye Online Otobüs Bileti
Adana Osmaniye otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Adana Osmaniye güzergahı için arama yapın, Adana - Osmaniye arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Adana ve Osmaniye Şehirlerinde Ulaşım
Adana ve Osmaniye şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Adana Osmaniye seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Osmaniye hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Adana - Osmaniye Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Adana - Osmaniye arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Adana - Osmaniye otobüs bileti fiyatı en ucuz 65,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Nevşehir Seyahat tarafından satılmaktadır.

Adana - Osmaniye arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Adana - Osmaniye arasında günlük ortalama 14 firma 24 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Nevşehir Seyahat ,Isparta Petrol Turizm ,Özkaymak ,As Adana Seyahat ,Çayırağası Vip ,Yeni Erciş İtimat Seyahat ,Özlem İstanbul ,Siirt Kurtalan Ekspres ,Öz Gülaras Turizm ,Mersin Nur Turizm ,Malatya Zafer Turizm ,Bitlis Taç Turizm ,Deveci Nazar Turizm ,Özlem Batman Turizm.

Adana - Osmaniye arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Adana - Osmaniye arası otobüs yolculuğu ortalama 1sa 1dk sürmektedir.

Adana - Osmaniye arası uzaklık kaç km?

Adana - Osmaniye arası karayolu ile 87 km'dir.

Adana Osmaniye Otobüs Biletleri

 Adana Osmaniye otobüs bileti mi aradınız? Adana Osmaniye otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 180 km2 olan Bahçe ilçesi kuzeydoğuda Kahramanmaraş, doğuda Gaziantep illeri, güneyde Hasanbeyli ilçesi, güneybatıda Merkez ilçe, batı ve kuzeyde de Düziçi ilçesiyle çevrilidir.

İlçe topraklarının büyük bölümü dağlıktır. Amanos Dağları’nın Gavur Dağı adıyla anılan bu kesimi daha çok makilerle kaplıdır. Bu dağlardan doğan Huma Çayı ilçe sınırları dışında Ceyhan Irmağı’na katılır.

Temel ekonomik etkinlik tarımdır. Ekime elverişli yaklaşık 52 bin dekar tarım alanının yalnızca 9 bin dekarlık bölümü sulanabilmektedir. En çok tahıl, ayçiçeği ve yerfıstığı yetiştirilir. Az miktarda sebze ve meyve üretimi de yapılır. 1998’de ilçede yaklaşık 8 bin kıl keçisi, 2.400 koyun ve 2 bin sığır vardı. İlçedeki başlıca sanayi tesisleri bir deterjan fabrikası ile boraks üreten bir tesistir. Gavur Dağı Geçidi’ni aşarak Adana’yı Gaziantep’e bağlayan D-400 Karayolu ilçe topraklarından geçer. Tamamlanma aşamasındaki 0-52 Otoyolu bu bağlantının daha çabuk yapılmasını sağlayacaktır.

MÖ 2000 yılında Bahçe kentinin yerinde Karkamış ile Çukurova arasındaki önemli ticaret yolunun geçtiği dağ geçidini denetim altında tutmak amacıyla yapılmış bir kale vardı. Buradaki yerleşme, yol üzerinde karakol görevi yapması nedeniyle Pers ve Roma dönemlerinde gelişti. Bizans egemenliği MS 7. yüzyıl ortalarına değin sürdü. 8. ve 9. yüzyıllarda Arapların egemenliği altında kalan yöre, 1352’de Ramazanoğulları’nın eline geçti. Bahçe, I. Selim’in (Yavuz) Mısır seferi sırasında Osmanlı topraklarına katıldı. 1866’da Fırka-i İslahiye’nin bölgedeki düzenlemeleri sırasında Bulanıkbahçe adıyla Halep vilayetinin Maraş sancağına bağlı bir kaza haline getirildi. 1878’de bugünkü adıyla Adana vilayetinin Cebelibereket sancağına bağlandı. Kaza merkezinin belediyesi 1904’te kuruldu. Cumhuriyet dönemi başında da yönetsel konumunu koruyan Bahçe ilçesi 1933’te Cebelibereket ilinin kaldırılmasıyla Adana iline bağlandı. Bahçe, 1996’da yeniden kurulan Osmaniye ilinin sınırlan içine alındı. Eskiden Bahçe’ye bağlı olan Hasanbeyli aynı tarihte ilçe yapılınca bugünkü sınırlarına kavuştu.

Amanoslar’ın batı yamaçlarında yer alan kentten Adana ile Fevzipaşa arasındaki demiryolu hattı ile Gaziantep’ten gelen D-400 Karayolu geçer. Bahçe Meslek Yüksekokulu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne bağlıdır.

 

Adana Osmaniye otobüs bileti mi aradınız? Adana Osmaniye otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Osmaniye otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Nevşehir Seyahat 65 TL
Isparta Petrol Turizm 70 TL
Özkaymak 70 TL
As Adana Seyahat 70 TL
Çayırağası Vip 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Osmaniye Hakkında
Nüfus:
374,867
Yüzölçümü:
3.195,99 km²
Plaka:
80
Telefon kodu:
(328)
Otogar:
Osmaniye Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.