scorecardresearch
Bilecik Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Bilecik Otobüs Firmaları

Bilecik Otobüs Firmaları
Bilecik otobüs firmaları, otobüs bileti, bilet fiyatları, otobüs seferleri, sefer saatleri, telefon numaraları, otogarlar
Firma Adı Sefer Sayısı
Astur Kütahya 3
İsmail Ayaz 2
Metro Turizm 1
Can Barış Turizm 1
Isparta Petrol 1
- HEMEN SATIN AL ! -

En uygun otobüs bileti ile Bilecik’e Türkiye’nin her yerinden seyahat etmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Otobüs firmaları ve sitemize özel sundukları indirimli fiyatlarını aynı sayfada görüntüleyerek; bulunduğunuz yerden kolayca biletinizi alabilirsiniz. Şehre seyahatlerde en sık kullanılan firmalar Gölpazarı Kooperatif ve Öz Bilecik Seyahat olarak ön plana çıkmaktadır. Bol yağış alan bir şehir olan Bilecik’te karasal ve Karadeniz iklimi özellikleri beraber görülür. Şehri ziyaret etmek için en ideal dönem bahar ve yaz ayları olarak gösterilmektedir. Bilecik hava durumu ile ilgili güncel bilgileri de sitemizde bulabilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerinin atıldığı şehir olan Bilecik ve çevresi; Osmanlı’dan kalma pek çok esere de ev sahipliği yapmaktadır. Bu dönemden kalma yapılar arasında türbeler, camiler, medreseler ve külliyeler bulunmaktadır. En ucuz otobüs bileti ile seyahat ettiğiniz şehirde bulunurken; ziyaret edebileceğiniz ve görmeniz gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz. Osmanlı için her dönem önemli bir yerleşim olarak kabul edilen şehirde; erken ve geç dönem Osmanlı eserlerini bir arada görebilirsiniz. Orhan Gazi imareti imparatorluğun tarihin en önemli ticaret güzergahı olan İpek Yolu üzerine inşa ettikleri bir aşevidir. Bu yolu kullanan tüccarlara hizmet vermesi için yapılan yapı; iki kubbeden oluşmaktadır ve duvarları yığma taştandır. İmaret 13. yüzyıldan beri varlığını sürdürmektedir. Hamidiye Camii ise 2. Abdülhamit tarafından yaptırılmıştır. Kırmızı tuğla kullanarak örülen duvarları ile dikkat çeken camii; halk arasında “ Çifte Minareli Camii” olarak da bilinmektedir. Şehirde hemen her yerde Osmanlı izine rastlanıyor. Çelebi Mehmet Camii, Dar-ül Eytam ( Yetimler Yurdu ), Kaymakam Sait Bey Çeşmesi, Köprülü Mehmet Paşa Kervansarayı da şehirde bulunan önemli yapılar arasında. Yemyeşil doğası ile de dikkat çeken şehirde; Kömürsu Yaylası, Günyurdu ve Bozcaarmut Göleti, Çiçekli Yayla, Türbin Mesire Yeri görülmesi gereken doğal güzelliklerden. Bilecik mutfağı; hamur işi lezzetleri ile bilinmektedir. Ovmaç çorbası, yağlı yufka, keklik kebabı, mercimekli mantı, saçta yufka böreği, nohutlu tavuklu mantı şehirde en sevilen yemekler arasında. Bilet işlemlerinizi dilediğiniz an kolaylıkla gerçekleştirmek için mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz. Ücretsiz uygulamayı AppStore ve Google PlayStore üzerinden akıllı cihazlarınıza indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Otobüs Firmaları Hakkında Son Yorumlar

"Şikayet" Misafir
Tam anlamıyla fiyaskoydu. Cahil ve kendini bilmez abuk sabık bir muavin ve onun bitmek bilmeyen çenesi gereksiz esprileri otobüsün soğukluğu ve daha neler neler . bi daha asla.