Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Yozgat Ankara Otobüs Bileti

Yozgat Ankara Arası

En Ucuz Sefer
-
Yozgat - Ankara Arası Kaç Km
219 km
Yozgat - Ankara Arası Kaç Saat
3sa 17dk
Günlük Sefer Sayısı
13
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Yozgat Ankara otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Yozgat Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Yozgat Ankara seyahatinize başlamadan önce, Yozgat ve Ankara hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Yozgat ve Ankara şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Yozgat - Ankara Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yozgat - Ankara arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Yozgat - Ankara otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Yozgat - Ankara arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Yozgat - Ankara arasında günlük ortalama 0 firma 13 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Yozgat - Ankara arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Yozgat - Ankara arası otobüs yolculuğu ortalama 3sa 17dk sürmektedir.

Yozgat - Ankara arası uzaklık kaç km?

Yozgat - Ankara arası karayolu ile 219 km'dir.

Yozgat Ankara Otobüs Biletleri

Yozgat - Ankara Otobüs Bileti
Yozgat, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken şehirlerinden bir tanesidir. Ülkenin pek çok noktasından Yozgat otobüs bileti satın alarak şehre karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulacaktır. Yozgat Otogarı içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Yozgat’ın, “Çekerek, Aydıncık, Kadışehri” ilçeleri İç Anadolu Bölgesinin dışarısında kalarak Karadeniz Bölgesinde bulunur. Bu nedenle il sınırları içerisinde farklı iklim özellikleri görülürken bir yandan da kozmopolit bir nüfus yapısına ve kültür ögelerine rastlanır. Son yapılan nüfus çalışmalarına bakıldığında Yozgat’ın nüfusunun dört yüz binin üzerinde olduğu görülmektedir. İç Anadolu’nun bu güzide şehrinin bilinen eski adı “Bozok” olarak geçmektedir ancak 1927 yılında alınan karar ile Yozgat olmasına karar verilmiştir. Eski adı ile Bozok, Anadolu’nun bilinen ilk Türkmen yurtlarından bir tanesidir. Yozgat Anadolu’nun pek çok noktası gibi tarihi geçmişi boyunca birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle il sınırları içerisinde farklı dönemlere ait tarihi ve kültürel değerleri modern şehir yapılanması içinde görebilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Yozgat otobüs bileti satın alarak Yozgat Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Behramşah Kalesi, Çopanoğlu Cami, Boğazlıyan Kaplıcaları, Çeşka Kalesi, Karslıoğlu Konağı, Saraykent Kaplıcaları, Basilica Therma, Kerkenes Harabeleri, Yozgat Müzesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Yozgat - Ankara otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Ankara’da yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulur. Ankara (AŞTI) Otogarı içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan aynı zamanda ülkenin başkenti olan şehridir. Siyasi konumu nedeniyle ülkenin en gelişmiş ikinci şehri olan Ankara, özellikle cumhuriyet döneminin ardından sürekli olarak nüfusunu arttırmaya devam etmiştir. Çevresine göre yükseltisi fazla olan il sınırları içinde karasal ikliminin özellikleri görülür. Buna bağlı olarak olarak şehirde yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçer. Ankara da Anadolu’nun pek çok noktasında olduğu geçmişi boyunca tarihin farklı kültürlerine ev sahipliği yapmıştır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTI) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Yozgat - Ankara otobüs bileti fiyatları, “60 - 80 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Ağrı Kösedağı Turizm, Ses Turizm, Gülen Turizm, Öz Sivas Seyahat, Esadaş, Vanyolu Seyahat” gibi firmaların en uygun Yozgat - Ankara otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden satın alabilirsiniz.

  Yozgat Hakkında
Nüfus:
26,447
Yüzölçümü:
14.074,09 km²
Plaka:
66
Telefon kodu:
(354)
Otogar:
Yozgat Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.