Ankara Yozgat Otobüs Bileti

Ankara Yozgat Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 40,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 219 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 10 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Yozgat arası giden otobüs firmaları ortalama 15 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Ankara Yozgat bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Yozgat bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Yozgat otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Yozgat Otobüs Biletleri

Ankara Yozgat otobüs bileti mi aradınız?  Ankara Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 13.597 km2 olan Yozgat ili doğuda Sivas, güneyde Kayseri, güneybatıda Nevşehir, batıda da Kırşehir ve Kırıkkale, kuzeyde Çorum ve Amasya, kuzeydoğuda da Tokat illeriyle çevrilidir.

 

Akarsu vadileriyle parçalanmış olan il topraklarının büyük bölümü orta yükseklikteki dalgalı düzlüklerden oluşur. İlin kuzeydoğu kesimini Deveci Dağları’nın güneybatı uzantıları, doğu kesimini Akdağlar, güney kesimini Kurşunlu Dağı (1.786 m), kuzeybatı kesimini de Zincirli Dağı (1.633 m) engebelendirir. Güneybatı-kuzeydoğu doğrultusunda uzanan Akdağlar sırasındaki başlıca yükseltiler Hamzasultan Tepesi (2.281 m), Karababa Dağı (2.327 m), Sınkhdağ (2.090 m) ve Geyiklidağ’dır (1.933 m). Karababa Dağı’nın doruğu ilin en yüksek noktasıdır. İlin orta kesiminde geniş alanlar kaplayan dalgalı düzlükler Bozok Platosu adıyla anılır. Akarsu vadilerinin yer yer derin biçimde parçaladığı platonun ortalama yüksekliği 1.200-1.400 m’dir. Çekerek Çayı vadi tabanının genişlediği kesimlerdeki Kadışehri ve Koyunculu ovaları ile Sorgun, Boğazlıyan, Şefaatü ve Yerköy yörelerindeki ovalar ildeki başlıca düzlüklerdir.

 

İl topraklarından kaynaklanan sular Kızılırmak ve Yeşilırmak aracılığıyla Karadeniz’e ulaşır. Bu suları Yeşilırmak’ın kollarından Çekerek Çayı ve Kızılırmak’ın kollarından Delice Irmağı toplar. Akdağlar’ın doğu ve güneydoğu yamaçlarından doğan bazı küçük dereler il sınırları dışında Kızılırmak’a katılır. İlde önemli bir doğal göl yoktur. Başlıca yapay göller Gelingüllü, Uzunlu ve Yahyasaray baraj gölleridir.
 
Başkent Ankara’dan Orta Anadolu’nun en güzel şehirlerinden Yozgat’a keyifli ve konforlu bir otobüs seyahati ile ulaşabilirsiniz. Ankara’ya sadece 217 kilometre uzaklıkta olan Yozgat’ta sizi gerçek bir Anadolu sıcaklığı bekliyor diyebiliriz. Büyük şehirlerde çok bulamadığımız insanların sıcaklığı, yemeklerin lezzeti ve doğanın bozulmamışlığı ile başka bir keyif veren Anadolu kentlerinden biri olan Yozgat, Osmanlı dönemine ait bir saat kulesi, Kerkenez Harabeleri ile gezilecek yerleri tarih kokan ve testi kebabı ile de sofraları lezzet dolu bir şehir.
Ankara-Yozgat otobüs bileti için sizi çok uğraştırmayacak, zamanınızı seyahatinizin keyifli anlarını planlayarak geçirmenize yardımcı olacak bir online otobüs bileti satın alma sistemi olan NeredenNereye.com’dan yararlanabilirsiniz. 
Ankara Yozgat otobüs bileti mi aradınız? Ankara Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Yozgat otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Öz Sivas Seyahat 40 TL
Vangölü Turizm 40 TL
Yeni Sivas Turizm 45 TL
Iğdırlı Turizm 45 TL
Metro Turizm 45 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Yozgat Hakkında
Nüfus:
26,447
Yüzölçümü:
14.074,09 km²
Plaka:
66
Telefon kodu:
(354)
Otogar:
Yozgat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.