Adana Yozgat Otobüs Bileti

Adana Yozgat Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 470 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Adana Yozgat arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Adana Yozgat bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Adana Yozgat bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Adana Yozgat otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Adana Yozgat Otobüs Biletleri

 Adana Yozgat otobüs bileti mi aradınız?  Adana Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.445 km2 olan Çayıralan ilçesi doğuda Sivas, güneyde Kayseri illeri, güneybatıda Çandır, batıda Boğazlıyan ve Sarıkaya, kuzeyde Akdağmadeni ilçeleriyle çevrilidir.

 

İlçe alanının büyük bölümü dağlar ve platolarla kaplıdır. Doğu sınırı boyunca uzanan Akdağlar, ilçenin orta kesimlerine kadar yayılır. Kuzey kesimini Sırıklıdağ (2.090 m), kuzeydoğu ve doğu kesimini de Karababa Dağı (2.327 m) engebelendirir. Başlıca akarsu Delice Irmağı’nın kollarından Kanak Çayı’dır. Bu akarsu üzerinde sulama amacıyla kurulan Yahyasaray Barajı vardır.

 

Temel ekonomik etkinlik tarımdır. Tarım alanlarının büyük bölümüne buğday ekilir. Patates, ayçiçeği, şekerpancarı ve baklagiller de yetiştirilir. Koyun, sığır, kıl keçisi ve Ankara keçisi yetiştiriciliğinde geleneksel yöntemler kullanılır. İlçede bir bitkisel yağ fabrikası ile tarım araç ve gereci üreten, orman ürünlerini işleyen, halı dokumacılığı yapan işyerleri vardır.

 

Çayıralan’ın tarihi Hititlere değin uzanır. Yöre Roma, Bizans ve Selçuk egemenliklerini yaşadıktan sonra Dulkadiroğullarının yönetimine girdi. I. Selim (Yavuz) tarafından Osmanlı topraklarına katıldı. Önceleri Çayırşeyhi olarak adlandınlan Çayıralan 1948’e değin bir bucak merkeziydi, bu tarihte ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi 1926’da kuruldu.

 

Bağlık bahçelik bir yerleşim merkezi olan Çayıralan, Akdağlar’ın batı eteklerinde yer alır. Sarıkaya ve Sorgun üzerinden karayoluyla il merkezi Yozgat’a 114 km uzaklıktadır. 

Adana Yozgat otobüs bileti mi aradınız? Adana Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Yozgat otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Kanberoğlu 65 TL
Mis Amasya 70 TL
Metro Turizm 72 TL
Has Turizm A.Ş. 75 TL
Süha Turizm 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Yozgat Hakkında
Nüfus:
26,447
Yüzölçümü:
14.074,09 km²
Plaka:
66
Telefon kodu:
(354)
Otogar:
Yozgat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.