Yolcu Sayısı
1

Tuzluca otobüs bileti

Tuzluca Otobüs Bileti

En popüler Tuzluca otobüs rotaları

Tuzluca otobüs bileti fiyatları, Tuzluca otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Tuzluca otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AşkaleTuzluca180 TL18
ErzincanTuzluca450 TL17
ErzurumTuzluca180 TL17
HorasanTuzluca150 TL15
PasinlerTuzluca30 TL15

Tuzluca otobüs biletleri

Tuzluca, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Iğdır’ın ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle doğunun gözde ilçelerinden bir tanesidir. Bu ilçenin ziyaretçileri tarafından bilinen en önemli özelliklerinden biri ise yöre halkı tarafından samimiyet ile karşılanmalarıdır. Bu misafirperverlik aileniz ile birlikte yöreye gerçekleştireceğiniz bir seyahat sırasında misafirperver yöre halkının sizlere sundukları ile oldukça keyifli bir tatil geçirmeniz de mümkün hale geliyor.

Bu ilçe coğrafi olarak bağlı bulunduğu ilin batısında yer almaktadır. Bölge son derece engeli olan bir araziye sahiptir. Bu bölge aynı zamanda Türkiye, Ermenistan, Azerbaycan ile kesişim noktası halinde bulunmaktadır. İlçenin bilinen ilk ismi Kulp’tur. Bu isimle birlikte tarihte önemli bir yeri de vardır. İlçe tarihi ve kültürel bakımdan bölgenin en zengin noktalarından bir tanesidir. Bunun nedeni Anadolu’nun birçok noktasında olduğu gibi eski Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olmasıdır.
Tuzluca bölgesinin ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Koca Başlı Mezar Taşları, Örgülü Tepe Kalesi, Ata Tepe, Caf Kalesi, Kervansaray Kalesi, Acısu Köprüsü, Tuzluca Köprüsü, Ağabey Köprüsü yer almaktadır.
Bununla birlikte insanın doğasında gezmek vardır. Gezmek ve farklı diyarları keşfetmek, bunun için en iyi adreslerden bir tanesi de Doğu Anadolu Bölgesi’nin bu nadide ilçesidir. Tuzluca’ya yapacağınız küçük bir seyahat için neredennereye.com adresi üzerinden Tuzluca otobüs bileti satın alabilirsiniz.neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr