Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Tokat Sivas Otobüs Bileti

Tokat Sivas Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 108 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 49dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Tokat Sivas arası giden otobüs firmaları ortalama 11 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Öz Sivas Seyahat firmasıdır.

Tokat Sivas otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Tokat Sivas güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Tokat Sivas seyahatinize başlamadan önce, Tokat ve Sivas hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Tokat ve Sivas şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Tokat Sivas Otobüs Biletleri

Tokat - Sivas Otobüs Bileti
Tokat, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir şehridir. Türkiye’nin pek çok noktasından Tokat otobüs bileti satın alarak şehre karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulacaktır. Otogar içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Tokat, Anadolu’nun binlerce yıl öncesine dayanan tarihi boyunca ağırladığı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bir şehirdir. Bizans dönemi adı ile Konama, İran dönemi adı ile Kah - Cun, Selçuklu Devleti dönemindeki adı Dar-un Nusret, Moğollar dönemindeki ismi Sobaru olarak bilinmektedir. Tarihinde yer verdiği bu devletler ve almış olduğu birbirinden farklı isimler temelde şehrin ne denli zengin bir geçmişe sahip yerleşim alanlarından biri olduğunu göstermektedir. Karadeniz Bölgesi özellikle Türkiye içerisinde yaygınlaşmaya başlayan doğa turizmi ile birlikte yılın belirli dönemlerinde canlanmaya başlamıştır. Kuzeyde Samsun, kuzeydoğuda Ordu, doğu ve güneyde Sivas, güneybatıda Yozgat, batıda Amasya ile komşuluk içerisinde bulunan il bu coğrafi bölgenin önemli geçiş noktalarından bir tanesidir. Osmanlı döneminin de önemli yerleşim noktalarından bir olan Tokat, Karadeniz ikliminin de etkisi ile oldukça geniş yeşil alanlara sahiptir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Tokat otobüs bileti satın alarak Tokat Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Mahperi Hatun Kervansarayı, Ballıca Mağarası, Kaz Gölü, Zile Kalesi, Tokat Kalesi, Almus Baraj Gölü, Niksar Kalesi, Tokat Mevlevihanesi, Çamiçi Yaylası, Akbelen Yaylası” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Tokat üzerinden karayolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz noktalardan bir tanesi de Tokat - Sivas otobüs bileti alarak varış sağladığınız Sivas şehrimizdir. Yolculuğunuz Sivas Otogarı üzerinde son bulacaktır. Otogar içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Sivas, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken şehirlerinden bir tanesidir. Sivas, Anadolu’nun bilinen en eski şehirlerinden biridir. Tarihi geçmişi boyunca Anadolu bir dönem hüküm sürmüş olan farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu zengin geçmişinin günümüze yansıması olan tarihi ve kültürel değerleri yalnızca ülke içerisinde değil ülke dışında da değer gördüğünden bugün Sivas’ta UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeyi başarmış çok sayıda eser yer almaktadır. Türkiye’ nin herhangi bir noktasından Sivas Otobüs bileti satın alarak Sivas Otogarına giriş yaptığınızda, “Divriği Ulu Cami, Sızır Şelalesi, Tödürge Gölü, Şifaiye Medresesi, Sivas Çifte Minareli Medrese, Hafik Gölü, Eğriçimen Yaylası, Kızılırmak, Koyunkaya Mesire Yeri, Sivas Kale Cami” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Tokat - Sivas otobüs bileti fiyatları, “25 -40 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Tokat Yıldızı, Tokat Seyahat, Öz Sivas Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Mardin Seyahat, Sivas Hedef Turizm” gibi firmaların en uygun Tokat - Sivas otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online satın alabilirsiniz.

  Tokat Hakkında
Nüfus:
358,155
Yüzölçümü:
10.072,62 km²
Plaka:
60
Telefon kodu:
(356)
Otogar:
Tokat Otogarı
  Sivas Hakkında
Nüfus:
439,564
Yüzölçümü:
28.567,34 km²
Plaka:
58
Telefon kodu:
(346)
Otogar:
Sivas Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.