Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al

Tokat Ankara Otobüs Bileti

Tokat Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 399 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 38dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Tokat Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Tokat Seyahat firmasıdır.

Tokat Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Tokat Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Tokat Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Tokat Ankara Otobüs Biletleri

Tokat, Türkiye’nin illerinden biri olup Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. İl tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığından dolayı geçmişinden birçok farklı isim ile anılmıştır. Tokat’ın Bizans dönemindeki ismi, “Komana” İran dönemindeki ismi, “Kah-Cun” Selçuklu Devleti dönemindeki ismi ise, “Dar ün-nusret” olarak bilinmektedir. Tokat coğrafi olarak, Samsun, Ordu, Sivas, Yozgat, Amasya illeri ile komşuluk içerisindedir. Şehir geçmişi boyunca, “Hititler, Asurlular, Hurirliler” gibi çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. 

Şehir, iklimsel olarak İç Anadolu ikliminin özelliklerini sergilemektedir. İç Anadolu ikilimi Karadeniz iklimi ile Karasal iklim arasında geçiş özelliği göstermektedir. Yazları sıcak ve kurak geçmektedir. Kışları ise yağış alır fakat ılıman iklim özelliğinden farklı olarak sıcaklık oldukça düşer. Ekonomisinde tarımın yeri büyüktür. 
 
Ankara, Türkiye’nin illerinden biri olmakla beraber İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş ilidir. Ülkenin ise ikinci büyük ilidir. Bunun nedeni başkent olmasından sonra aldığı sanayi yatırımlarıdır. Ankara coğrafi olarak, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya gibi iller ile komşuluk içerisindedir. 
 
Ankara geçmişi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış, tarihi açıdan zengin bir şehirdir. Ziyaretçilerinin ilgisini çeken bir noktası özenle tasarlanmış mimarisidir. Bunun dışında son zamanlarda termal kaynakları ile de ilgi çekmektedir. Karasal iklim özelliklerini sergimektedir. 
 
Tokat üzerinden zaman kaybetmeden Ankara’ya gitmek için Topçam gibi otobüs firmalarının Tokat Ankara otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. Bu rota dışında Adana Kahramanmaraş otobüs bileti de satın alabilirsiniz.
Tokat Ankara otobüs bileti mi aradınız? Tokat Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Tokat Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 70 TL
Tokat Seyahat 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Tokat Hakkında
Nüfus:
358,155
Yüzölçümü:
10.072,62 km²
Plaka:
60
Telefon kodu:
(356)
Otogar:
Tokat Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.