Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al

Ankara Tokat Otobüs Bileti

Ankara Tokat Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 399 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 51dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Tokat arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Tokat Seyahat firmasıdır.

Ankara Tokat bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Tokat bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Tokat otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Tokat Otobüs Biletleri

 Ankara Tokat otobüs bileti mi aradınız?  Ankara Tokat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

İlin çeşitli kesimlerinde ve özellikle Maşathöyük ile Horoztepe’de yapılan kazılarda ele geçen buluntular yörenin Kalkolitik Çağ’dan beri yerleşim alanı olduğunu göstermektedir. MÖ 17. yüzyılda Hititlerin yurdu olan yöre Kaşkaların yaşadığı topraklara komşuydu. MÖ 15-8. yüzyıllar arasında birçok kez Kaşkalarca yakılıp yıkıldı. Kısa süren Frig egemenliğinden sonra MÖ 7. yüzyılda Kimmerlerin saldırısına uğradı. Aynı yüzyılın sonlarında Kimmer ve İskit saldırılarını durduran Medlerin, ardından Perelerin eline geçti. Pere yönetimi sırasında Büyük Kapadokya Satraplığı’nın sınırları içinde kaldı. Bu dönemde yöredeki başlıca yerleşme dinsel ve ticari açıdan büyük önem taşıyan Komana’ydı. Bugünkü Tokat kentinin yakınlarında yer alan Gömenek Kalesi’nin bulunduğu yerde kurulmuş olan kent Kapadokya’daki Komana ile karıştırılmaması için Komana Pontika adıyla anıldı. Daha sonraları Kapadokya’nın kuzey kesimindeki Potus Kapadokyası’na bağlanan yöre MÖ 4. yüzyıl sonlarında Makedonya Krallığı’nın denetimine girdi. Büyük İskender’in ölümünü izleyen karışıklıktan yararlanan Pere kökenli I. Mithradates MÖ 4. yüzyıl başlarında yöreyi de içine alan topraklarda Pontus Krallığı’nı kurdu. Çeşitli savaşlardan soma MÖ 66’da kesin olarak Roma’ya bağlanan yöre Bizans döneminde 8. yüzyıldan sonra Arapların saldırısına uğradı. Yeniden Bizans yönetimine girdiyse de 11. yüzyıl sonlarında Danişmendlilere,12. yüzyılın sonlarında da Anadolu Selçuklularına geçti. 1240’ta çıkan Baba İshak Ayaklanması’ndan etkilendi ve Kösedağ Savaşı’nın (1243) ardından Moğol denetimini tanımak zorunda kaldı. İlhanlı denetimi sırasında Anadolu Selçukluları’nın hanedan çekişmelerine sahne oldu ve birkaç kez Moğol valilerince yağmalandı. Daha sonra doğrudan İlhanlı egemenliği altına alındı. 1340’ta Eretna Beyliği’ne, 1388’de de Kadı Burhaneddin Devleti’ne bağlandı. Akkoyunlulardan sonra 1399’da Osmanlılarca ele geçirildi. 15. yüzyıl başlarında bir süre Timur’un yönetiminde kaldı. 1413’te yeniden Osmanlı topraklarına katıldı. Akkoyunlular ile Osmanlılar arasındaki egemenlik mücadelesi sırasında yıkıma uğradı. 16. ve 17. yüzyıllarda çıkan Celali Ayaklanmaları’ndan büyük zarar gördü. 19. yüzyıl sonlarında Sivas vilayetine bağlı Tokat sancağının sınırları içindeydi. Sancak merkezinin belediyesi 1872’de kuruldu. 1920’de baş gösteren Zile Ayaklanması yöreyi etkiledi. Aynı yılın sonlarında silahlı Pontos çetelerinin giriştiği eylemler 1921’de Nurettin Paşa komutasındaki bir ordunun yöreye gönderilmesi ve yöre halkının bir bölümünü oluşturan Rumların Anadolu’daki başka bölgelere yerleştirilmesiyle bastırıldı. 

Ankara Tokat otobüs bileti mi aradınız? Ankara Tokat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Tokat otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 70 TL
Tokat Seyahat 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Tokat Hakkında
Nüfus:
358,155
Yüzölçümü:
10.072,62 km²
Plaka:
60
Telefon kodu:
(356)
Otogar:
Tokat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.