Yolcu Sayısı
1

Tefenni otobüs bileti

Tefenni Otobüs Bileti

En popüler Tefenni otobüs rotaları

Tefenni otobüs bileti fiyatları, Tefenni otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Tefenni otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
DalamanTefenni160 TL5
OrtacaTefenni160 TL5
GölhisarTefenni9 TL4
IspartaTefenni18 TL4
ŞarkikaraağaçTefenni110 TL4

Tefenni otogarı

  • Tefenni(248) 491 28 54

Tefenni otobüs biletleri

Tefenni, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Burdur’un ilçelerinden bir tanesidir. Akdeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçenin tarihi MÖ.800 -500 tarihleri arasına dayanmaktadır. Bu tarih ilçeye gerçekleşen ilk ciddi yerleşimin tarihini yansıtmaktadır ve Roma döneminde gerçekleşmiştir. Oysa ilçenin tarihi çok daha eskilere dayanmaktadır. Bizans yönetimi ilçe sınırları içerisinde oldukça uzun süre devam etmiştir. Bundan sonra ise sırası ile Türkmenlerin, Selçukluların, Osmanlıların eline geçerek günümüze kadar ulaşmıştır. 1882 yılında ise ilçe sınırları içerisinde oldukça şiddetli bir deprem gerçekleşmiş, bu depremden sonra ilçe başka bir noktaya taşınmak zorunda kalmıştır.

İlçe coğrafi olarak, bağlı bulunduğu ilin batı yakasında yer almaktadır. İlçe sınırları içerisinde yer alan en yüksek dağ Eşeler dağıdır. İlçenin batı yakasının neredeyse tamamı ormanlıktır. Bu durum doğal güzellikler bakımdan zengin olmasına neden olmak ile birlikte aynı zamanda ziyaretçileri için eşsiz mesire alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. İlçe sınırları içerisinde yıl boyunca kurumayan ve ilçenin su ihtiyacını karşılayan akarsular bulunmaktadır. Bunun yanı yıl içerisinde mevsimsel değişimlere göre kuruyan ve sonra yeniden canlanan pek çok sayıda akarsular bulunmaktadır. Ayrıca halen Hasanpaşa, Beyköy, Sazak ve Ece'de kuyu açılması ile inşası bitmiş; Tefenni, Başpınar, Beyköy, Hasanpaşa ve Yeşilköy Göletleri bulunmaktadır.
Anadolu sınırları içerisinde yer alan bu küçük, doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek aynı zamanda tarihi yaşamanıza izin verecek küçük ilçeye seyahat düzenlemek için neredennereye.com adresi üzerinden Tefenni otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr