Yolcu Sayısı
1

Sofya (Bulgaristan) otobüs bileti

Sofya (Bulgaristan) Otobüs Bileti

En popüler Sofya (Bulgaristan) otobüs rotaları

Sofya (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Sofya (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Sofya (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaSofya (Bulgaristan)850 TL6
İstanbulSofya (Bulgaristan)850 TL6
EdirneSofya (Bulgaristan)850 TL5
SelimpaşaSofya (Bulgaristan)148 TL5
BursaSofya (Bulgaristan)1150 TL3

Sofya (Bulgaristan) otobüs biletleri

Sofya – Bulgaristan

Bulgaristan, Balkanlar denildiğinde ilk akla gelen yerlerden bir tanesi... Oldukça köklü ve zengin bir tarihi çizelgeye sahip olan bu ülke içerisinde buna paralel olarak kozmopolit nüfus yapısı bulunuyor. Rumlar, Romalılar, Bizanslılar, Slavlar gibi farklı kültürlere ev sahipliği yapan Bulgaristan toprakları tıpkı bizim ülkemiz gibi Asya ve Avrupa arasında bir geçiş noktası olduğundan geçmişi boyunca farklı etnik grupların kaynaşmasına olanak sağlayan toprak bütünü olmuş. Bulgaristan bu zengin geçmişinden miras olarak geleneklerini, mutfak kültürünü, mimarisini özenle yaşatmaya çalışıyor diyebiliriz. Türkiye’ye olan yakınlığı düşünülerek bütçenizde fazla oynama yapmadan dahi Bulgaristan otobüs bileti karayolu aracılığı ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz bu topraklar 1300 yıllık tarihi boyunca yaklaşık 500 yıl Osmanlı İmparatorluğunun himayesi altında kalmış.

Bulgaristan’da bir otobüs bileti alarak seyahat edebileceğiniz yerlerden biri de Sofya. Türkiye’den giden ziyaretçilerin de en çok tercih ettiği noktalardan bir tanesi olan bu şehre Sofya otobüs seferleri düzenleyen bir firmadan Sofya otobüs bileti alarak kolayca ulaşım sağlamak mümkün. Bulgaristan’ın en büyük şehri olan Sofya’da ülkenin zengin tarihi geçmişinden nasibini almış noktalardan bir tanesi. Sofya özellikle son yıllarda Avrupa içerisinde de kayda değer gelişim gösteren şehirlerden bir tanesi. Geçmişin kültürel birikimi ile yeni yapılanmalar birleştiğinde bugün dünyanın dikkat çekici turizm noktalarından biri haline geldi. Ortak bir geçmişimizin bulunduğu Sofya özellikle Osmanlı’dan kalan kültürel mirası ile Türk ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Türkiye’de oluşturulan İnternet platformları sayesinde Bulgaristan online otobüs bileti alarak Sofya’ya keşif dolu bir yolculuk yapmak ise İnternet nimetleri sayesinde yalnızca dakikalarınızı alıyor.

Ortak kültürümüzün bulunduğu bu topraklara yalnız ya da sevdiklerinizle bir yolculuk gerçekleştirmek için öncelikle Bulgaristan'a giden otobüs firmalarını bulmanız gerekiyor. Bunun için en kolay yöntem ise NeredenNereye.com’un otobüs bileti arama motorunu kullanmanız. Kalkış- Varış noktalarınızı belirttikten sonra sistem sizin içinBulgaristan'agiden otobüs firmalarını ve Bulgaristan otobüs bileti fiyatlarını listeliyor. Bulgaristan’a genellikle Metro Turizm, Huntur gibi firmalar gidiyor. Tek yapmanız gereken kendinize en uygun bileti banka kartı ya da kredi kartınızı kullanarak satın almak.

Bulgaristan otobüs bileti satın alarak keyifli bir yolculukla gidebileceğiniz yerlerin başında Sofya şehrinin geldiğinden bahsetmiştik. Tatil fırsatını bu şehirde değerlendirmek isteyen gezginler için Sofya’nın gezilecek yerlerine değinmekte fayda var. Sofya’nın köklü ve renkli geçmişinden günümüze miras kalan değerli yapıtların başında Alexander Nevski Katedrali yer alıyor. Katedral yalnızca Sofya’nın değil aynı zamanda Bulgaristan'ın da en önemli sembolü konumunda. Pek çok kişinin bilmediği bir durum da katedralin Osmanlı – Rus savaşın ölen askerlerin anısı için yapılmış olması. Bu açıdan bakıldığında bu muhteşem anıt biz Türkler için de büyük önem arz ediyor.

Sofya’da ziyaret edebileceğiniz bir diğer nokta ise Sofya Arkeoloji Müzesi. Bu müze içerisinde Bulgaristan'ın 18.yüzyılın sonlarına kadar yaşamış olduğu geçmişten günümüze kalmış olan çok sayıda kültürel değer sergileniyor. Doğa ve tarihin birleşmiş olduğu Sofya topraklarında kısa bir zaman yolculuğuna çıkarıyor sizleri Sofya Arkeoloji Müzesi.

Sofya’nın ziyaret edilmesi gereken noktalarından bir diğeri ise Sofya Tarih Müzesi. Bu müzenin ilginç yanlarından biri ise müzenin eski bir Türk Hamamı olması. 17 Eylül 2015 yılında yapımı tamamlanan müze kapılarını ziyaretçilere açmış bulunuyor. Binası nedeni ile hem Türkler tarafından hem de dünyanın geri kalanı tarafından ilgi ile karşılanan müze Sofya’nın M.Ö 6000 yılından günümüze kadar olan tarihini önümüze seriyor. Ayrıca müze içerisinde farklı türden geçici sergilerde bulunmaktadır.

Sofya - Bulgaristan otobüs bileti fiyatları zaman, firma, konfor gibi pek çok seçeneğe bağlı olarak değişiyor. Ancak zaman kaybetmeden Sofya’ya bir yolculuk düzenlemek istiyorsanız en uygun Bulgaristan-Sofya otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Sofya (Bulgaristan) Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr