Sivas Ankara Otobüs Bileti

Sivas Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 443 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 25dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 14 firma sefer düzenlemektedir. Sivas Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 14 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Sivas Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Sivas Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Sivas Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Sivas Ankara Otobüs Biletleri

Sivas, Türkiye’nin şehirlerinden biri olmak ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Sivas ilinin ilginç bir özelliği olarak, Karadeniz Bölgesinde, Doğu Anadolu Bölgesi’nde topraklarının olması ayrıca kendisinin de İç Anadolu Bölgesi’nde kurulmuş olması sayılabilir. Bu şehir içerisinde birçok kültür çeşitliliğinin görülmesine, il sınırları içerisinde iklim farklılığının yaşanmasına neden olmaktadır. 

Sivas’ın Kavak Köyü mevkiinde bulunan Balıklı Kaplıcası ülke içerisinde çeşitli hastalıklara iyi gelmesinden dolayı ünlüdür. 

Sivas ziyaretçilerinin görmesi gereken tarihi eserler arasında, Halil Rıfat Paşa Köprüsü, Samut Baba Kümbeti, Meydan camii, Kuşçuköyü Camii, Acısu köprüsü, Şeyh Merzuban Türbesi yer alır. 

Sivas ayrıca Eğriçimen, Kangercik, Arpacık, Sarıçiçek gibi doğal güzellikleri ilgi çekici olan yaylalardır. 

Ankara, Türkiye’nin illerinden biri olup, aynı zamanda ülkenin başkentidir. Şehir ülkenin en gelişmiş ikinci şehri olma özelliğini de elinde bulundurmaktadır. Bunun nedeni başkent olmasından sonra aldığı yatırımlardır. Sanayi alanından gelişim gösteren şehir çevresine istihdam sağlayarak, nüfusunu arttırmıştır.

Ankara, tarihi açıdan incelendiğinde de zengin bir şehirdir. Geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Yükseltisi fazla olduğundan karasal iklimin bir çeşidi görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve soğuk geçmektedir.

Sivas üzerinden zaman kaybetmeden Ankara’ya gitmek için Esadaş Turizm, Metro Turizm, Sivas tur, Huzur Turizm, Iğdır Turizm gibi otobüs firmalarının biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca Gaziantep Adana otobüs bileti alımları için de bizi tercih edebilirsiniz!

Sivas Ankara otobüs bileti mi aradınız? Sivas Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Sivas Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Patnos İtimat Turizm 50 TL
Nur Ardahan Posof Seyahat 50 TL
Lüks Erzincan 57 TL
Vangölü Turizm 60 TL
Esadaş 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Sivas Hakkında
Nüfus:
439,564
Yüzölçümü:
28.567,34 km²
Plaka:
58
Telefon kodu:
(346)
Otogar:
Sivas Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.