Ankara Sivas Otobüs Bileti

Ankara Sivas Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 443 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 16dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 14 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Sivas arası giden otobüs firmaları ortalama 14 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Esadaş firmasıdır.

Ankara Sivas bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Sivas bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Sivas otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Sivas Otobüs Biletleri

Çifte Minare, Selçuklu vezirlerinden Şemseddin Mehmet tarafından 1271 tarihinde inşa ettirilmiştir. Bina yıkılmış, yalnız ön yüzü ve iki minaresi kalmıştır. Kapısının yüksekliği 20 metredir. Tek şerefeli, çinilerle süslü iki minaresi vardır. Kapı taş oymacılığının bir şaheseridir.

Bürüciye Medresesi, Selçuklu vezirlerinden Muzaffer Bürcerdi tarafından 1271 tarihinde yaptırılmıştır. Ön kapısı oldukça süslüdür. Avluda sütunlu revaklar ve odalar vardır. Türbesindeki çiniler çok güzeldir. Yanında bir hamam bulunmaktadır.

Ulu Cami, Danişmendoğulları tarafından on ikinci yüzyılda yaptırılmıştır. Minaresinin ortasında çinilerle süslü bir kemer vardır. Minaresi eğridir.

Meydan Camii, Kanuni Sultan Süleyman’ın vezirlerinden Koca Hasan Paşa tarafından 1562 yılında yaptırmıştır. Taştan inşa edilmiştir. Kubbesi yoktur. Çatılıdır. Karşısında türbesi vardır. Bir de hamam bulunmaktadır. Ayrıca Kale Camii vardır. Bunu Mahmud Paşa 1580’de yaptırmıştır. Ali Ağa Camii’ni de Behram Paşa’nın oğlu Mustafa Bey on altıncı yüzyılda inşa ettirmiştir. Yeni Camii’ni de Selim Ağa’nın eşi Alime Hatun on sekizinci yüzyılda yaptırmıştır.

Şifaiye Medresesi’nin içinde Selçuklu sultanlarından İzzeddin Keykavus’un türbesi vardır. Bir kümbet şeklindedir. Türbede 13 çini mezar vardır. İçi mavi ve siyah çinilerle süssüdür. Bir türbe de Muzaffer Bürcerdi türbesidir. İçinde iki mezar vardır. Türbe medrese içindedir. Güdük Minare, 1347 tarihinde Alaaddin Ertana’nın oğlu Şeyh Hasan için türbe olarak yaptırılmıştır. Cephesi mermerdir. Büyük bir türbedir. Sanat değeri yüksektir. Sandukası siyah mermerdir.

Sivas’ta türbelerden başka 1576’da yapılmış olan Behram Paşa Hamamı vardır. Bir de 1573’te yapılmış Behram Paşa Hanı bulunmaktadır. Bu han iki katlı, çok sağlam yapılmıştır.

Sivas Kongresi’nin yapıldığı salon İnkilap Müzesi olarak kullanılmaktadır.

Divriği’de de tarihi anıtlar vardır. Mengücüklerden kalma kale ve Ulu Camii vardır. Bir kısmı Prenses Turan Melik Darüşşifası’dır. Ayrıca 1166 da yapılan Sitti Melik Türbesi de vardır.
 
İç Anadolu’nun politik tarafı ağır basan metropolü ve ülkemizin başkenti Ankara’dan, ozanlar şehri Sivas’a NeredenNereye.com’dan online otobüs bileti alarak otobüsle seyahat edebilirsiniz. Sivas mantısı, tıpış köfte, bulgur aşı, çereli pilav gibi lezzetli yöresel yemekleri tadabileceğiniz Sivas, ünlü Osmanlı nakkaşı Matrakçı Nasuh’un eserlerine de konu olmuştur.
 
Ankara’dan güzel Sivas’a otobüsle yapacağınız yolculuk için NeredenNereye.com’un size listeleyeceği otobüs firmaları arasından seçim yaparak keyifli bir yolculuk için ilk adımı atabilirsiniz. Sistemdeki tüm otobüs firmalarının bilgilerine ulaşarak Ankara-Sivas otobüs yolculuğu için size sundukları fiyatlar arasından seçim yapabilirsiniz. Aşık Veysel’in şehri Sivas’ta keyifli zaman geçirmenizi ve yolculuğunuzun konforlu olmasını dileriz. Bu güzergah dışında sitemiz üzerinden İstanbul Ankara otobüs bileti de alabilirsiniz!
Ankara Sivas otobüs bileti mi aradınız? Ankara Sivas otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Sivas otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Erzincan 55 TL
Patnos İtimat Turizm 59 TL
Vangölü Turizm 60 TL
Erzincan Başak 65 TL
Hedef Turizm 65 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Sivas Hakkında
Nüfus:
439,564
Yüzölçümü:
28.567,34 km²
Plaka:
58
Telefon kodu:
(346)
Otogar:
Sivas Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.