Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
40 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al

Şanlıurfa Diyarbakır Otobüs Bileti

Şanlıurfa Diyarbakır Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 180 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 43dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Şanlıurfa Diyarbakır arası giden otobüs firmaları ortalama 14 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Star Diyarbakır firmasıdır.

Şanlıurfa Diyarbakır otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Şanlıurfa Diyarbakır güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Şanlıurfa Diyarbakır seyahatinize başlamadan önce, Şanlıurfa ve Diyarbakır hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Şanlıurfa ve Diyarbakır şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Şanlıurfa Diyarbakır Otobüs Biletleri

Şanlıurfa - Diyarbakır Otobüs Bileti
Şanlıurfa, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve halk arasında “Peygamberler Şehri” ve “Urfa” olarak bilinen bir şehridir. Milli Mücadele döneminde göstermiş olduğu başarı nedeni ile bu ilimiz 1984 yılında “Şanlı” unvanına layık olarak görülmüş ve Şanlıurfa ismini almıştır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Şanlıurfa, “Mardin, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır” illeri ile yurt içinde ve Suriye ile sınır komşuluğu konumunda bulunmaktadır. Bağlı bulunduğu coğrafi bölge içerisinde hem bölgenin önemli illeri ile hem de yurt dışı ile sınır komşusu olması Şanlıurfa’nın önemli bir geçiş noktası olmasını sağlamıştır. Şehir, peygamberler şehri olarak bilinmesinin yanı sıra kutsal hikayelerin de yaygın olduğu bir nokta olarak, İslam inanışına göre Hz. İbrahim’in Nemrut tarafından ateşe atıldığı şehir olarak bilinmektedir. Şanlıurfa aynı zamanda eski Mezopotamya medeniyetlerin kesişim noktasında kurulmuş olan bir şehir olarak günümüzde pek çok tarihi ve kültürel değere ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak Şanlıurfa Otogarına giriş yaptığınızda, “Balıklı Göl, Kızlar Sarayı, Bazda Mağaraları, Halfeti Antik Kenti, Sipahi Pazarı, Fırfırlı Cami, Tek Tek Dağları Milli Parkı, Urfa Kalesi, Şanlıurfa Müzesi, Göbekli Tepe” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Şanlıurfa - Diyarbakır otobüs bileti satın alarak yolculuk yapabileceğiniz Diyarbakır şehrine seyahatiniz Diyarbakır Otogarında son bulacaktır. Diyarbakır Otogarı üzerinden sefer düzenleyen minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve kurak Akdeniz iklimi ile bilinen Türkiye’nin bir şehridir. Bağlı bulunduğu bölge içerisinde önemli iller ile komşuluk içerisinde bulunan il Diyarbakır Otogarı üzerinden bu noktalara karayolu ulaşım geçiti sunar. Diyarbakır, binlerce yıllık kadim Anadolu medeniyetlerinin kesişim noktalarında kurulmuş olan bir şehir olarak günümüzde pek çok sayıda tarihi ve kültürel mirasa ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Diyarbakır otobüs bileti satın alarak Diyarbakır Otogarına giriş yaptığınızda, “Ulu Cami, Sülüklü Han, Kervansaray, Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır Surları, Meryem Ana Kilisesi, Hasan Paşa Hanı, Çayönü, Behram Paşa Konağı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Şanlıurfa- Diyarbakır otobüs bileti fiyatları, “70 - 80 TL” aralığından değişim göstermektedir. Şanlıurfa - Diyarbakır güzergahı arasında sefer düzenleyen firmalar arasında, “Süha Turizm, Lüks Kahramanmaraş Seyahat, Mardin Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Şanlıurfa Astor” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz. En uygun Şanlıurfa - Diyarbakır otobüs biletlerini online olarak NeredenNereye.com üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Şanlıurfa Diyarbakır otobüs bileti mi aradınız? Şanlıurfa Diyarbakır otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Şanlıurfa Diyarbakır otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Can Dersim Tuncelililer 40 TL
Vangölü Turizm 50 TL
Yeni Diyarbakır 50 TL
Star Diyarbakır 50 TL
Cesur Bingöl 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Şanlıurfa Hakkında
Nüfus:
1,801,980
Yüzölçümü:
19.336,21 km²
Plaka:
63
Telefon kodu:
(414)
Otogar:
Şanlıurfa Otogarı
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.