Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Şanlıurfa Adana Otobüs Bileti

Şanlıurfa Adana Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 345 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 26dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Şanlıurfa Adana arası giden otobüs firmaları ortalama 23 sefer düzenlenmektedir.

Şanlıurfa Adana otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Şanlıurfa Adana güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Şanlıurfa Adana seyahatinize başlamadan önce, Şanlıurfa ve Adana hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Şanlıurfa ve Adana şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Şanlıurfa Adana Otobüs Biletleri

Şanliurfa - Adana Otobüs Bileti
Şanlıurfa, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken şehirlerinden bir tanesidir. Ülkenin pek çok noktasından Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulacaktır. Şanlıurfa Otogarı içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Şanlıurfa, halk arasında bilinen eski adı ile “Urfa” aynı zamanda “Peygamberler şehri” olarak da bilinmektedir. Gene dini temellere dayanan bir inanış olarak Hz. İbrahim’in ateşe atıldığına inanılan yer olan Balıklı Göl bu şehirde bulunmaktadır.
Şanlıurfa’nın geçmişine bakıldığında görülür ki; Şehir son derece zengin bir geçmişe sahiptir. Bunun başlıca nedenlerinden bir tanesi Şanlıurfa’nın eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktasında bulunmasıdır. Tarihi boyunca birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Yapılan son çalışmalara göre şehir insanlık tarihinin en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Ayrıca Milli Mücadele döneminde göstermiş olduğu büyük direniş ve elde ettiği üstün başarılar neden ile Urfa olan isminin başına “Şanlı” unvanını alan şehir, Türkiye’nin modern dönem siyasi tarihi açısından da önemli bir noktadır. Şanlıurfa’nın bugün sahip olduğu modern görünüm içerisinde geçmişinden gelen çok sayıda tarihi ve kültürel değeri bir arada görmek de mümkündür. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak Şanlıurfa Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Balıklı Göl, Kızlar Sarayı, Bazda Mağaraları, Halfeti Antik Kenti, Sipahi Pazarı, Fırfırlı Cami, Tek Tek Dağları Milli Parkı, Urfa Kalesi, Şanlıurfa Müzesi, Göbekli Tepe” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Şanlıurfa - Adana otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Adana’da yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulur. Adana Otogarı içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde yer alan ve sahip olduğu nüfusu ile Türkiye’nin altıncı büyük ili olan şehridir. Adana, bir metropolit şehir olarak aynı zamanda ülkenin maden zengini bölgelerinden biridir. Adana, krom, demir, mangenez, kurşun ve çinko bakımından son derece zengindir. Oldukça zengin bir tarihe geçmiş sahip olan Adana günümüzde çok sayıda tarihi ve kültürel değere ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Adana otobüs bileti satın alarak Adana Otogarına giriş yaptığınızda, “Anavarza Antik Kenti, Varda Köprüsü, Tuz Hanı, Horzum Yaylası, Bebekli Kilise, Şar Antik Kenti, Adana Atatürk Evi Müzesi, Akçatekir Yaylası, Gön Hanı, Irmak Hamamı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Şanlıurfa - Adana otobüs bileti fiyatları, “50 - 80 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Vangölü, Isparta Petrol, Mar -Tur turizm, Urfa Hassoy Turizm, Özlem Cizre Nuh, Has Diyarbakır, Star Diyarbakır” gibi otobüs firmalarının en uygun Şanlıurfa - Adana otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

  Şanlıurfa Hakkında
Nüfus:
1,801,980
Yüzölçümü:
19.336,21 km²
Plaka:
63
Telefon kodu:
(414)
Otogar:
Şanlıurfa Otogarı
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.