Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Adana Şanlıurfa Otobüs Bileti

Adana Şanlıurfa Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 345 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 16dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Şanlıurfa arası giden otobüs firmaları ortalama 18 sefer düzenlenmektedir.

Adana Şanlıurfa otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Şanlıurfa güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Şanlıurfa seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Şanlıurfa hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Şanlıurfa şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Şanlıurfa Otobüs Biletleri

Adana - Şanlıurfa Otobüs Bileti
Adana, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ve son yapılan nüfus çalışmalarına göre iki milyonun üzerinde nüfusu ile ülkenin altıncı büyük kenti olan şehirdir. Türkiye’nin pek çok noktasından Adana otobüs bileti satın alarak şehre karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Adana Otogarı üzerinde son bulacaktır. Otogar içerisinden hareket eden minübüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana’nın, “Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam” başta olmak üzere toplamda  ilçesi bulunmaktadır. Türkiye’nin altıncı büyük metropolitan alanı olarak kabul edilen şehir önde gelen ticaret ve kültür merkezlerinden biridir. Aynı zamanda yeraltı kaynakları açısından da önemli bir nokta olan Adana, krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları açısından önem taşımaktadır. Adana, oldukça verimli bir tarım bölgesi olan Çukurova’da Mersin, Osmaniye, Hatay illeri ile birlikte yer almaktadır. Bu nedenle şehrin başlıca geçim kaynakları arasında tarım gösterilebilir. Adana, yapılan araştırmalara göre dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Bu nedenle bugün sahip olduğu modern yapılanmanın içerisinde aynı zamanda zengin tarihi geçmişinden kalan tarihi ve kültürel değerleri bir arada görebilirsiniz. Adana aynı zamanda yurt içinde ve yurt dışında bilinen zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Adana otobüs bileti satın alarak Adana Otogarına giriş yaptığınızda, “Anavarza Antik Kenti, Varda Köprüsü, Tuz Hanı, Horzum Yaylası, Bebekli Kilise, Şar Antik Kenti, Adana Atatürk Evi Müzesi, Akçatekir Yaylası, Gön Hanı, Irmak Hamamı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Adana - Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Şanlıurfa’da yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulacaktır. Otogar içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Şanlıurfa, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan halk arasında “Urfa” olarak bilinen ilidir. Şanlıurfa, aynı bölge içerisinde “Mardin, Gaziantep, Diyarbakır, Adıyaman” illeri ile komşuluk içinde bulunduğundan karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktasıdır. Şehir, Kurtuluş Savaşı döneminde önemli direnişlere ve üstün başarılara ev sahipliği yapmış olduğundan dolayı daha sonradan isminin başına “Şanlı” unvanı eklenmiştir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak Şanlıurfa Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Balıklı Göl, Kızlar Sarayı, Bazda Mağaraları, Halfeti Antik Kenti, Sipahi Pazarı, Fırfırlı Cami, Tek Tek Dağları Milli Parkı, Urfa Kalesi, Şanlıurfa Müzesi, Göbekli Tepe” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Adana - Şanlıurfa otobüs bileti fiyatları, “50 -70 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Can Diyarbakır Turizm, Has Diyarbakır, Star Batman, Yeşil Erciş Seyahat, Mar - Tur Turizm, Star Batman, Vangölü, Yeni Diyarbakır Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Midyat Seyitoğlu” gibi firmaların en uygun Adana - Şanlıurfa otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Şanlıurfa Hakkında
Nüfus:
1,801,980
Yüzölçümü:
19.336,21 km²
Plaka:
63
Telefon kodu:
(414)
Otogar:
Şanlıurfa Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.