Şanlıurfa Ankara Otobüs Bileti

Şanlıurfa Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 808 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 14 firma sefer düzenlemektedir. Şanlıurfa Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 20 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Şanlıurfa Astor Turizm firmasıdır.

Şanlıurfa Ankara otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Şanlıurfa Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Şanlıurfa Ankara seyahatinize başlamadan önce, Şanlıurfa ve Ankara hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Şanlıurfa ve Ankara şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Şanlıurfa Ankara Otobüs Biletleri

Şanlıurfa - Ankara Otobüs Bileti
Şanlıurfa, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve tarihi değerleri ile dikkat çeken şehirlerinden bir tanesidir. Halk arasında “Urfa” ismi ile bilinen şehir aynı zamanda “Peygamberler Şehri” olarak da anılmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından alacağınız Şanlıurfa otobüs bileti ile şehre karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehre gerçekleştireceğiniz yolculuğunuz Şanlıurfa Otogarı üzerinde son bulmaktadır. Otogar üzerinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Şanlıurfa, Milli Mücadele döneminde yaşanılan istila olaylarına karşın başarı ile direniş göstermiş ve aynı zamanda bu şehirde büyük zaferler elde edilmiştir. Halk arasında “Urfa” olarak bilinen isminin önüne bu nedenle “Şanlı” unvanını almıştır. Bu özelliği nedeni ile Türkiye yakın dönem siyasi tarihi açısından önemli bir şehir olmayı başarmıştır. Şanlıurfa, aynı zamanda insanlık tarihi açısından kadim bilgiler taşıyan topraklar üzerine kurulmuş bir şehirdir. Yapılan araştırmalar şehrin neredeyse on iki bin yıllık bir geçmişinin bulunduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle günümüzde şehir içerisinde çok sayıda tarihi kültürel değeri bir arada görmek mümkündür. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak Şanlıurfa Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Balıklı Göl, Kızlar Sarayı, Bazda Mağaraları, Halfeti Antik Kenti, Sipahi Pazarı, Fırfırlı Cami, Tek Tek Dağları Milli Parkı, Urfa Kalesi, Şanlıurfa Müzesi, Göbekli Tepe” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Ankara da Şanlıurfa üzerinden doğrudan karayolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz noktalardan biridir. Şanlıurfa - Ankara otobüs bileti satın alarak, iki şehir arasında yolculuk yaptığınızda seyahatiniz Ankara (AŞTI) Otogarı üzerinde son bulur. Otogardan hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve aynı zamanda başkenti olan şehridir. Tarih boyunca farklı medeniyetlerin yerleşim için tercih ettiği bir konum olmasının yanı sıra özellikle Cumhuriyet sonrası gerçekleşen yatırımlar ile ülkenin en büyük ikinci şehri olma özelliğine sahip olmuştur. Ankara, zengin tarihi geçmişinden günümüzde insanların görebileceği tarihi ve kültürel mirasları devralmış bir şehirdir. Karasal iklimin özelliklerini sergileyen şehirde özellik kış sezonu son derece sert ve yağışlı geçer. Bu nedenle ziyaret etmek için bahar ve yaz dönemleri çok daha uygun olacaktır. Tarım ve Sanayi şehrin başlıca ekonomik temellerindendir. Zorlu iklim koşullarına elverişli tarım ürünleri Ankara’da yetiştirilebilir.
Şanlıurfa - Ankara otobüs bileti fiyatları, “100 -110 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Şanlıurfa - Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen firmalar arasında, “Yeni Diyarbakır Seyahat, Şanlıurfa Astor, Özlem Cizre Nuh, Star Batman, Süha Turizm, Urfa Hassoy” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz. En uygun Şanlıurfa Ankara otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Şanlıurfa Ankara otobüs bileti mi aradınız? Şanlıurfa Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Şanlıurfa Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Süha Turizm 100 TL
Yeni Diyarbakır 103 TL
Can Diyarbakır Turizm 110 TL
Lüks Batman Seyahat 110 TL
Star Batman 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Şanlıurfa Hakkında
Nüfus:
1,801,980
Yüzölçümü:
19.336,21 km²
Plaka:
63
Telefon kodu:
(414)
Otogar:
Şanlıurfa Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.