Yolcu Sayısı
1

Filibe (Plovdiv) otobüs bileti

En popüler Filibe (Plovdiv) otobüs rotaları

Filibe (Plovdiv) otobüs bileti fiyatları, Filibe (Plovdiv) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Filibe (Plovdiv) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaFilibe (Plovdiv)770 TL5
İstanbulFilibe (Plovdiv)770 TL5
SelimpaşaFilibe (Plovdiv)115 TL5
Sofya (Bulgaristan)Filibe (Plovdiv)23 TL5
EdirneFilibe (Plovdiv)650 TL4

Filibe (Plovdiv) otobüs biletleriPlovdiv, Bulgaristan’ın sevimli bir şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Plovdiv otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Plovdiv otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Plovdiv ulaşım merkezinde son bulur. Plovdiv ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Plovdiv otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Filibe (Bulgarca:Plovdiv), 2019 nüfus sayımına göre 347.851 nüfusuyla Bulgaristan'ın ikinci büyük şehridir. Filibe ilinin idari merkezidir. Ülkenin önemli ekonomi, ulaşım, kültür ve eğitim merkezlerinden biridir.
Filibe, adını Makedonya Kralı II. Filip'ten alır. Şehir, 5 Eylül 2014 tarihinde yapılan seçimle 2019 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmaya hak kazanmıştır.

Bulgaristan’ın 400.000’e yaklaşan nüfusu ile 2. büyük şehri olan Plovdiv, M.Ö. IV. yüzyılda Büyük İskender’in babası olan II. Philip yani Kör Philip tarafından kurulur. Kendisi Trakya’ya sefere giderken, yöre halkı kendisine yardımcı olur ve sefer dönüşü onlara şükranlarını sunmak amacıyla şehri inşa ettirir. Bu şehre de tabiki kendi ismi verilmiş ve Philippopolis yani Philip’in Şehri olarak adlandırılmıştır. Fakat bir süre sonra Bulgarlar Plovdiv adıyla anılmaya başlamışlardır.

Bulgaristan tarihi, M. Ö olarak nitelendirilen dönemlere de kadar uzanmaktadır. Avrupa’nın bu farklı bölgesinde yerleşik yaşamın oldukça eski zaman dilimlerine uzanmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi hiç şüphesiz bölgenin yerleşime ve tarıma son derece uygun yapıda bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bulgaristan, kendine özgü iklimi ve kendine özgü doğal güzellikleri nedeni ile dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçilere kapılarını açan bir ülke konumundadır. Avrupa’nın bu sevimli ülkesinin doğal yapılanmasından nasibi alan şehirlerinin başında da Plovdiv gelir. Plovdiv, Avrupa’nın kentleşen yapılanmasının yanında az nüfusu ile doğal güzelliğini korumayı başaran nadir noktalardan bir tanesidir. Bu nedenle Avrupa’nın gelişmiş kentlerinden doğa içerisinde huzurlu bir kaçamak yapmak isteyen çok sayıda ziyaretçi bölgeye akın etmektedir. Ülkemize son derece yakın konumda bulunan, Plovdiv kentine karayolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Türkiye’den NeredenNereye.com aracılığı ile Plovdiv otobüs bileti satın alarak şehre kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Plovdiv, uzun bir dönem Osmanlı döneminin hüküm sürdüğü Bulgaristan’da yer alan Türkmen köylerinden bir tanesidir. Bu nedenle bölgede çok sayıda Müslüman vatandaş olmasının yanı sıra Plovdiv Köyü gibi Alevi geleneğine mensup halkın bulunduğu alanlarda vardır. Plovdiv halkı Türkçe’ye ve Türk geleneklerine sahip çıkarak günümüze kadar taşımayı başarmıştır. Bugün hala etkin olarak Türkçe konuşulan değerli noktalardan bir tanesidir.

Konumu itibari ile Plovdiv şehrinde Ilıman ikliminin özellikleri görülmesi beklenir ancak, denizin etkisi ile sıcaklıklar güney kesimlerine göre daha da dengelenmiştir. Bu nedenle yaşama ve tarıma son derece elverişli bir bölge olarak değerlendirilebilir. Bulgaristan’ın bu küçük köyünün sanayi ve ekonomi alanında gelişmiş olduğunu söylemek pek mümkün değildir. Demografik yapılanmanın bir kısmının hizmet sektöründe ve diğer kısmının da tarım ve hayvancılık ile uğraştığı görülebilir.

Plovdiv otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Plovdiv otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Plovdiv şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Plovdiv otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr