Niğde Bursa Otobüs Bileti

Niğde Bursa Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 713 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Niğde Bursa arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Niğde Bursa otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Niğde Bursa güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Niğde Bursa seyahatinize başlamadan önce, Niğde ve Bursa hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Niğde ve Bursa şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Niğde Bursa Otobüs Biletleri

Niğde- Bursa Otobüs Bileti...
Niğde Bursa arası 644 kilometredir. Yaklaşık olarak, sekiz saat  sürecek  bir otobüs yolculuğu sizleri  bekliyor. Bu rota üzerinde, Niğde Aydoğanlar gibi yerel firmalar da bulunur; ortalama olarak günde, tek  sefer düzenlemektedir. Otobüs bileti fiyatları firmadan firmaya değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 120 TL civarındadır.
Niğde- Bursa Otobüs bileti nasıl alınır?

Türkiye’nin her bölgesine en uygun otobüs biletine NeredenNereye.com üzerinden birkaç tık ile sahip olabilirsiniz. Bunun için bir  banka kartına ya da kredi kartına sahip olmanız yeterli. Seferleri düzenleyen otobüs firmaları arasından, istediğinizi seçerek en uygun fiyatlar ile biletinize sahip olarak  hemen yolculuğa başlayın. 
Gideceğiniz güzergahı,  belirledikten sonra “Ucuz Bilet Bul” butonuna basarak, sonrasında  açılacak sayfadan firmalar listelenecektir. Dilediğiniz firmayı seçtikten sonra karşınıza yerleşim planı gelir. Boş durumda olan istediğiniz koltuğu seçtikten sonra, kişisel bilgilerinizi doldurun ve ödeme işlemini tamamlayın. İşlemler sırasında verdiğiniz iletişim bilgileri doğrultusunda size yolculuk bilgileriniz gönderilecektir. Orta Anadolu’dan Marmara bölgesine uzanan  bu gezinizde, NeredenNereye.com ailesi olarak sizlere en güvenli ödeme hizmetini vermekteyiz. 1999 yılından bu yana ilkemiz müşteri memnuniyeti, amacımız ise  uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübemiz ile sizlere en uygun fiyatlarla en konforlu yolculuğu sağlamaktır. Bu arada yolculuğa başlamadan önce Bursa’da  gezilecek yerler bölümümüze de göz atmayı unutmayın, ilginizi çekecek bir yer mutlaka vardır.
Niğde'den yola çıkarken…

Yolculuğunuz Niğde Otogarında  başlar. Otogara ulaşım sağlamak için,  seçmiş olduğunuz firmanın şehiriçi servisini kullanabildiğiniz gibi,  toplu taşıma araçları ya da ticari taksileri kullanabilirsiniz. Yolculuğunuzun sonunda Bursa Otogarına ulaşacaksınız. Şehir merkezine ve çevre ilçelere,  ulaşım için otobüs firmasının servislerini tercih edebileceğiniz gibi, aynı zamanda şehir merkezine gitmekte olan belediye otobüslerini, minibüsleri veya ticari taksileri de kullanabilirsiniz.
Bursa’da  Gezilecek Yerler…
Bursa Arkeoloji Müzesi: Müzenin tarihi 1902 yılının 19 Ağustos’una dayanır. Dönemin Milli Eğitim Müdürü tarafından Bursa’daki Erkek lisesinde bir bölümde ufak bir Müze-i Hümayun Umum’un şubesi olarak açılmıştır. Milli Eğitim Müdürü olan Azmi Beyin yoğun çabası sonuç vermiş, müze  1930’da Yeşil Medreseye götürülmüştür. 1972 senesinde Arkeoloji kısmının 5üm eserleri daha verimli sergilenecekleri bir  binaya nakledilmiştir. Nihayetinde günümüzde oldukça modern ve geniş bir alan oluşturularak, eserler sergilenmeye başlamıştır.
Bursa, İpek Yolu üzerinde batı ile doğunun birleştiği çok verimli topraklara sahip bir şehir. O nedenle tarihi açıdan kaynaklar incelendiği zaman yerleşik düzen medeniyetler v.s. tarihi çok gerilere prehistorik döneme kadar gitmektedir. Antik dönemin en önemli yerleşim merkezleri burada kurulmuş. Birbirinden güçlü medeniyetlerin, imparatorlukların yaşantılarına ev sahipliği yapmıştır. Müzenin 1.salonunda Miyosen dönemine ve ayrıca Friglere ait birçok eser sergilenmektedir.
Bunların arasında, Paşalar Fosil Yatağındaki kalıntılar, Şahinkaya Mağarasından çıkarılan eserler, Aktopraklı Höyüğünde bulunan parçalar Hititler, Transkafkaslar Asurlardan Tunç Çağı eserlerine kadar birçok dönemi yansıtan buluntular sergilenir.
Antik dönemi en iyi yapılan heykeller, tapınaklar anlatır. Çünkü bu dönemde en çok mermer ve taş bloklar kullanılmıştır. Bu parçaların sergilendiği salona Taş Eserler Salonu deniyor. Burada bronz heykel ve büstler de var.Görünce hayran kalacağınıza eminiz.
2.Salonda Bizans zamanı eserlerin yanı sıra aynı zamanda Arkaik döneme ait eserlerde sergilenmekte. En bilinenleri arasında Ahmetler Nekropolü, Bursa Tümülüsü, Miletopolis Antik Şehrinde bulunan eserlerdir. En çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz salon, ilk araba kalıntılarının olduğu salondur. Evet yanlış okumadınız; ilk araba tekerleği, koşum takımı gibi aksesuarların ortaya çıkarıldığı tümülüsün adını taşıyan Üçpınar Tümülüsü Araba Buluntuları Salonuna bakmadan geçmeyin.
Sadece doğal zenginlikleri değil, mutfağı ile de çok ünlü şehirlerimizin başında gelir Bursa.. Kurucusu İskender İskenderoğlu ile başlayan ünü neredeyse dünyaca bilinen İskender Kebabı, tabii ki buraya kadar gelip tatmamak olmaz. Kıymalı Cantık, Pide Köftesi lokum gibi, İnegöl Köftesi, Bursa’nın en özel tatlısıdır; Kemal Paşa Tatlısı, Peynir Tatlısı olarak da bilinir. İçine sadece buraya özel bir peynir konur. Tahinli Pide, Ceviz Lokumu, Cendere Baklavası yine güzel şehrimizin tatlarındandır. Ayrıca son olarak sadece düğünlere özel yapılan Bursa Helvası da eğer öyle bir zamana denk gelirseniz beğeneceğinizi düşündüğümüz bir lezzet.
İyi yolculuklar dileriz...

  Niğde Hakkında
Nüfus:
182,097
Yüzölçümü:
7.365,29 km²
Plaka:
51
Telefon kodu:
(388)
Otogar:
Niğde Otogarı
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.