Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
110 TL
Bilet Al
110 TL
Bilet Al

Bursa Niğde Otobüs Bileti

Bursa Niğde Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 713 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Bursa Niğde arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma İnan Turizm firmasıdır.

Bursa Niğde otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Bursa Niğde otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Bursa Niğde otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Bursa Niğde Otobüs Biletleri

 Bursa Niğde otobüs bileti mi aradınız? Bursa Niğde otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.204 km2 olan Çamardı ilçesi doğuda Kayseri, güneyde Adana illeri, güneybatıda Ulukışla ve Bor ilçeleri, batı ve kuzeyde de Merkez ilçeyle çevrilidir.

İlçe alanı çok dağlık ve engebelidir. İlçenin doğu kesiminde Orta Toroslar’ın en yüksek sırası olan Aladağlar yer alır. Yüksekliği 3.756 m’ye erişen Demirkazık Tepesi ilçe sınırları içindedir. 1995’te kurulan Aladağlar Milli Parkı bu kesimdedir. İlçenin en önemli su kaynağı olan Ecemiş Suyu Aladağlar’ını Maden Boğazı kesiminden doğar, kabaca güneye doğru aktıktan sonra ilçe dışına çıkar. Kuzey kesimden kaynaklanan bazı küçük dereler bir kapalı havza oluşturan Develi Ovası’na doğru akar. Ovalık alanlar yok denecek kadar azdır.

Başlıca ekonomik uğraş hayvancılıktır. Bitkisel üretim sınırlı ölçüde yapılır. En çok tahıl ekilir. Meyvecilik de yapılan ilçede en çok elma yetiştirilir.

Çamardı, Niğde’nin yeraltı kaynaklan açısından en zengin ilçesidir. İlçe topraklarında çinko, kurşun ve demir yatakları vardır.

Bazı kaynaklarda 19. yüzyıl sonlarında Hamidiye olarak adlandırıldığı belirtilen yöre, işletilen simli kurşun yatakları nedeniyle Maden adıyla anılan bir kaza olarak yönetiliyordu. Konya vilayetinin Niğde sancağına bağlı Maden kazası Cumhuriyet döneminde Bereketlimaden adıyla Merkez ilçenin bir nahiyesiydi. Nahiye merkezinin belediyesi 1927’de kuruldu. 1948’de ilçe yapılarak adı Çamardı olarak değiştirildi.

Pozantı Dağı’nın güneydoğu eteklerinde Ecemiş koridoruna açılan bir vadide kurulmuş olan kasaba küçük bir yerleşme merkezidir. Kasaba il merkezi Niğde’ye 68 km uzaklıktadır. Çamardı Meslek Yüksekokulu Niğde Üniversitesi’ne bağlıdır.

Yüzölçümü 586 km2 olan Çiftlik ilçesi doğu ve güneyde Merkez ilçe, güneybatıda Altunhisar ilçesi, batıda Aksaray, kuzeyde de Nevşehir illeriyle çevrilidir.

Eskiden Merkez ilçeye bağlı bir bucak olan Çiftlik 1990’da çıkarılan bir yasayla ilçe yapıldı. Eski adı Özyurt olan ilçe merkezinin belediyesi 1972’de kuruldu.

Bursa Niğde otobüs bileti mi aradınız? Bursa Niğde otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bursa Niğde otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
İnan Turizm 110 TL
Niğde Aydoğanlar 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Niğde Hakkında
Nüfus:
182,097
Yüzölçümü:
7.365,29 km²
Plaka:
51
Telefon kodu:
(388)
Otogar:
Niğde Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.