Narlı Otobüs Bileti

Narlı Otobüs Bileti

Narlı Otobüs Biletleri

Narlı, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Kahramanmaraş’a bağlı olan Pazarcık ilçesi dahilinde bir beldedir. Bu beldenin tarihine dair kesin verilere ulaşılamamış olmak ile birlikte içerisinde yer aldığı il ile birlikte oldukça köklü geçmişse sahip bölgelerden biri olduğu düşünülmektedir. Bunun nedeni bağlı olduğu Maraş ilinin ülkenin hem de dünyanın en eski yerleşim noktalarından biri olmasıdır. Tarihindeki bu köklü yapılanmayı eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktalarından birine kurulmuş olmasından almaktadır. Bu yüzden tarih öncesi çağlara dair değerlere ev sahipliği yapmaktadır.

Narlı ilçesinde modern yaşamın gelişiminin temelleri 1929 yılına dayanmaktadır. Bölgede bunun böyle kabul edilmesinin nedeni ise bu tarihe kadar demiryolunun yapılmamış olmasıdır. Aynı tarihte belde de demiryolunun tamamlanması üzerine çevresinden oldukça fazla göç almaya başlamış ve sağladığı istihdam sayesinde önemini arttırmıştır. Zamanla nüfusunun giderek artmasından ötürü idari anlamda da gelişim gösteren bu küçük yer günümüzde bir belde halini almıştır. 
 
Narlı beldesini oluşturan mahalleler arasında, İsmetpaşa, Cumhuriyet, Bahçelievler mahalleleridir. Bu küçük alan için tarihte önemli bir gün bulunmaktadır. Bu önemli gün 26 Ocak 1936 ‘dır. Bu günün önemli olmasının nedeni ise bu tarihte M.Kemal’in beldeyi ziyaret etmiş olmasıdır. Belde halkı günün kendileri için önemini hatırlatmak adına bölgede açılan okula bu tarihi isim olarak vermişlerdir. 
 
Maraş ilinin bu ilgi çekici beldesine bir seyahat düzenlemek için neredennereye.com üzerinden Narlı otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Narlı - 5 Günlük Hava Tahmini
19 Haz Çarşamba
hafif yağmur
30,7 °C
hafif yağmur
20 Haz Perşembe
hafif yağmur
28,4 °C
hafif yağmur
21 Haz Cuma
açık
30,1 °C
açık
22 Haz Cumartesi
açık
30,6 °C
açık
23 Haz Pazar
açık
32,7 °C
açık