Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
90 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al

Malatya Van Otobüs Bileti

Malatya Van Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 578 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 27dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. Malatya Van arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Vangölü Turizm firmasıdır.

Malatya Van bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Malatya Van bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Malatya Van otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Malatya Van Otobüs Biletleri

Malatya Van otobüs bileti mi aradınız?  Malatya Van otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Van kentinin tarihsel merkezi, uzun bir süre Urartuların başkenti olan Tuşpa’dır. Kentin bugünkü adının yöreye Urartuların verdiği Vaini (Waini) adından kaynaklandığı sanılmaktadır. Eski kent Van Gölü kıyısı yakınında yer alan Van Kalesi’ndeydi. Surlarla çevrili olan antik kentte birçok konut ve işyeri vardı. Osmanlı döneminde de yönetsel merkez olarak gelişen kentin bir bölümü surların dışına, tepenin güney eteklerine taşmıştı. Van Kalesi’nin 5-6 km kadar doğusunda bağlar ve bahçeler içindeki evlerden oluşan yerleşme kentin sayfiyesiydi. 19. yüzyılda burası Van Bahçeleri adıyla da anılıyordu. Daha çok zenginlerin oturduğu bu kesimde vali konağı, konsolosluklar ve okullar yer alıyordu. Kentin iskelesiyle Adilcevaz ve Gevaş arasında 19. yüzyıl sonunda buharlı ve yelkenli teknelerle taşımacılık yapılıyordu. Bu yıllarda nüfusu 30 bin kadar olan Van kenti I. Dünya Savaşı’nda uğradığı işgallerden büyük ölçüde yanmış ve yıkılmış olarak çıktı. Nüfusu birkaç yüz kişiye kadar düşen kent sayfiye kesiminde yeniden kuruldu. Cumhuriyet döneminde uzun süre bahçeli konutlarıyla kırsal görünümünü koruyan Van 1970’lerde İran demiryolunun açılması ve sonraki yıllarda Ortadoğu ülkeleriyle ticaretin yoğunlaşmasına bağlı olarak gelişme gösterdi. 1927’de 7 bini bulmayan, 1950’de yalnızca 13.664 olan nüfusu, 1965’te 31.431’e, 1975’te 63.663’e, 1985’te 110.653’e, 1990’da 155.623’e ulaştı, 2000’de de 284.000’i aştı.

Van kenti bölge ulaşımında önemli bir yeri olan 5 km uzaklıktaki iskele kesimiyle bütünleşecek biçimde gelişmektedir. Kars ve Ağrı'yı Hakkari’ye bağlayan yol ile Kapıköy sınır kapısından gelen yol kentte kesişir. Kent karayoluyla Hakkari’ye 203 km, Iğdır’a 225 km, Diyarbakır’a 378 km, Erzurum’a 417 km, Trabzon’a 718 km, Mersin’e 973 km, Ankara’ya 1.238 km, İstanbul’a 1.640 km ve İzmir’e de 1.786 km uzaklıktadır. Kent Tatvan üzerinden ülkenin demiryolu ağına bağlanır. Kentin güneyindeki havaalanından Türkiye’nin öteki merkezlerine düzenli uçak seferleri yapılır.

 

19. yüzyıl sonlarında birçok medresenin yanı sıra Ermeni ve Amerikan okulları da bulunan Van kentindeki başlıca eğitim ve kültür kurumu Yüzüncü Yıl Üniversitesi’dir.

 

Van kenti ile çevresi tarihsel yapılar açısından fazla zengin sayılmaz. Başlıca tarihsel yapılar Van Kalesi, Toprakkale, Van Ulucamisi ve Hüsrev Paşa Camisi’ dir. Yörede yapılan kazı ve araştırmalarda ele geçen bazı arkeolojik buluntularla çevreden derlenen etnografik yapıtlar 1972’de ziyarete açılan Van Müzesi’nde sergilenir.

Kayısının başkenti Malatya’dan Van’a otobüsle yaklaşık 10- 11 saatte ulaşabilirsiniz. Van, Akdamar Adası’ndaki Akdamar Kilisesi ziyareti, Van Gölü gezintisi, Van çarşısında alışveriş, yaylarında doğa ile baş başa kalma ve dinlenme keyfi sunan keşfedilmeyi bekleyen güzel bir Doğu Anadolu ilidir. Van’da volkanik bir göl olan Van Gölü’nün çevresindeki hoş restoranlarda balık keyfi yapmadan dönmemenizi öneririz. Malatya- Van arasında seferleri olan otobüs firmalarına ait sefer bilgilerine NeredenNereye.com’dan ulaşabilirsiniz. Malatya’dan Van’a gitmek üzere otobüs biletinizi güvenle satın alabileceğiniz NeredenNereye.com, seyahatinizin keyifle geçmesi için size karşılaştırmalı bir seyahat listesi sunar. Van’a yapacağınız seyahatinizde iyi yolculuklar dileriz.

Malatya Van otobüs bileti mi aradınız? Malatya Van otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Malatya Van otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Vanyolu Seyahat 90 TL
Vangölü Turizm 90 TL
Best Van Turizm 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
  Van Hakkında
Nüfus:
1,070,113
Yüzölçümü:
22.983,06 km²
Plaka:
65
Telefon kodu:
(432)
Otogar:
Van Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.