Yolcu Sayısı
1

Adıyaman Van Otobüs Bileti

Adıyaman Van Arası

 • En Ucuz Sefer0,00 ₺
 • Adıyaman → Van Arası Kaç Km584 km
 • Adıyaman → Van Arası Kaç Saat9sa 37dk
 • Günlük Sefer Sayısı1
 • En Çok Sefer Yapan Firma
 • Sefer Yapan Firma Sayısı0

Adıyaman Van Online Otobüs Bileti
Adıyaman Van otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Adıyaman Van güzergahı için arama yapın, Adıyaman - Van arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Adıyaman ve Van Şehirlerinde Ulaşım
Adıyaman ve Van şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Adıyaman Van seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Van hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Adıyaman → Van Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Adıyaman - Van arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Adıyaman - Van otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Adıyaman - Van arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Adıyaman - Van arasında günlük ortalama 0 firma 1 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Adıyaman - Van arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Adıyaman - Van arası otobüs yolculuğu ortalama 9sa 37dk sürmektedir.

Adıyaman - Van arası uzaklık kaç km?
Adıyaman - Van arası karayolu ile 584 km'dir.

Adıyaman Van Otobüs Biletleri

Adıyaman Van otobüs bileti mi aradınız?  Adıyaman Van otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 2.115 km2 olan Erciş ilçesi doğuda Muradiye ilçesi, güneyde Van Gölü, güneybatıda Bitlis, batı ve kuzeyde de Ağrı illeriyle çevrilidir.

 

Türkiye’nin İran sınırına yakın bir yöresinde, dağlık ve yüksek bir alanda yer alır. Kuzey ve doğu kesimleri tümüyle dağlarla kaplıdır. Kuzey kesimi Ağrı iliyle doğal sınır oluşturan Aladağ engebelendirir. İlçe toprakları tümüyle Van Gölü havzasında yer alır ve Aladağ’dan kaynaklanan Zilan (Ilıca) Deresi ile Deliçay Van Gölü’ne dökülür. Erciş Ovası’nın batıya uzanan ve Zilan Deresi tarafından sulanan kesimi Hatun Ovası, doğu kesimi ise Suluova olarak adlandırılır. Erciş Ovası, Van Gölü çevresinde yer alan ovaların en sulak olanıdır. Ovayı taşkınlardan korumak, tarım alanlarını sulamak ve elektrik enerjisi elde etmek amacıyla Zilan Deresi üzerinde kurulan Koçköprü Barajı 1991’de tamamlandı.

 

İlçe ekonomisi tarıma dayanır. Erciş Van ilinin en önemli bitkisel üretim alanlarından biridir. Üç yanı dağlarla kaplı olan ovada çevreye göre daha yumuşak bir iklim görülür. Tarım alanlarının büyük bölümünde buğday ekilir. Arpa, şekerpancarı ve patates üretimi de önem taşır. Az miktarda fasulye ve soğan üretilir. Ayrıca meyvecilik de yapılır. İlçeye bağlı köylerin büyük bölümünde temel gelir kaynağı hayvancılıktır. En çok yetiştirilen hayvan koyundur. İlçedeki başlıca tarımsal kuruluş Altındere Tarım İşletmesi’dir. Fazla yaygın olmayan sığır besiciliği şekerpancarı yetiştirilen ovalık kesimlerde yapılır. Süt ve süt ürünleriyle yapağı ve deri üretimi önemlidir.

 

İlçe topraklarında zengin perlit ve ponza taşı yatakları bulunmaktadır. Linyit yatakları da işletilmektedir. Hasanabdal Kaplıcası ve Akbaş Köyü maden suyundan yararlanılmaktadır.

 

Doğu Anadolu’nun en eski yerleşmelerinden biri olduğu sanılan Erciş, 7. yüzyılda Arapların eline geçtiyse de 9. yüzyılda tekrar Bizans yönetimine girdi. 11. yüzyılda Selçuklular, 13. yüzyılda ise İlhanlılar yönetimi ele geçirdi. 1401’deki Timur yönetimini Karakoyunlu, Akkoyunlu ve kısa süreli Safevi egemenliği izledi. 1554’te Osmanlı topraklarına katılan Erciş, 1870’te kaza yapıldı. I. Dünya Savaşı sırasında Ruslar tarafından işgal edildi ve Nisan 1918’de kurtuldu.

 

Erciş Van’dan sonra ilin ikinci büyük parçasıdır. Eskiden Van Gölü’nün kıyısında bulunan kent suların zaman zaman yükselmesinden etkileniyordu. Son olarak 1841’de sular yükselip kenti kaplayınca boşaltıldı ve yerleşim kıyıdan yaklaşık 3 km içeride ve göl düzeyinden 20-25 m kadar yüksekte bulunan Zilan Deresi’nin doğusundaki alana taşındı. Ağrı - Van karayolu üzerinde yer alan kent bu yolla il merkezine 99 km uzaklıktadır. Erciş Meslek Yüksekokulu Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ne bağlıdır. 

Adıyaman Hakkında

 • Nüfus373.183
 • Yüzölçümü7.606 km2
 • Plaka02
 • Telefon kodu(416)
 • OtogarAdıyaman Otogarı

Van Hakkında

 • Nüfus1.070.113
 • Yüzölçümü22.983 km2
 • Plaka65
 • Telefon kodu(432)
 • OtogarVan Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Adıyaman → Van


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr