Malatya Samsun Otobüs Bileti

Malatya Samsun Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 587 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 29dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 10 firma sefer düzenlemektedir. Malatya Samsun arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Tokat Yıldızı firmasıdır.

Malatya Samsun bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Malatya Samsun bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Malatya Samsun otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Malatya Samsun Otobüs Biletleri

Malatya, Türkiye’nin illerinden biri olup, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümünde yer almaktadır. Malatya ülke içerisinde ve dışarısında kayısıları ile ünlü bir ildir. Ülkenin kuru kayısı ihtiyacının neredeyse tamamına yakınını karşılamaktadır. Bu şehrin ekonomik faaliyetlerinin kayısı üretimi üzerine yoğunlaşmasına neden olmuştur. Malatya sağladığı tarım ürünü sayesinde ülke içerisinde kayısı diyarı olarak bilinmektedir. Şehrin yükseltisi fazladır. Bağlı bulunduğu coğrafi konumdan dolayı ilde karasal iklim görülmektedir. Karasal iklimin temel özelliklerine bağlı olarak, kışları soğuk ve sert, yazları sıcak ve kurak geçmektedir. 

Şehirde görülen iklim nedeni ile ekonomik faaliyetleri kırsal alanlarsa hayvancılık üzerine yoğunlaşmıştır. Bu da yemek kültüründe etki yemeklerin baskın olmasına neden olmuştur. 
Malatya ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Gürpınar şelalesi, Yusuf Ziya Paşa Camii, Battalgazi Ulu Camii, Levent Vadisi, Arapgir Kalesi, Melik Sunullah Camii, Malatya Kalesi, Orduzu yer almaktadır. 
 
Samsun, Türkiye’nin illerinden biri olup, Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bağlı bulunduğu bölgenin en gelişmiş şehridir. Bu özelliği çevresinden göç almasına neden olmaktadır. Samsun aynı zamanda ülkenin en verimli tarım arazilerinden olan ovalara ev sahipliği yapmaktadır. Bu durum ekonomisinde tarımın söz sahibi olmasında etkili olmuştur. Samsun, ülkenin yakın tarihi açısından da önemli bir şehirdir. Milli Mücadele’nin başladığı şehir olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle Atatürk’ün şehri olarak da anılmaktadır.
Malatya üzerinden zaman kaybetmeden Samsun’a gitmek için Gülaras, Hazar Turizm, Öz Diyarbakır, Cizre Nuh, Amasya Tur gibi otobüs firmalarının biletlerine www.neredennereye.com üzerinden ulaşabilirsiniz. 
 
Malatya Samsun otobüs bileti mi aradınız? Malatya Samsun otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Malatya Samsun otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Can Diyarbakır Turizm 80 TL
Mardin Seyahat 80 TL
Tokat Yıldızı 80 TL
Elazığ Hazar Turizm 80 TL
Mis Amasya 80 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
Otogar:
Samsun Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.