Malatya İzmir Otobüs Bileti

Malatya İzmir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 120,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1207 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 17sa 9dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 13 firma sefer düzenlemektedir. Malatya İzmir arası giden otobüs firmaları ortalama 23 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma malatya zafer turizm firmasıdır.

Malatya İzmir bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Malatya İzmir bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Malatya İzmir otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Malatya İzmir Otobüs Biletleri

Malatya, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir, tarihi açıdan köklü bir şehir olarak bilinmektedir. Kuruluşunun Hititler tarafından gerçekleştirildiği düşünülmektedir. 

Malatya ülke sınırları içerisinde kayısı diyarı olarak bilinmektedir. Bunun nedeni kayısı üretiminde son derece etkin olmasıdır. Kuru kayısı ihtiyacının neredeyse yüzde seksenine yakınını karşılamaktadır. Malatya’nın adı, Kültepe tabletlerinde “Melita” olarak geçmektedir. Bu Hiti dönemine ait kelimelerden bir tanesidir.

Yükseltisi ve bağlı bulunduğu coğrafya nedeni ile karasal ikilimin özelliklerini sergilemektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Buna rağmen son yıllarda Malatya üzerinde gerçekleştirilen baraj çalışmalarının iklimine etkisi olmuştur. İklim son yıllarda eskiye göre daha ılıman bir hal almıştır.

Malatya ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Yusuf Ziya Paşa Bedesteni, Beşkonaklar Etnografya Müzesi, Arslantepe Höyüğü, Battal Gazi Ulu Camii, Arapgir Kalesi, Malatya Kalesi, Malatya Atatürk Evi, Karakaya Baraj Gölü yer alır.

İzmir, Türkiye’nin illerinden biri olup, Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir, ülkenin en gelişmiş şehirler sıralamasında yer almaktadır. Bunun üzerinde bünyesinde barındırdığı doğal limanın etkisi büyüktür. Türkiye sınırları içerisinde doğal limanların görülme sıklığı oldukça azdır. Liman şehrin ticaret hayatının gelişmesinde büyük katkı sağlamaktadır. İzmir antik dönemin en gözde şehirlerinden biridir. Bu döneme ait pek çok sayıda değerli esere ev sahipliği yapmaktadır.

İzmir İstanbul otobüs bileti alımınızı da NeredenNereye üzerinden yapabilirsiniz. Malatya üzerinden zaman kaybetmeden İzmir’e gitmek için Metro Turizm, Best Van Turizm, Vangölü Turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresinden satın alabilirsiniz. 

Malatya İzmir otobüs bileti mi aradınız? Malatya İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Malatya İzmir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Can Dersim Tuncelililer 140 TL
Öz Elbistan 140 TL
Elazığ Hazar Turizm 140 TL
Vangölü Turizm 140 TL
Best Van Turizm 140 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.