Maden Otobüs Bileti

Maden Otobüs Bileti

Maden Otobüs Biletleri

 Maden, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Elazığ’ın ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçenin geçmişine bakıldığında oldukça köklü geçmişe sahip olan noktalardan biri olduğu görülebilir. Bunun nedeni birçok Anadolu Bölgesi gibi sınırları içerisinde bu alanda daha önce yaşamış olan köklü Anadolu medeniyetlerini bünyesinde ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durum günümüzde sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerin temelinde yatan nedendir. 
Elazığ yükselti aralığı fazla olan bölgelerden bir tanesidir. Bununla birlikte, Maden sınırları içerisinde gerek bağlı bulunduğu coğrafya gerekse yükseltisi nedeni ile karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. Tarımsal üretimden ziyade hayvancılık yaygındır. 
Maden ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, Saç kavurma, kavurmalı bulgur pilavı, Harput Köftesi Elazığ, Küncülü Gömme, baklava, sebzeli bulgur pilavı, yumurta salatası, vişne suyu yer almaktadır. 
Maden ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Keban Baraj Gölü, Çırçır Şelalesi, Harput Kalesi, Kömürhan Köprüsü, Elazığ Kapalı Çarşı, Hazar Baba Kayak Merkezi, Harput Buzluk Mağarası yer almaktadır.
Doğunun güzelliklerini ziyaretçilerine çekinmeden sunan bu ilçe için kısa bir zaman ayırmaya ne dersiniz. Bölgeye yapacağınız gezi için neredennereye.com adresi üzerinden Maden otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
Maden - 5 Günlük Hava Tahmini
21 Eki Pazartesi
orta şiddetli yağmur
19 °C
orta şiddetli yağmur
22 Eki Salı
hafif yağmur
17,9 °C
hafif yağmur
23 Eki Çarşamba
hafif yağmur
18,2 °C
hafif yağmur
24 Eki Perşembe
orta şiddetli yağmur
14,8 °C
orta şiddetli yağmur
25 Eki Cuma
hafif yağmur
16,7 °C
hafif yağmur